Reklama

Kościół

Przesłanie abp. Guzdka do żołnierzy i funkcjonariuszy strzegących granicy z Białorusią

„Jestem wdzięczny za wasz profesjonalizm, a także za każdy przejaw współczucia i gest pomocy okazywany migrantom” - napisał abp Józef Guzdek, metropolita białostocki i administrator apostolski Ordynariatu Polowego. Abp Guzdek zapewnił o modlitwie w intencji żołnierzy i funkcjonariuszy oraz ich rodzin.

[ TEMATY ]

bp Józef Guzdek

Adobe Stock

ZDJĘCIE POGLĄDOWE

ZDJĘCIE POGLĄDOWE

Abp Guzdek wyraził wdzięczność żołnierzom, funkcjonariuszom Straży Granicznej i Policji, pełniących służbę w strefie objętej stanem wyjątkowym, wywołanym kryzysem migracyjnym. Podkreślił, że „sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest niezwykle napięta”. Metropolita białostocki zaznaczył, że zdaje sobie sprawę, z jakimi wyzwaniami mierzą się żołnierze i funkcjonariusze każdego dnia. „Jestem wdzięczny za wasz profesjonalizm, a także za każdy przejaw współczucia i gest pomocy okazywany migrantom” - napisał.

Administrator apostolski Ordynariatu Polowego wyraził wdzięczność „za wzorowe wypełnianie obowiązku wobec Ojczyzny, patriotyczną postawę i zaangażowanie w troskę o dobro Rzeczpospolitej”. Podkreślił, że wraz z księżmi kapelanami będzie modlił się w intencji żołnierzy, funkcjonariuszy oraz ich rodzin. „Tylko wspólnymi siłami będziemy w stanie zdać egzamin w sytuacji kryzysu” – napisał abp Guzdek.

W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, abp Guzdek zachęcił do modlitwy w intencji zmarłych z rodzin żołnierzy i funkcjonariuszy, a także poległych w obronie Ojczyzny i tych, którzy pełnili służbę na rzecz pokoju i bezpieczeństwa. „Moje myśli w tych dniach będą przy rodzinach żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy już odeszli na wieczną wartę. Niech Wam Bóg błogosławi w służbie pełnionej dla dobra Ojczyzny i społeczeństwa” – napisał arcybiskup.

Przesłanie zostało umieszczone na stronie internetowej Ordynariatu Polowego oraz przesłane do kapelanów pełniących posługę duszpasterską w kraju i na misjach pokojowych.

2021-10-30 12:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sylwetka abp. Józefa Guzdka – nowego metropolity białostockiego

[ TEMATY ]

sylwetka

bp Józef Guzdek

Łukasz Krzysztofka

Bp Józef Guzdek, dotychczasowy biskup polowy Wojska Polskiego, został mianowany nowym arcybiskupem metropolitą białostockim – ogłosiła dziś Stolica Apostolska. Do czasu kanonicznego objęcia ordynariatu polowego przez nowego ordynariusza wojskowego będzie on też administratorem diecezji polowej.

Jako metropolita białostocki 65-letni abp Józef Guzdek będzie następcą abp. Tadeusza Wojdy, który 2 marca br. został mianowany arcybiskupem metropolitą gdańskim.

CZYTAJ DALEJ

"ŚWIĘTY" - film o ks. Dolindo Ruotolo

2023-03-24 21:30

[ TEMATY ]

Wielki Post

o. Dolindo

#NiezbędnikWielkopostny

Archiwum rodzinne o. Dolindo

Życie ks. Dolindo było świadectwem wielkiego zaufania Bogu

Życie ks. Dolindo było świadectwem wielkiego zaufania Bogu

Zapraszamy Was do przeżycia duchowej przygody z ks. Dolindo, przygody, która może odmienić życie. Wielki Post to idealny czas, aby zainspirować się życiem wielkich kapłanów, którzy całe swoje życie poświęcili Jezusowi.

Historia ks. Dolindo, to jedna z najbardziej wstrząsających opowieści o ludzkim życiu. Maltretowany przez ojca, głodzony, niezrozumiany, fałszywie oskarżany. Zdradzony przez najbliższe córki duchowe, klęka przed nimi prosząc o wybaczenie. Ma dar widzenia w ludzkich sercach i duszach, słyszy głos Jezusa, rozmawia z Matką Bożą. Po jego kazaniach nawracają się tysiące osób, nawet mafiozi.

CZYTAJ DALEJ

Zaproszenie na koncert pasyjny z Zarębkach

2023-03-26 23:10

Plakat

zaproszenie na Koncert Pasyjny

zaproszenie na Koncert Pasyjny

W kościele parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Zarębkach (gmina Kolbuszowa) w niedzielę, 2 kwietnia o godz. 19:00, odbędzie się koncert pasyjny. Jak poinformował Wiesław Sitko, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej, w kościele w Zarębkach wystąpią lokalni artyści. Przed publicznością zaprezentuje się schola parafialna pod kierownictwem księdza Marka Prajsnara, proboszcza Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Zarębkach. Na akordeonie zagra Michał Stochel, śpiew - Natalia Nowak. Usłyszymy Orkiestrę Dętą Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej pod batutą Dariusza Bańki i Kamila Pezdy. Swoim głosem zaczarują Katarzyna Liszcz-Starzec i Emilia Magda.

W rolę konferansjera koncertu wcieli się red. Elżbieta Lewicka z Polskiego Radia Rzeszów S.A. Organizatorzy informują, że bezpłatne wejściówki są do odbioru od poniedziałku, 20 marca. Można się po nie zgłosić do Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej (w godzinach od 8.00 do 16.00) i do Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Zarębkach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję