Reklama

Niedziela Świdnicka

Do świąt przygotowywał ich biskup

W Dziećmorowicach na zaproszenie ks. kan. Jarosława Zabłockiego rekolekcje adwentowe poprowadził bp senior Ignacy Dec.

[ TEMATY ]

bp Ignacy Dec

Dziećmorowice

Ks. Grzegorz Umiński

Wierni z biskupem w kościele filialnym w Modliszowie

Wierni z biskupem w kościele filialnym w Modliszowie

- Do świąt przygotowujemy się w różny sposób, ponieważ chcemy, aby były udane. Podtrzymujemy nasze zwyczaje, które od lat praktykujemy na święta. Do ważnych wydarzeń w naszym życiu chcemy się też dobrze przygotować. Dlatego na święta w naszych domach dbamy, oto aby był opłatek, choinka, szopka, aby te znaki zewnętrzne, które są związane z Bożym Narodzeniem były widoczne, bo w takiej scenerii jest nam łatwiej przeżywać tajemnicę zamieszkania Syna Bożego na ziemi – mówił bp Dec rozpoczynając rekolekcje w niewielkiej miejscowości pod Wałbrzychem, podkreślając, że trzeba także pomyśleć o duchowym przygotowaniu do świąt, aby stać się bliższym Panu Bogu i aby Boże Narodzenie nastąpiło w nas.

ks. Grzegorz Umiński

Bp Ignacy Dec w asyście ks. proboszcza Jarosława Zabłockiego i ks. prał. Jana Mycka z diecezji legnickiej

Bp Ignacy Dec w asyście ks. proboszcza Jarosława Zabłockiego i ks. prał. Jana Mycka z diecezji legnickiej

- Pan Jezus w swojej nauce objawił nam, że nas miłuje. Jeżeli my w tę prawdę uwierzymy to Bogu się podobamy. Musimy mieć świadomość, że jesteśmy tu na ziemi dlatego, że Bóg chciał nas mieć. Ja często powtarzam ludziom, że słowo żyję, istnieję, trzeba tłumaczyć jestem kochany. Przez kogo? Przez Pana Boga. Gdyby Pan Bóg mnie nie kochał, to by mnie nie stworzył – akcentował biskup senior, zachęcając do wdzięczności za dar życia.

Rekolekcjonista zachęcał także, to wiary w Chrystusa eucharystycznego, a także do częstego przyjmowania Komunii św. – I choć nie można sprawdzić żadnym przyrządem czy Pan Jezus jest w tym białym chlebie, to można w to uwierzyć. I są ludzie, którzy wierzą w realną obecność Jezusa w Komunii św., ale i są ludzie, którzy nie wierzą i dlatego ich nie ma w kościele. I choć mają warunki bytowe wypracowane, ale nie wiedzą po co żyją i co będzie po śmierci, to co z takiego życia? Człowiek, który nie wie kim jest Pan Bóg, nie żyje jego miłością, często też nie widzi sensu swojego życia – zauważył hierarcha, przypominając, że Adwent ma być czasem obudzenia wielkiej tęsknoty za Panem Bogiem i wiary w Niego. - Jak wierzymy, niczego nie tracimy, a tak wiele zyskujemy – zaznaczył.

Reklama

W IV Niedzielę Adwentu bp Dec poprowadzi także rekolekcje w parafii Św. Franciszka z Asyżu w Świebodzicach.


2021-12-05 21:32

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Na odpuście w Dziećmorowicach o miłości i św. Janie

[ TEMATY ]

bp Adam Bałabuch

Dziećmorowice

Stanisław Bałabuch

Na zakończenie Mszy biskup pobłogosławił wino na cześć św. Jana, które wierni następnie degustować

Na zakończenie Mszy biskup pobłogosławił wino na cześć św. Jana, które wierni następnie degustować

W naszej diecezji jest tylko jedna parafia mająca za patrona św. Jana Apostoła i Ewangelistę. W doroczną uroczystość odpustową miejscową wspólnotę odwiedził bp Adam Bałabuch.

Przypomnijmy, że od 13 lat na czele miejscowej parafii stoi proboszcz ks. Jarosław Zabłocki, wspierany prze wikariusza ks. Bartłomieja Pichetę i rezydenta ks. Mirosława Sowińskiego. 27 grudnia Mszy św. odpustowej na zaproszenie księdza proboszcza przewodniczył bp Adam Bałabuch.

CZYTAJ DALEJ

USA/ Pisarz Salman Rushdie kilkukrotnie dźgnięty w szyję, trafił do szpitala

2022-08-12 20:41

[ TEMATY ]

USA

pisarz

zamach

Salman Rushdie

PAP/JL CEREIJIDO

Salman Rushdie

Salman Rushdie

Salman Rushdie, brytyjski pisarz pochodzenia indyjskiego, w piątek został kilkukrotnie dźgnięty w szyję tuż przed wykładem, który miał wygłosić w mieście Chautauqua w stanie Nowy Jork w USA. Gubernator stanu Kathy Hochul przekazała na konferencji prasowej, że pisarz żyje i trafił do szpitala. Według rzecznika pisarza jest on operowany.

Zamaskowany napastnik, który wbiegł na scenę i dźgnął Rushdiego oraz lekko ranił w głowę moderatora spotkania, został aresztowany. Stan 75-letniego pisarza nie jest na razie znany. Rushdie w swoim wykładzie miał mówić o wolności artystycznej. Po napaści został transportowany do szpitala helikopterem. Rzecznik pisarza, Andrew Wylie, w oświadczeniu cytowanym przez Reutersa przekazał, że Rushdie jest operowany; nie podał więcej szczegółów.

CZYTAJ DALEJ

Zaproszenie do Gaździny Podhala

2022-08-12 22:12

plakat organizatorów

    Sanktuarium Gaździny Podhala w Ludźmierzu zaprasza na Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny!

    Główne uroczystości odpustowe odbędą się w najbliższy poniedziałek 15 sierpnia br. Ale przygotowania do wspólnego świętowania już trwają. W 1. sobotę miesiąca, 6 sierpnia rozpoczęła się nowenna przed uroczystościami. Od 12 sierpnia, w Dni Maryjne trwają rekolekcje, które prowadzi ks. Jarosław Glonek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję