Reklama

Watykan

Papieska audiencja dla uchodźców

Dziś rano, w dniu swoich urodzin, Papież Franciszek przyjął w Pałacu Apostolskim pierwszą grupę około dziesięciu uchodźców, którzy przybyli wczoraj do Włoch dzięki porozumieniu między Stolicą Apostolską, władzami włoskimi i cypryjskimi, jak to już zapowiadano podczas niedawnej podróży apostolskiej na Cypr i do Grecji – poinformował dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej - Matteo Bruni.

W komunikacie czytamy, że grupa będzie bezpośrednio wspierana przez Ojca Świętego, natomiast Wspólnota Sant'Egidio zadba o ich włączenie do rocznego programu integracyjnego. Podano, iż papież powitał uchodźców i wysłuchał ich historii oraz historii ich podróży z Konga-Brazzaville, Demokratycznej Republiki Konga, Kamerunu, Somalii i Syrii. Niektórzy z nich są lekarzami i technikami komputerowymi.

„Uratowałeś nas!" - powiedział wzruszony kongijski chłopiec, gdy zwrócił się do niego. Papież skierował do każdego z nich kilka serdecznych słów powitania oraz podziękował im za wizytę.

Podziel się cytatem

Życząc Papieżowi „długiego życia i dobrego zdrowia" w dniu jego urodzin, uchodźcy podarowali Franciszkowi obraz afgańskiego uchodźcy przedstawiający migrantów próbujących przedostać się przez Morze Śródziemne – zaznacza Stolica Apostolska.

Papież Franciszek zapytał o dziewczynkę, którą spotkał w obozie Mavrouni na Lesbos, a która w najbliższych dniach przyjedzie z rodziną na leczenie do Włoch Po wspólnym zdjęciu pozdrowił grupę i poprosił wszystkich, aby się za niego modlili – poinformował dziennikarzy Matteo Bruni.

2021-12-17 14:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek: adopcja jest chrześcijańskim wyborem, który czyni płodnymi

[ TEMATY ]

adopcja

Rosja

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Zdjęcie archiwalne

Zdjęcie archiwalne

Adopcja jest chrześcijańskim wyborem, poprzez który stajemy się pośrednikami miłości Boga – Papież Franciszek przypomina o tym w kolejnym filmie przygotowanym z okazji Roku Rodziny Amoris Laetitia.

Tym razem Ojciec Święty komentuje świadectwo włoskiego małżeństwa, które po tym, jak u kobiety zdiagnozowano bezpłodność adoptowało syna. Ten gest miłości zaowocował łaską posiadania sześciorga własnych dzieci.

CZYTAJ DALEJ

Chciał być bratem wszystkich

Przeżył nawrócenie w konfesjonale w wieku 28 lat. Wtedy właśnie odkrył swoje powołanie i wybrał drogę Jezusa z Nazaretu. Dziś w ślady Karola de Foucauld idą siostry i bracia z całego świata.

Kanonizacja błogosławionego, która odbędzie się w niedzielę 15 maja, daje nam możliwość głębszego poznania tego heroicznego świadka Ewangelii. Karol de Foucauld, francuski arystokrata, kluczowe lata swojego życia spędził jako misjonarz i eremita na Saharze pośród wyznawców islamu. Zanim radykalnie zwrócił się w stronę Chrystusa, żył duchem swojej epoki. Kwestionował wiarę i nazywał się ateistą... Swoje nawrócenie przeżył podczas spowiedzi w kościele św. Augustyna w Paryżu. Od niewierzącego, przez nawróconego, po księdza – historia bł. Karola pozwala nam uwierzyć, że głęboka przemiana człowieka współpracującego z łaską Bożą jest możliwa.

CZYTAJ DALEJ

Lublin. Targi Wydawców Katolickich

2022-12-02 07:57

Stowarzyszenie Wydawców Katolickich

Z inicjatywy Stowarzyszenia Wydawców Katolickich i we współpracy z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II od 2 do 4 grudnia w gmachu KUL odbędą się już po raz 23. Targi Wydawców Katolickich.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję