Reklama

Wiara

Margaretki - Kwiaty modlitwy za kapłanów

Polecamy SERWIS KAPŁAŃSKI

Dzisiaj, w dobie kryzysu wiary, potrzeba nam świętych kapłanów. Takim świętym kapłanem niewątpliwie jest nasz kochany Papież Jan Paweł II, który od pierwszych dni swego pontyfikatu aż do dzisiaj jest wspierany modlitwą wiernych. Ten wielki Kapłan w pokorze serca prosił nas ciągle i prosi nadal, abyśmy się za niego modlili. Szkoda, że nie biorą z Papieża powszechnie przykładu nasi drodzy kapłani. Nie słyszy się bowiem, żeby podczas niedzielnej Mszy św. ksiądz prosił wiernych o modlitwę za siebie. Przy takiej postawie wśród nas pokutuje pogląd, że to kapłani mają się za nas modlić, ale my za nich już nie. Jan Paweł II, wielokrotnie dziękując za modlitwy w jego intencji, mówi, że jest silny siłą naszej modlitwy. Brak modlitwy za naszych duszpasterzy widać w wielu mediach, które szargają kapłańską godność, oraz w tym, że coraz więcej ludzi plotkuje i źle o nich mówi - są wśród nich nawet ci, którzy nazywają siebie katolikami.

Kapłan jest jak Mojżesz prowadzący swój lud. Bez kapłanów nie ma chrześcijańskiego sakramentalnego życia, nie ma Eucharystii. Bez kapłanów będziemy jak latorośle odcięte od winnego krzewu, którym jest Jezus Chrystus. Dlatego tak bardzo potrzebna jest powszechna modlitwa w intencji kapłanów. W wielu parafiach w Polsce i na świecie przyjął się apostolat modlitwy za nich, zwany margaretką. W serce kwiatu wpisujemy imię kapłana, za którego jeden raz w tygodniu będziemy się modlić, np. dziesiątką Różańca lub Koronką do Miłosierdzia Bożego. Jeśli zbierze się siedem osób i każda od poniedziałku do niedzieli wpisze swą deklarację modlitwy na kolejnym płatku, wówczas kapłan będzie otoczony przez cały tydzień modlitwą. „Margaretki” są pięknym prezentem dla naszych duszpasterzy. Prośmy Matkę Bożą, aby Jej umiłowany Syn Jezus Chrystus obdarzył nas łaską modlitwy za kapłanów i aby łąki „margaretek” zakwitły w naszych parafiach i były nieustannie zraszane deszczem Bożych łask.

Reklama

Modlitwa za kapłanów Jana Pawła II

Panie, Ty pragnąłeś zbawić ludzi i dlatego założyłeś Kościół jako wspólnotę braci zjednoczonych w Twojej miłości. Nie przestawaj nawiedzać nas i powoływać tych, których wybrałeś, aby byli głosem Twojego Ducha Świętego, zaczynem społeczeństwa bardziej sprawiedliwego i braterskiego. Wyjednaj nam u niebieskiego Ojca duchowych przewodników, których potrzebują nasze wspólnoty: prawdziwych kapłanów żywego Boga, którzy oświeceni Twoim słowem, będą umieli mówić o Tobie i uczyć innych, jak rozmawiać z Tobą.

Pozwól wzrastać swojemu Kościołowi, mnożąc w nim osoby konsekrowane, które powierzają wszystko Tobie, abyś Ty mógł wszystkich zbawić. Niech nasze wspólnoty sprawują ze śpiewem i uwielbieniem Eucharystię jako ofiarę dziękczynienia za Twoją chwałę i dobroć, niech wychodzą na drogi świata, aby głosić radość i pokój - cenne dary Twojego zbawienia.

Spójrz, o Panie, na całą ludzkość i okaż miłosierdzie tym, którzy szukają Cię przez modlitwę i prawe życie, ale jeszcze Cię nie spotkali: objaw się im jako Droga, która prowadzi do Ojca, jako Prawda, która wyzwala, jako Życie, które nie ma końca. Pozwól nam, Panie, żyć w Twoim Kościele w duchu wiernej służby i całkowitego poświęcenia, aby nasze świadectwo było wiarygodne i owocne. Amen.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Częstochowa: rekolekcje kapłańskie nt. odnowy i ewangelizacji parafii

[ TEMATY ]

rekolekcje

kapłaństwo

Ks. Dariusz Nowak

„Soborowe wezwanie do odnowy Kościoła, odnowy i ewangelizacji parafii” – to główny temat rekolekcji kapłańskich, które odbyły się w dniach 12-15 listopada w Domu Ruchu Światło-Życie w Częstochowie. Nauki rekolekcyjne i konferencje wygłosił ks. Stanisław Zając, od wielu lat promujący Program Nowy Obraz Parafii wyrastający z nauczania Soboru Watykańskiego II i utworzony przez Grupę Promotorów Ruchu dla Lepszego Świata (Il Movimento per un Mondo Migliore).

W rekolekcjach wzięli udział kapłani z archidiecezji częstochowskiej, lubelskiej, wrocławskiej, diecezji kaliskiej.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. Zdzisław Kaleński

2022-09-30 17:08

Pixabay.com

28 września zmarł ks. Zdzisław Kaleński. Kapłan ten miał 94 lata życia i 69 lat kapłaństwa.

Ks. Zdzisław Kaleński urodził się 24 lipca 1928 roku w Rabcr Zdroju [Archidiecezja Krakowska]. Święcenia kapłańskie przyjął 21 czerwca 1953 w Lublinie.

CZYTAJ DALEJ

Zawołać po imieniu

2022-10-02 12:15

Renata Czerwińska

W Toruńskim Parku Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej 1939 odbyły się dziś doroczne uroczystości upamiętniające mieszkańców przedwojennego województwa pomorskiego, zamordowanych przez hitlerowców.

Obecni byli m.in. przedstawiciele władz miasta i województwa, wojska, harcerze, kombatanci i poczty sztandarowe. Podczas tegorocznego spotkania wspominano szczególnie dr Józefa Bednarza, wybitnego psychiatrę, dyrektora szpitala w Świeciu, który dobrowolnie poszedł na śmierć razem ze swoimi pacjentami.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję