Reklama

Wiara

Margaretki - Kwiaty modlitwy za kapłanów

Polecamy SERWIS KAPŁAŃSKI

Dzisiaj, w dobie kryzysu wiary, potrzeba nam świętych kapłanów. Takim świętym kapłanem niewątpliwie jest nasz kochany Papież Jan Paweł II, który od pierwszych dni swego pontyfikatu aż do dzisiaj jest wspierany modlitwą wiernych. Ten wielki Kapłan w pokorze serca prosił nas ciągle i prosi nadal, abyśmy się za niego modlili. Szkoda, że nie biorą z Papieża powszechnie przykładu nasi drodzy kapłani. Nie słyszy się bowiem, żeby podczas niedzielnej Mszy św. ksiądz prosił wiernych o modlitwę za siebie. Przy takiej postawie wśród nas pokutuje pogląd, że to kapłani mają się za nas modlić, ale my za nich już nie. Jan Paweł II, wielokrotnie dziękując za modlitwy w jego intencji, mówi, że jest silny siłą naszej modlitwy. Brak modlitwy za naszych duszpasterzy widać w wielu mediach, które szargają kapłańską godność, oraz w tym, że coraz więcej ludzi plotkuje i źle o nich mówi - są wśród nich nawet ci, którzy nazywają siebie katolikami.

Reklama

Kapłan jest jak Mojżesz prowadzący swój lud. Bez kapłanów nie ma chrześcijańskiego sakramentalnego życia, nie ma Eucharystii. Bez kapłanów będziemy jak latorośle odcięte od winnego krzewu, którym jest Jezus Chrystus. Dlatego tak bardzo potrzebna jest powszechna modlitwa w intencji kapłanów. W wielu parafiach w Polsce i na świecie przyjął się apostolat modlitwy za nich, zwany margaretką. W serce kwiatu wpisujemy imię kapłana, za którego jeden raz w tygodniu będziemy się modlić, np. dziesiątką Różańca lub Koronką do Miłosierdzia Bożego. Jeśli zbierze się siedem osób i każda od poniedziałku do niedzieli wpisze swą deklarację modlitwy na kolejnym płatku, wówczas kapłan będzie otoczony przez cały tydzień modlitwą. „Margaretki” są pięknym prezentem dla naszych duszpasterzy. Prośmy Matkę Bożą, aby Jej umiłowany Syn Jezus Chrystus obdarzył nas łaską modlitwy za kapłanów i aby łąki „margaretek” zakwitły w naszych parafiach i były nieustannie zraszane deszczem Bożych łask.

Modlitwa za kapłanów Jana Pawła II

Panie, Ty pragnąłeś zbawić ludzi i dlatego założyłeś Kościół jako wspólnotę braci zjednoczonych w Twojej miłości. Nie przestawaj nawiedzać nas i powoływać tych, których wybrałeś, aby byli głosem Twojego Ducha Świętego, zaczynem społeczeństwa bardziej sprawiedliwego i braterskiego. Wyjednaj nam u niebieskiego Ojca duchowych przewodników, których potrzebują nasze wspólnoty: prawdziwych kapłanów żywego Boga, którzy oświeceni Twoim słowem, będą umieli mówić o Tobie i uczyć innych, jak rozmawiać z Tobą.

Reklama

Pozwól wzrastać swojemu Kościołowi, mnożąc w nim osoby konsekrowane, które powierzają wszystko Tobie, abyś Ty mógł wszystkich zbawić. Niech nasze wspólnoty sprawują ze śpiewem i uwielbieniem Eucharystię jako ofiarę dziękczynienia za Twoją chwałę i dobroć, niech wychodzą na drogi świata, aby głosić radość i pokój - cenne dary Twojego zbawienia.

Spójrz, o Panie, na całą ludzkość i okaż miłosierdzie tym, którzy szukają Cię przez modlitwę i prawe życie, ale jeszcze Cię nie spotkali: objaw się im jako Droga, która prowadzi do Ojca, jako Prawda, która wyzwala, jako Życie, które nie ma końca. Pozwól nam, Panie, żyć w Twoim Kościele w duchu wiernej służby i całkowitego poświęcenia, aby nasze świadectwo było wiarygodne i owocne. Amen.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Salaterski: sanktuarium św. Józefa przypomina o wartości życia i rodziny

[ TEMATY ]

modlitwa

Bożena Sztajner/Niedziela

Cudowny obraz Świętej Rodziny z kolegiaty Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w którym szczególną cześć odbiera św. Józef, zwany Kaliskim

Cudowny obraz Świętej Rodziny
z kolegiaty Wniebowzięcia Najświętszej
Maryi Panny, w którym szczególną cześć
odbiera św. Józef, zwany Kaliskim

- Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu od 12 lat przypomina całemu narodowi o wartości życia i rodziny. Chcemy prosić, abyśmy w dziele obrony życia i rodziny byli tak niezłomni jak święty Jan Paweł II – powiedział bp Stanisław Salaterski, który 7 kwietnia przewodniczył w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu comiesięcznym modlitwom w intencji rodzin i obrony życia nienarodzonych.

Temat kwietniowego spotkania brzmiał: „Gdzie chrzest – tam nadzieja. O nadziei, która na mocy chrztu ożywia polskie rodziny od 1050 lat”. Przybyłych na spotkanie pielgrzymów z całej Polski przywitał ks. prał. Jacek Plota, kustosz Sanktuarium św. Józefa. - W sobotę obchodziliśmy 11. rocznicę odejścia do Domu Ojca naszego wielkiego Rodaka św. Jana Pawła II, którego pontyfikat naznaczony był wielką troską o rodzinę i poczęte życie, dlatego został nazwany Papieżem Życia i Rodziny. Spotykamy się po raz kolejny w domu św. Józefa, w polskim Nazarecie, aby realizować testament św. Jana Pawła II, modlić się za poczęte życie i rodziny, szczególnie te, którym jest ciężko. Ojciec Święty bardzo kochał swoją ojczyznę i dawał nam wskazówki jak żyć – mówił kustosz kaliskiej bazyliki. Modlitwę wstawienniczą w intencji rodzin i obrony życia człowieka przed obrazem św. Józefa Kaliskiego prowadził ks. Szymon Rybak wraz z Bractwem Rycerskim Ziemi Kaliskiej.

CZYTAJ DALEJ

Tokio 2020 [NA ŻYWO]

2021-07-23 22:19

[ TEMATY ]

Tokio 2020

PAP

Polska – Iran 2:3 (25:18, 22:25, 22:25, 25:22, 21:23).

CZYTAJ DALEJ

Papież zachęca do spotkań dziadków z wnukami

2021-07-24 16:27

[ TEMATY ]

wnuczka

dziadkowie

papież Franciszek

vatichnnwes.va

Jutro w całym Kościele po raz pierwszy będziemy obchodzić ustanowiony przez Papieża Franciszka Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Motywując swą decyzję Ojciec Święty podkreślił, że zbyt często zapomina się o tych osobach, które strzegą naszych korzeni, są ogniwem łączącym różne pokolenia i przekazują młodym doświadczenia życia i wiary.

Papież zachęcił też, by nie tylko w tym dniu, dziadkowie spotykali się z wnukami. „Dziadkowie, stając przed wnukami, będą marzyli, a młodzi, czerpiąc siłę od nich, będą szli naprzód” – podkreślił Franciszek.

Podziel się cytatem

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję