Reklama

Niedziela Świdnicka

Sybiracy z tytułem

Na wniosek Komisji Edukacji i Kultury przy Urzędzie Miasta, radni przyjęli wniosek o nadanie wałbrzyskiemu Oddziałowi Związku Sybiraków tytułu Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha.

[ TEMATY ]

Wałbrzych

Sybiracy

UM Wałbrzych

Przedstawiciele Sybiraków podczas ubiegłorocznego Zjazdu Delegatów Kół

Przedstawiciele Sybiraków podczas ubiegłorocznego Zjazdu Delegatów Kół

- Jestem bardzo wdzięczny za docenienie zasług naszego Oddziału, który od 1989 r. nie ustaje w pielęgnowaniu pamięci o rodakach, którzy przeszli Golgotę Wschodu – relacjonuje Wacław Kwieciński, rzecznik prasowy wałbrzyskiego Oddziału Związku Sybiraków, podkreślając, że dzień 27 stycznia br. na długo pozostanie w pamięci wałbrzyskiej sybirackiej społeczności. - Pragnę serdecznie podziękować organowi składającemu wniosek za piękne słowa w odczytanej laudacji oraz wszystkim biorącym udział w tym głosowaniu w imieniu całego Zarządu Oddziału i wszystkich zrzeszonych w nim członków - dodał.

Przypomnijmy, że wałbrzyski Oddział Związku Sybiraków zrzesza blisko tysiąc osób w 13 Kołach. Członkowie Związku podejmują szereg inicjatyw mających na celu utrwalanie, wśród lokalnej społeczności, pamięci o ofiarach stalinowskiego reżimu. Wśród podejmowanych działań należy wymienić budowanie pomników i pamiątkowych tablic. Zabieganie o nadanie nazw imienia Sybiraków ulicom, parkom i skwerom. Troska o patriotyczne wychowanie młodego pokolenia, poprzez uczestniczenie w lekcjach żywej historii w szkołach.

- Sybiracy w swoim życiu i działaniu kierują się prawdą i dobrem państwa, angażując cały potencjał na rzecz krzewienia pamięci o historii polskiego Sybiru – czytamy w okolicznościowej laudacji

2022-02-08 10:22

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

I Pielgrzymka Sybiraków do Rokitna

[ TEMATY ]

Sybiracy

Rokitno

Karolina Krasowska

Pasterz diecezji poprowadził modlitwę przy kaplicy Zesłańców Sybiru

Pasterz diecezji poprowadził modlitwę przy kaplicy Zesłańców Sybiru

Do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie po raz pierwszy pielgrzymują dziś Sybiracy i ich potomkowie.

Mszy św. w ich intencji i tych wszystkich, którzy zginęli na nieludzkiej ziemi z dala od Ojczyzny przewodniczył bp Tadeusz Lityński. Pasterz diecezji poprowadził także modlitwę przy kaplicy Zesłańców Sybiru.

CZYTAJ DALEJ

Premier Morawiecki: ta wojna może mieć tylko jeden wynik – albo Ukraina wygra, albo przegra cała Europa

2022-11-26 13:17

[ TEMATY ]

premier

Mateusz Morawiecki

wojna na Ukrainie

PAP/Viacheslav Ratynskyi

W wojnie wywołanej przez Rosję może być tylko jeden wynik: albo Ukraina wygra, albo przegra cała Europa – oświadczył premier Mateusz Morawiecki, który w sobotę spotkał się w Kijowie z premierami Ukrainy i Litwy w ramach Trójkąta Lubelskiego.

W Kijowie odbyło się w sobotę spotkanie Trójkąta Lubelskiego z udziałem szefów rządów Polski, a także Ukrainy Denysa Szmyhala i Litwy Ingridy Simonyte, podczas którego premierzy podpisali deklarację o współpracy.

CZYTAJ DALEJ

Adwentowe Czwartki na Nowym Dworze [Zaproszenie]

2022-11-26 19:59

Karol Porwich/Niedziela

Duszpasterze parafii Opatrzności Bożej we Wrocławiu Nowym Dworze ul. Nowodworska 64, zapraszają na „Adwentowe Czwartki na Nowym Dworze”. W ramach wydarzenia sprawowana będzie Msza św. roratnia, podczas której wygłoszona zostanie tematyczna homilia. Po Eucharystii nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpocznie się Uwielbienie Chrystusa Eucharystycznego. Na poszczególne czwartki zostały zaproszone zespoły i diakonie muzyczne, które swoim śpiewem wprowadzą w klimat adwentowy i uwielbieniowy. Wydarzenie odbywa sie pod patronatem Niedzieli Wrocławskiej.

Roraty dla młodzieży i dorosłych* - 4 homilie liturgiczne + Uwielbienie

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję