Reklama

Aspekty

Rzepin. Nowi ministranci

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzepinie ma się z czego cieszyć – dokładnie w Niedzielę Radości, 27 marca, do służby liturgicznej ołtarza dołączyło 17 ministrantów.

[ TEMATY ]

ministranci

Służba Liturgiczna Ołtarza

Amelia Tołoczko

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Chłopców do posługi przygotowywali wikariusze: ks. Marcin Marciniak (opiekun ministrantów) oraz ks. Damian Wierzbicki (dekanalny duszpasterz młodzieży i powołań). – Dostrzegam ich zapał i gorliwość oraz radość z posługi w Kościele. Jestem przekonany, że ta posługa wpłynie na rozwój ich wiary, wartości, a także na rozwój duchowy ich rodzin - podkreśla ks. Marcin.

Wśród nowych ministrantów są chłopcy z klas 3-7 szkoły podstawowej oraz ze szkoły średniej. Mimo tego, że przez długi czas dzieci i młodzież musiały borykać się z nauczaniem zdalnym, księżom udało się organizować spotkania formacyjne i zajęcia sportowe, czym przyciągali młodych ludzi do Kościoła i służby w parafii. - Chłopcy doświadczyli, że Służba Liturgiczna w Rzepinie to przede wszystkim posługa liturgiczna, ale również częste wycieczki integracyjne, spotkania, zabawy, sport, wspólnie spędzany czas, a to dla chłopców jest bardzo ważne – mówi ks. Damian. To właśnie on swoją postawą i zaangażowaniem przyczynił się do stworzenia tak licznej grupy kandydatów.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Widząc tak prężnie działającą grupę ministrancką, rodzice z tym większą radością odpowiedzieli na zaproszenie włączenia ich synów do tego grona – zauważa ks. Marcin. - Kładziemy akcent na to, aby odbywały się częste spotkania z rodzicami ministrantów, które są potrzebne do właściwego rozwoju posługi ich dzieci.

W parafii w Rzepinie przy ołtarzu posługują dzieci i młodzież, a także dorośli – studenci, którzy służą już wiele lat i swoim zaangażowaniem dają młodszym prawdziwe świadectwo i dzielą się swoim bogatym doświadczeniem. Księża pracujący ze służbą liturgiczną zwracają szczególną uwagę na formację, uczą pięknego przeżywania liturgii. Zależy im też na tworzeniu wspólnoty opartej na prawdziwych wartościach.

2022-03-28 11:32

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Bryl do ministrantów: żyjcie pięknie jak św. Stanisław Kostka

[ TEMATY ]

ministrant

ministranci

Karol Porwich/Niedziela

- Chciałbym, aby ta pielgrzymka była mocnym poruszeniem i zaproszeniem do pięknego życia tak jak żył nasz dzisiejszy patron św. Stanisław Kostka - mówił biskup kaliski Damian Bryl podczas XIII Pielgrzymki Ministrantów Diecezji Kaliskiej do Narodowego Sanktuarium św. Józefa, której towarzyszyły słowa „Nazwałem Was przyjaciółmi” (J 15, 15b).

W homilii celebrans prosił ministrantów, aby pomagali uczestnikom liturgii w pięknym spotkaniu z Panem Jezusem. - Służba liturgiczna jest po to, żeby służyć Panu Jezusowi. Bardzo chciałbym, żebyśmy mocno dbali, aby zawsze Pan Jezus był w centrum wszystkiego i żeby wszystko co robimy było dla Niego. Dbajcie o to, aby w taki sposób służyć przy ołtarzu, aby pomóc uczestnikom liturgii, a nie przeszkadzać – powiedział bp Bryl.

CZYTAJ DALEJ

W imię Trójcy Świętej

2024-05-21 13:57

Niedziela Ogólnopolska 21/2024, str. 22

[ TEMATY ]

homilia

Andrej Rublow

Trójca Święta (ikona Andrieja Rublowa)

Trójca Święta (ikona Andrieja Rublowa)

Wszystko w Kościele zaczyna się od znaku Trójcy Świętej. W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Wezwanie Trójcy Świętej rozpoczyna nabożeństwa, a błogosławieństwo w imię Trójcy Świętej posyła wierzących do ich życia. W ten sposób całe życie Kościoła, całe życie wierzących naznaczone jest tajemnicą Trójcy Świętej. Mimo że jest ona trudna do zgłębienia, liturgiczne wezwanie obecności Trójcy Świętej odkrywa rąbek tej tajemnicy. Od Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha Świętego wszystko się zaczyna i w Nich znajduje swe spełnienie. Człowiek, który tak rozpoczyna swój dzień, tak samo go kończy. Kiedy wzywa obecności Osób Trójcy Świętej, zaprasza Je do swojego życia, żyje Nimi w swojej codzienności, i dzień po dniu odkrywa, jak ta tajemnica powoli przenika jego życie.

CZYTAJ DALEJ

Makulatura na misje

2024-05-26 20:58

Maria Ślusarz

    Dzięki ludziom dobrej woli i o otwartym sercu w Centrum Dziecka w Yaounde w Kamerunie powstaną następne sale przedszkolne dla dzieci pozbawionych opieki!

    W sobotę 18 maja przy kościele św. Jana Nepomucena w Bochni odbyła się druga w tym roku zbiórka makulatury na misje. Zainteresowanie akcją było duże. Zebraliśmy 12 330 kg zużytego papieru i tektury. Cztery osoby przekazały ofiary pieniężne. Tak, więc na wyposażenie następnych sal przedszkolnych przekazaliśmy 5 334,00 zł!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję