Reklama

Niedziela Świdnicka

Wałbrzych. Znak obecności świętego

Sekretarz dwóch papieży, abp Mieczysław Mokrzycki, przywiózł cenny dar dla parafii Świętego Jerzego i Matki Bożej Różańcowej.

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

Wałbrzych

abp Mieczysław Mokrzycki

archiwum parafii

Abp Mieczysław Mokrzycki z duszpasterzami z Białego Kamienia

Abp Mieczysław Mokrzycki z duszpasterzami z Białego Kamienia

Dzięki staraniom proboszcza ks. kan. Zbigniewa Chromego parafia na Białym Kamieniu ma kolejnego orędownika w osobie św. Jana Pawła II, którego relikwie uroczyście wprowadził do kościoła parafialnego 7 maja Metropolita Lwowa.

Uroczystości odbyły się podczas Mszy św., w czasie której abp Mokrzycki wygłosił homilię, która została odebrana przez wiernych jako słowa świadka świętości i życia polskiego papieża.

- Ojciec święty był wielkim teologiem i mistykiem, ale chcę wam powiedzieć, że też modląc się każdego dnia czynił to w sposób bardzo prosty. Odmawiał takie modlitwy, które wszyscy znamy, i których się uczyliśmy przygotowując do przyjęcia Pierwszej Komunii. Być na kolanach przed Panem Bogiem, było dla niego sprawą najważniejszą – opowiadał.

Reklama

Ksiądz proboszcz dziękując za wizytę wyjątkowemu gościowi, zwrócił się z ponownym zaproszeniem do arcybiskupa, aby ten przewodniczył zaplanowanym na 7 października br., uroczystościom koronacyjnym, obrazu Matki Bożej, który trafił do parafii po II wojnie światowej wraz z przyjazdem Polaków z Kresów, którzy osiedli w Wałbrzychu. Arcybiskup przyjął zaproszenie, aby na ten cenny obraz, pochodzący z okolic Lwowa, nałożyć korony.

- Z nadzieją będziemy więc czekać na Jego Ekscelencję za kilka miesięcy ufając, że tragedia wojny, która dotknęła Ukrainę, w wyniku rosyjskiej napaści, jak najszybciej zakończy – mówił proboszcz.

2022-05-10 23:50

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rocznicowa pielgrzymka na Chełmiec

[ TEMATY ]

Wałbrzych

góra Chełmiec

ks. Zbigniew Chromy

Ryszard Wyszyński

Rocznicowej koncelebrze pod Krzyżem na Chełmcu przewodniczył ks. Tomasz Zięba

Rocznicowej koncelebrze pod  Krzyżem na Chełmcu przewodniczył ks. Tomasz Zięba

W wrześniu minęła 20. rocznica wzniesienia millenijnego krzyża na Chełmcu, który upamiętnia 2000 lat chrześcijaństwa.

To najwyżej postawiony krzyż nie tylko naszym regionie, ale i w Polsce, bo na wysokości aż 851 m n.p.m. – symbolicznie obejmujący swym żelaznymi ażurowymi ramionami pobliskie miejscowości.

CZYTAJ DALEJ

Turcja/ Polscy strażacy przeładowują sprzęt z samolotu na samochody, jadą do Adiyaman

2023-02-07 08:04

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

PAP/EPA/MICHAEL BUHOLZER

Polscy strażacy na lotnisku w Turcji przeładowują sprzęt z samolotu na samochody, a następnie jadą do Adiyaman, w południowo-wschodniej Turcji – poinformował PAP we wtorek rano rzecznik prasowy PSP bryg. Karol Kierzkowski.

"Polska grupa HUSAR wylądowała w Gaziantep w Turcji 2:29 lokalnego czasu. Dotarli jako 3. w regionie Gaziantep. Skierowani zostali do m. Adiyaman na północny wschód od Gaziantep" – przekazał na Twitterze komendant główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak.

CZYTAJ DALEJ

Pierwsze spotkanie Rady Duszpasterskiej Archidiecezji Częstochowskiej nowej kadencji

7 lutego w Kurii Metropolitalnej w Częstochowie po raz pierwszy w nowym składzie spotkała się Rada Duszpasterska Archidiecezji Częstochowskiej.

Po krótkiej modlitwie abp Wacław Depo wręczył dekrety nominacyjne członkom Rady. Następnie przedstawione zostały jej zadania i kompetencje. Członkowie Rady zostali również wprowadzeni w tematy związane z przygotowaniami do nawiedzenia kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w archidiecezji w latach 2024-25, poprzedzających to wydarzenie misji ewangelizacyjnych oraz jubileuszu 100. rocznicy powstania diecezji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję