Reklama

Niedziela Częstochowska

Częstochowa: Dziękujemy, że jesteś Mamą

Aleje Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie w ostatnim czasie wypełniły się kolorowymi sercami. Wszystko za sprawą Dnia Mamy, podczas którego każda Mama została obdarowana najcenniejszym prezentem – modlitwą.

[ TEMATY ]

Serce Mamy dla Mamy

KSM Archidiecezji Częstochowskiej

W czasach, kiedy atakowane są wartości takie jak: rodzina, związek kobiety i mężczyzny, troska o życie od momentu poczęcia do naturalnej śmieci, takie inicjatywy to duże światło w tunelu postępującej laicyzacji. Mnóstwo miłości do każdej z Mam, wiele uśmiechu i jeszcze więcej modlitwy – tak można podsumować to słoneczne popołudnie w centrum Częstochowy.

O.Waldemar Pastusiak/KSM Archidiecezji Częstochowskiej

KSM Archidiecezji Częstochowskiej

Razem można więcej

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Częstochowskiej wraz z portalem niedziela.pl wspólnymi siłami podjęli się zainicjowania akcji „Serce Mamy dla Mamy”. Każdy chętny mógł przekazać intencję – za swoją mamę, za zaprzyjaźnione mamy, czy każda mama za siebie samą. Intencje można było wpisywać przez specjalny formularz na stronie internetowej Tygodnika Katolickiego Niedziela, a młodzież intencje zbierała także w samym centrum Częstochowy – na Alejach Najświętszej Maryi Panny. KSM-owicze rozdawali „Serca Mamy dla Mamy”, a każda z napotkanych osób mogła podać imię mamy, które zostało zapisane na sercu. Młodzi wszystkie te intencje złożyli podczas Apelu Jasnogórskiego 26 maja. – Bardzo nas, młodych, cieszy to, że możemy działać więcej i bardziej również dzięki zaangażowaniu innych. Wraz z portalem niedziela.pl stworzyliśmy piękną inicjatywę. Pierwszy, ale na pewno nie ostatni raz działamy wspólnie. Dzięki formularzowi umieszczonemu na stronie internetowej dotarliśmy do dużej liczby ludzi, którzy bardzo kochają Matkę Bożą, ale nie mogą sami przyjechać do Częstochowy. Mogliśmy dać komuś poczucie modlitewnej opieki. To jest piękne! – mówi zastępca prezesa KSM Archidiecezji Częstochowskiej Magdalena Kowalczyk.

Reklama

Dziękujemy za każdą złożoną intencję. Wszystkie imiona wypisane na sercach trafiły prosto do stóp Matki Bożej.

KSM Archidiecezji Częstochowskiej

Więcej w edycji Częstochowskiej Niedzieli datowanej na 5 czerwca.

2022-05-27 13:19

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Serce Mamy dla Mamy: młodzież zaniesie intencje Matce Bożej Częstochowskiej. ZOBACZ TRANSMISJĘ

Kochani czytelnicy! Portal niedziela.pl wraz z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży Archidiecezji Częstochowskiej zapraszał Was do tego, by z okazji Dnia Mamy podarować swojej Mamie najcenniejszy prezent - modlitwę. Młodzi zaniosą wszystkie te intencje 26 maja podczas Apelu Jasnogórskiego Matce Bożej Częstochowskiej.

26 maja do godz. 14:00 poprzez portal niedziela.pl mogliście składać swoje prośby o modlitwę za Mamy. Za te, z którymi wciąż możecie cieszyć się wspólnie spędzonymi chwilami, ale także i za te, których ziemska wędrówka już się zakończyła.

CZYTAJ DALEJ

Edmund Wojtyła wpłynął na życiowe wybory św. Jana Pawła II

2022-07-05 11:22

[ TEMATY ]

Edmund Wojtyła

Milena Kindziuk

Archiwum Mileny Kindziuk

Ciekawe jest, że to właśnie Edmund po raz pierwszy zabrał swojego o 14 lat młodszego brata w góry, a także na przedstawienie teatralne w Wadowicach, w którym sam zagrał rolę. Pasja papieża do górskich wędrówek i do teatru w dużym stopniu wzięła się od Edmunda – mówi dr Milena Kindziuk z UKSW, autorka książki pt. Edmund Wojtyła. Biografia brata św. Jana Pawła II, badaczka dziejów rodziny Wojtyłów.

Ireneusz Korpyś: Wybór Karola Wojtyły na papieża sprawił, że cały świat zaczął pytać, kim jest ten „człowiek z dalekiego kraju”. Za tym pytaniem poszło kolejne: o rodzinę nowego papieża. Wówczas po raz pierwszy usłyszeliśmy o Edmundzie, starszym bracie Karola. Dlaczego, pomimo upływu tak wielu lat, jego postać nadal dla wielu pozostaje tajemnicą?

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: śmieję się z siebie i idę dalej

2022-07-06 15:07

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Nadal jestem zwolennikiem porannej modlitwy, bo jeśli nie zaczniesz dnia od modlitwy, to od samego rana wpadasz w maszynkę do mięsa – powiedział Papież w rozmowie ze swym byłym rzecznikiem prasowym w archidiecezji Buenos Aires. Ks. Guillermo Marcó pytał Franciszka o jego codzienne życie.

Mówiąc o swej modlitwie, Papież powiedział, że modli się tak jak ma się modlić biskup, czyli mając na względzie swoją owczarnię. Przyznał też, że wiele się uczy od ludzi. „Moje serce jest magazynem, jest pełne rzeczy, które przechowuję. Cały czas muszę poszerzać półki. Jestem trochę kolekcjonerem w dobrym tego słowa znaczeniu, nie chcę stracić żadnej z dobrych rzeczy, które ludzie mi dają” – powiedział Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję