Reklama

W numerze kolejna księga Pisma Świętego

Dzieje Apostolskie

Zgodnie z naszymi zapowiedziami, na niedzielę 17 czerwca br. została przygotowana kolejna księga Nowego Testamentu - Dzieje Apostolskie. Ich autorem jest św. Łukasz. Ewangelię według św. Łukasza wydaliśmy w maju, a jej dopełnieniem są właśnie Dzieje Apostolskie.
Cieszymy się, że pierwszy tomik Pisma Świętego został tak dobrze przyjęty przez naszych Czytelników. Wielu księży biskupów i duszpasterzy potraktowało tę Ewangelię jako dar. Tym dziełem włączamy się w przygotowania do Synodu Biskupów poświęconego Biblii, zaplanowanego na 2008 r. w Rzymie.
Biblia jest podstawą naszej wiary. To księga Bożego Objawienia. Dlatego dla każdego chrześcijanina Pismo Święte stanowi księgę niezwykle ważną w jego życiu.
Przyjmijcie, Drodzy Czytelnicy, następny tomik z przesłaniem Nowego Testamentu. Mamy nadzieję, że każdy myślący człowiek znajdzie także kogoś, komu może ofiarować taką książeczkę.
Dzielmy się słowem Bożym. Niech ono ożywia nasze wzajemne relacje, niech budzi naszą miłość i życzliwość. Mamy nadzieję, że i ten tomik Nowego Testamentu spotka się z Waszym serdecznym przyjęciem.

Ewangelia przy zakupie „Niedzieli” ma promocyjną cenę -1, 80 zł. Kupując Ewangelię wraz z „Niedzielą” (3, 20 zł), zapłacimy 5 zł. W samodzielnej sprzedaży Ewangelia kosztuje 4 zł.
Tłumaczenie - bp Kazimierz Romaniuk.
Poręczny format.

W ramach inicjatywy „Biblia w rodzinie” zapraszamy do lektury Nowego Testamentu z „Niedzielą”. Co miesiąc - kolejne księgi.

Biblioteka „Niedzieli” poleca
Już można zamawiać kieszonkowe wydanie Ewangelii w sprzedaży wysyłkowej (bez „Niedzieli”)
Ewangelia według św. Łukasza - 4 zł
Dzieje Apostolskie - 4 zł

Bezpłatna infolinia: 0-800-200-506

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Częstochowa/ PSP: wybuch samochodu dostawczego, dwie osoby zginęły

2021-07-26 17:26

Trzy osoby zostały poszkodowane w wybuchu samochodu dostawczego przy ul. Wrocławskiej w Częstochowie – podała w twitterowym wpisie w poniedziałek po południu Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej.

Dwie z tych osób poniosły śmierć.

CZYTAJ DALEJ

Spóźniony Bóg u Joachima i Anny

[ TEMATY ]

święty

święta

pl.wikipedia.org

Joachim i Anna. Oboje w dojrzałym wieku. Wciąż pragnęli dziecka. Bezdzietność – zgodnie z kulturą żydowską – traktowali jako hańbę i karę Bożą. Nie mamy o nich pewnych informacji. Pismo Święte nawet o nich nie wspomina. Imiona rodziców Maryi i jedynie ziarno prawdy o ich życiu pochodzą z apokryfów i tradycji chrześcijańskiej. Czego więc dowiadujemy się o nich?

Dziadkowie Jezusa – Boga pochodzili z królewskiego rodu Dawida. Ich imiona niosą ze sobą symboliczne przesłanie: Joachim oznacza „przygotowanie Panu”, Anna – „łaska”. Starali się żyć pobożnie, zgodnie z nakazami Prawa. Swój majątek podzielili na trzy części: jedną przeznaczyli dla świątyni, drugą – ubogim, trzecia pozostała na ich potrzeby. Przez 20 lat swojego małżeństwa modlili się pokornie o potomstwo, składali ofiary na świątynię. Ich bezdzietność wytykano palcami, szydzono z nich. A Bóg – jak często czyni w życiu swoich wybranych i umiłowanych – przychodzi spóźniony. Kiedy już nie ma, po ludzku sądząc, nadziei. Po sytuacji, w której Joachim poczuł się znieważony w świątyni z powodu braku potomstwa – kapłan nie pozwolił mu złożyć ofiary – postanowił opuścić Annę i w górach, gdzie pasły się jego stada, rozpocząć czas 40 dni postu i modlitw. Odrzucona Anna opłakiwała swoje życie i prosiła, żeby Bóg odmienił los jej rodziny. Wtedy też obiecała Bogu, że jeśli pocznie dziecko, odda je Jemu na służbę. I Bóg ulitował się nad Anną i Joachimem. Posłał im swego anioła z wieścią, że narodzi im się dziecko – pełna łaski Maryja. Gdy dziewczynka – przyszła matka Boga – miała trzy lata, rodzice, wypełniając swą obietnicę, ofiarowali Maryję do świątyni, gdzie przebywała do 12. roku życia. Modliła się tam razem ze swoimi rówieśnicami, studiowała Pismo Święte, uczyła pieśni i obrzędów religijnych, haftowała szaty dla kapłanów.

CZYTAJ DALEJ

W Bielawie wzniesiono popiersie kard. Stefana Wyszyńskiego

2021-07-27 19:12

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

pomnik

Bielawa

archiwum prywatne

Ks. Daniel Marcinkiewicz z pomocnikami, po zakończeniu prac przy pomniku kard. Wyszyńskiego

Ks. Daniel Marcinkiewicz z pomocnikami, po zakończeniu prac przy pomniku kard. Wyszyńskiego

Rozpoczęło się od okolicznościowej tablicy w kościele, później był parafialny skwer, a teraz przyszedł czas na pomnik. Swego rodzaju tryptyk poświęcony Stefanowi kard. Wyszyńskiemu znajduje się w Bielawie.

Z inicjatywy ks. prał. dr Stanisława Chomiaka, proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie, w ostatnich dniach dopełniono pewnej całości związanej z upamiętnieniem Prymasa Tysiąclecia. Tym dopełnieniem jest blisko dwumetrowy, cokół na którym ustawiono popiersie Sługi Bożego, którego beatyfikacja odbędzie się 12 września br. w Warszawie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję