Reklama

Nie, bezrobociu!

Problem bezrobocia dotyka coraz większej liczby rodzin. Naprzeciw tym trudnościom wychodzi czeladzkie Biuro Pośrednictwa Pracy, mieszczące się przy ul. Sportowej 6. Biuro jest kontynuacją dzieła rozpoczętego przez region NSZZ "Solidarność", a prowadzi go Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie "Jestem z Tobą". Placówka działa w oparciu o upoważnienie prezesa Krajowego Urzędu Pracy. Współorganizatorem tej placówki jest Tomasz Szotowski, który rozpoczął już trzecią kadencję przewodniczenia Komisji Koordynacyjnej NSZZ "Solidarność" w Czeladzi oraz otrzymał mandat delegata na zjazd krajowy. O swojej działalności mówi, że przede wszystkim stara się pracować na rzecz obrony interesów pracowniczych. "Dostrzeganie ludzkich problemów, interwencje w odpowiedzi na decyzje krzywdzące pracownika, prowadzenie Biura Pośrednictwa Pracy, którego jestem współzałożycielem, skierowane do osób pozostających bez pracy, to działania, które chętnie podejmuję. Pomimo wielu zawirowań politycznych pozostałem wierny ideałom Solidarności i staram się wcielać je w życie. Na tych wartościach buduję, scalam i rozszerzam współpracę poszczególnych komisji zakładowych w czeladzkich przedsiębiorstwach" - podkreśla Szotowski. Jest też znany fakt, iż Szotowski jako pierwszy nauczyciel w powiecie wygrał sprawę w Sądzie Pracy w związku z nieprawidłowo naliczoną podwyżką. Jego pracodawca wypłacił mu zasądzoną kwotę łącznie z odsetkami. Członkowie związku NSZZ "Solidarność", którzy w najbliższym czasie będą składać pozwy do Sądu Pracy, mogą liczyć na pomoc Szotowskiego.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dlaczego Matka Boża płacze?

Czytałam piękną książkę o objawieniach w La Salette i bardzo mnie to zainteresowało. Przy okazji tej lektury dowiedziałam się, że wiele razy Matka Boża w różnych swoich figurach i obrazach wylewa łzy. Zatrwożyła mnie ta informacja, Maryja musi mieć dużo powodów do płaczu, patrząc na świat... Czy to jest prawda i czy to możliwe, żeby z figur i obrazów płynęły łzy? Co Ksiądz o tym sądzi? Dlaczego Maryja płacze?
M.Z.

CZYTAJ DALEJ

Odpust Matki Bożej Różańcowej na Jasnej Górze

2022-10-02 14:52

[ TEMATY ]

Jasna Góra

różaniec

abp Wacław Depo

Jasna Góra/Facebook

- Największą przeszkodą w ewangelizacji świata jest brak wiary chrześcijan w to, czym mogą być z pomocą łaski Boga - przypomniał na Jasnej Górze abp Wacław Depo. Delegat Episkopatu Polski ds. Stowarzyszenia Żywego Różańca przewodniczył Mszy św. będącej sumą odpustową ku czci Matki Bożej Różańcowej. Uroczystość poprzedziły czterodniowe rekolekcje Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.

W kazaniu abp Wacław Depo podkreślił, że Chrystusa musimy odnajdywać przez nasze codzienne zmagania i modlitwę, tak jak czyniła to Maryja.

CZYTAJ DALEJ

Klerycy zainaugurowali nowy rok akademicki

2022-10-03 15:28

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

W Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu rozpoczął się 202. rok akademicki.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz. Koncelebrowali ks. prof. dr hab. Przemysław Kantyka, dziekan Wydziału Teologii KUL oraz licznie przybyli kapłani.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję