Reklama

Rekolekcje wspólnot "Wiara i Światło"

Rekolekcyjny dom, kościółek, amfiteatr, boisko, stołówka przepełnione były miłością "jednych do drugich". Do Zboisk przyjechały Wspólnoty "Wiara i Światło" z Brzozowa, Jarosławia, Przemyśla, Przeworska i Sanoka. Dzieci i młodzież niepełnosprawne intelektualnie, ich rodzice - najczęściej mamy, opiekunowie, wolontariusze, mieli tu swój czas (w dniach 29.07. - 7.08.) na spotkanie z Panem Bogiem. A wszystko to dzięki Caritas Archidiecezji Przemyskiej.
Ks. Jan Szeląg, klerycy Ireneusz i Grzegorz, pani Beata rozdawali swoją cierpliwość, entuzjazm i miłość, by nasza wiara i siła ducha były po tych rekolekcjach większe. Wspaniali wolontariusze - około 10 osób - czynili dobro, bo chcieli wypełnić słowa Mistrza: "Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili". Wszyscy czuliśmy tu miłość Boga, Którego spotykaliśmy podczas codziennej wspólnej modlitwy porannej i wieczornej, podczas Mszy św., pielgrzymowania do Strachociny, Starej Wsi i Polańczyka, Pierwszej Komunii św. Pawła z Przemyśla, radosnego świętowania Dnia Dziecka i Dnia Matki. Dziękujemy serdecznie za odwiedziny, zainteresowanie i troskę dyrektorowi Caritas ks. Marianowi Bocho i naszemu opiekunowi ks. Arturowi Jańcowi.
Dla rodziców rekolekcje były również okazją do wymiany doświadczeń i dzielenia się swoim sposobem wypełniania słów Chrystusa: "Kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, weźmie swój krzyż i naśladuje Mnie".
Wychowywanie dziecka zranionego intelektualnie to szczególne doświadczenie w rodzinie, doświadczenie naszego wyboru drogi za Chrystusem. I On jest potrzebny, by wypełnić życie miłością i służbą, jak to w Jego imię czynili organizatorzy i uczestnicy rekolekcji.
Słyszę jeszcze słowa pożegnania i widzę Miłość, gdy wszyscy przekazywali sobie znak pokoju w braterskim kręgu - "Niech Cię Pan błogosławi i strzeże, niech Ci Pan swój pokój da". Za ten wspaniały czas Panu Bogu i ludziom dobrej woli niech będą dzięki.

Wspólnota "Wiara i Światło"
Słoneczna Arka - Sanok

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polak wicegenerałem Zgromadzenia Oblatów

2022-10-01 15:17

[ TEMATY ]

oblaci

oblaci.pl

o. Antoni Bochm OMI

o. Antoni Bochm OMI

Ojciec Antoni Bochm OMI, dotychczasowy radny generalny na Europę został wybrany wikariuszem generalnym. To druga osoba w Zgromadzeniu. Decyzję podjęła 37. Kapituła Generalna obradująca w Nemi we Włoszech.

Ojciec Bochm urodził się 29 marca 1969 r. w miejscowości Miedźna w archidiecezji katowickiej. Po ukończeniu szkoły podstawowej uczył się w Zasadniczej Szkole Zawodowej w Pszczynie w zawodzie malarza budowlanego. Pracując jako malarz, kontynuował naukę w Technikum Budowlanym w Tychach, które ukończył zdaniem egzaminu maturalnego w 1990 r.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Papież do redemptorystów: bez modlitwy zakony obumierają

2022-10-01 14:39

[ TEMATY ]

modlitwa

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Zaniedbywanie życia wspólnotowego i modlitwy prowadzi do wyjałowienia życia konsekrowanego, obumierania charyzmatu i zamknięcia na braci – stwierdził Papież w słowie skierowanym do kapituły generalnej redemptorystów. Przypomniał, że rozeznanie, którego dokonują w Rzymie przedstawiciele tego zgromadzenia, musi być zakorzenione w tajemnicy Chrystusa Odkupiciela, która stanowi rację bytu ich konsekracji i służby człowiekowi.

Franciszek zachęcił redemptorystów do odważnych kroków, zastrzegając, że jedyną granicą, której nie wolno im przekroczyć, pozostaje Ewangelia i nauczanie Kościoła. Nie bójcie się wejścia na nowe drogi i dialogu ze światem w świetle waszej bogatej tradycji teologii moralnej – dodał Papież.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję