Reklama

Niedziela Świdnicka

Bardo Śląskie. Pielgrzymka w męskim gronie

Ojcowie redemptoryści nawiązując do tradycji męskich pielgrzymek do tronu Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej zaprosili wszystkich mężczyzn, aby podziękowali Maryi za to kim są.

[ TEMATY ]

Bardo

Pielgrzymka mężczyzn

bp Adam Bałabuch

Stanisław Bałabuch

Historia pielgrzymek stanowych do bardzkiego sanktuarium sięga 1920 roku. Pierwszą tego typu pielgrzymką była pielgrzymka mężczyzn, którą zorganizował niemiecki redemptorysta o. Franciszek Ksawery Franz, a przewodniczył jej 8 września 1920 roku książę kardynał Adolf Johannes Bertram. Odtąd, aż do wybuchu drugiej wojny światowej była ona organizowana co roku. Po drugiej wojnie światowej pielgrzymka mężczyzn jest organizowana w pierwszą niedzielę września. Tak było i w tym roku, gdzie 4 września pod hasłem "Mocni wiarą i jednością” spotkali się panowie i młodzieńcy, aby dziękować za to, że są mężczyznami, mężami, ojcami, dziadkami, że są sobą. 

Wydarzenie rozpoczęło się od krótkiej konferencji, a następnie po uroczystym wprowadzeniu sztandarów wszystkich przybyłych służb odbyła się Msza Św., której przewodniczył bp Adam Bałabuch. Hierarcha homilii przypomniał, że prawdziwy mężczyzna wygrywa przede wszystkim ze sobą.

- Prawdziwy mężczyzna to student, który odrzuca ofertę mieszkania z dziewczyną. Prawdziwy mężczyzna to mąż, który latami trwa przy swojej chorej żonie, to ojciec wielkodusznie przyjmujący każde poczęte życie, to ksiądz wierny celibatowi, to pracownik narażający się szefowi w imię uczciwości. Prawdziwy mężczyzna to ktoś, kto potrafi ofiarować miłość swoim najbliższym. Miłością się nie zarządza. Miłość się ofiaruje - podkreślił biskup pomocniczy diecezji świdnickiej.

Podziel się cytatem

Po Mszy św. panowie udali szlakiem kaplic różańcowych.

2022-09-04 17:30

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bardo: pielgrzymki z okazji Roku Wiary

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Bardo

Przemysław Awdankiewicz

Bp Ignacy Dec przewodniczył 27 kwietnia pielgrzymce dekanatów Nowa Ruda, Nowa Ruda – Słupiec, Ząbkowice-Północ, Ząbkowice-Południe do Sanktuarium Matki Bożej w Bardzie z okazji Roku Wiary.

CZYTAJ DALEJ

Jaka jest wola Boga i plan na moje życie?

2023-01-02 14:58

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 3, 31-35.

Wtorek, 24 stycznia 2023. Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, wsp. obow.

CZYTAJ DALEJ

Ukraina: Caritas-Spes wspiera psychologicznie dzieci uchodźców w parafii św. Jana Pawła II we Lwowie

2023-01-26 19:07

[ TEMATY ]

Caritas

Lwów

Caritas

Caritas-Spes od 1 października ub.r. prowadzi międzynarodowy projekt AVSI, ukierunkowany na psychologiczną pomoc dzieciom. Zajęcia w Domu św. Jana Pawła II we Lwowie prowadzi psycholog Bogdana Kuczwara. Program obejmuje zajęcia psychologiczne i terapeutyczne dla dzieci oraz konsultacje dla rodziców. Malcy podzieleni są na grupy wiekowe (0-6 lat, 7-12, i 13-18). W czasie pracy z nimi stosowane są aktywizujące metody nauczania. W projekcie wzięło udział łącznie 68 dzieci.

Parafia św. Jana Pawła II we Lwowie do 24 lutego 2022 żyła swoim zwyczajnym życiem, ale już od pierwszych dni wojny zaczęła przyjmować uchodźców, zwłaszcza kobiety z dziećmi. To właśnie najmłodsi najbardziej odczuwają na sobie skutki wojny. Nie rozumieją, dlaczego znajdują się daleko od swoich domów, dlaczego musieli pozostawić ulubione zabawki i rozstali się z przyjaciółmi. Potrzebują oni nie tylko opieki ze strony rodziców, ale również pomocy zawodowych specjalistów, w tym także psychologów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję