Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź - Bełchatów: Na rozwój zawsze jest czas

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Adobe.Stock

W 2005 roku na bełchatowskiej ziemi powstaje miejsce wzrostu i rozwoju dla osób, dla których wiek nie jest żadną przeszkodą w dalszej edukacji.

- Program Uniwersytetu Trzeciego Wieku budowany jest w oparciu o zapotrzebowanie słuchaczy, którzy mogą skorzystać z zajęć informatyki, psychologii, nauki języków obcych, rozwinąć swoją pasję podróżnika w sekcji turystycznej czy pośpiewać w chórze UTW. W trosce o sprawność fizyczną proponujemy basen, gimnastykę korekcyjną, jogę, taniec czy pilates. Zaś zdrowe samopoczucie zapewnia udział w zajęciach psychologii czy warsztatowej formy rozwoju osobistego. – czytamy na stronie Bełchatowskiego Uniwersytetu.

Reklama

W najbliższy poniedziałek rozpoczną się zapisy w poczet uczniów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W pierwszej kolejności będą rozpatrywani ci słuchacze, którzy już uczęszczali na zajęcia. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie przez seniorów deklaracji w sekretariacie MCK oraz dołączyć legitymację oraz opłacić czesne.

Dla osób zainteresowanych wzięciem udziału w takim przedsięwzięciu, informacja o naborze zostanie podana 19 września. Zapisy zależne będą od ilości wolnych miejsc. Bełchatowski Uniwersytet Trzeciego Wieku działa przy Miejskim Centrum Kultury tworząc niezwykle ciekawy pakiet propozycji dla seniorów, chcących aktywnie spędzać czas.

Wszelkie informacje oraz szczegóły związane z wydarzeniem dostępne są na stronie internetowej: https://www.mckbelchatow.pl/ 

2022-09-09 15:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Welcome to paradaise & Taize

Wydział Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej oraz Wspólnota Chemin Neuf przygotowała ciekawy program wakacyjny dla młodych. Do wyboru są trzy możliwości wyjazdu.

CZYTAJ DALEJ

Ekumeniczny finał

Arcybiskup Wacław Depo: – Dzisiaj stanowiliśmy wspólnotę wiary i modlitwy o jedność chrześcijan. Chrystus uobecniony w Eucharystii poprzez słowo, Ciało i Krew modlił się w nas i za nas.

W kościele rektorackim Najświętszego Imienia Maryi w Częstochowie 25 stycznia Mszą św. pod przewodnictwem abp Wacława Depo, metropolity częstochowskiego, zakończono Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Koncelebrowali: ks. Ryszard Selejdak, rektor Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Częstochowie, ks. Mikołaj Węgrzyn, rektor kościoła Najświętszego Imienia Maryi w Częstochowie, ks. Mariusz Trojanowski, sekretarz arcybiskupa oraz ks. Jarosław Grabowski, kierownik Referatu Dialogu ekumenicznego, międzyreligijnego, z niewierzącymi Kurii Metropolitalnej w Częstochowie.

CZYTAJ DALEJ

Bp Jan Piotrowski powołał szkołę dla katechistów

2023-01-26 17:45

[ TEMATY ]

bp Jan Piotrowski

Kielce

katechista

flickr.com/episkopatnews

Bp Jan Piotrowski

Bp Jan Piotrowski

Bp Jan Piotrowski we wspomnienie Narodzenia św. Pawła Apostoła odprawił Mszę św. w Koinonii św. Pawła w Kielcach, inaugurując podczas tej uroczystości szkolę dla katechistów. Będzie ją prowadziło Stowarzyszenie Życia Apostolskiego „Koinonia św. Pawła”.

– Papież Franciszek ustanowił posługę świeckiego katechisty, jako trwały element instytucjonalny. Nasz biskup bierze ten dar i składa go diecezji, aby byli tu katechiści i słowo Boże było głoszone – mówił ks. Marian Królikowski, przełożony generalny wspólnoty.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję