Reklama

Dać cząstkę siebie

Już po raz 14. Klub Honorowych Dawców Krwi przy Ordynariacie Polowym WP i Ochotnicza Straż Pożarna z Sulejówka zorganizowały akcję honorowego oddawania krwi. Odbywała się ona pod hasłem "Dar krwi - darem życia w imię Boże". Krew pobierano 13 września w siedzibie OSP w Sulejówku.

Niedziela warszawska 41/2002

Podczas akcji krew oddało 51 osób. Uzyskano prawie 23 litry bezcennego leku. Krew przeznaczona będzie m.in. dla dwóch mieszkanek Sulejówka, które oczekują na operację. Dawcami byli strażacy i ich rodziny, mieszkańcy Sulejówka, a także żołnierze z 1. Brygady Pancernej z Wesołej. Niemal połowa oddających krew to uczniowie z miejscowego Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Jana Paderewskiego. Krew pobierał personel z Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie.
Prezes OSP w Sulejówku płk Henryk Zając podkreślił, że akcje pobierania krwi odbywają się regularnie co trzy miesiące. - Cieszy, że krew oddają absolwenci liceum, którzy uczestniczyli w naszych poprzednich akcjach; kiedy usłyszą z ambony, że będzie pobierana krew, przychodzą - powiedział.
Jak zawsze, wielką życzliwość okazali miejscowi duszpasterze. Informacje o planowanej akcji zostały przekazane tydzień wcześniej w niedzielnych ogłoszeniach we wszystkich kościołach Sulejówka.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmarł bp Jan Styrna

2022-09-28 16:52

[ TEMATY ]

śmierć

pl.wikipedia.org

W dniu 28 września 2022 r. zmarł ks. bp Jan Styrna, biskup elbląski senior. Uroczystości pogrzebowe w katedrze św. Mikołaja w Elblągu odbędą się 3 października.

Jan Styrna był kapłanem diecezji tarnowskiej. Urodził się 25 stycznia 1941 w Przyborowie, powiat Brzesko, województwo małopolskie. Był wikariuszem w Nowym Wiśniczu, Krynicy Górskiej, Mielcu.

CZYTAJ DALEJ

Św. Teresa od Dzieciątka Jezus - patronka misji

Przed swoją śmiercią św. Teresa (1873-1897) przyrzekła, że będzie z nieba „spuszczać deszcz róż”. Dlatego ikonografia przedstawia Świętą z naręczami róż, które oznaczają łaski, jakie za jej wstawiennictwem ludzie otrzymują. Te właśnie niezwykłe łaski stały się przyczyną popularności Świętej w świecie, oraz tak rychłego wyniesienia do chwały ołtarzy. W roku 1923 papież Pius XI ogłosił ją błogosławioną, a już dwa lata później wpisał ją uroczyście do katalogu świętych. W roku 1944 papież Pius XII ogłosił św. Teresę drugą, obok Joanny d´Arc, patronką Francji. W roku 1947, w 50-lecie śmierci św. Teresy, odbyła się we Francji wielka peregrynacja relikwii Świętej.

CZYTAJ DALEJ

Pielgrzymka Żywego Różańca i Apostolatu Margaretka

2022-10-01 14:39

[ TEMATY ]

Żywy Różaniec

Matka Boża Rokitniańska

pielgrzymka różańcowa

Rokitno sanktuarium

Apostolat Margaretka

Bp Adrian Put

Matka Boża Cierpliwie Słuchająca

Katarzyna Krawcewicz

Modlitwa różańcowa na dróżkach rokitniańskich

Modlitwa różańcowa na dróżkach rokitniańskich

1 października do sanktuarium w Rokitnie tradycyjnie przybyła Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca i Apostolatu Margaretka.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję