Reklama

Niedziela Świdnicka

Festiwal Młodych Light for Life 2022

Wambierzyce. Młodzi otwarci na Jezusa

Nawet deszcz nie zagasił ognia wiary młodych ludzi.

[ TEMATY ]

Wambierzyce

mlodzież

LFL

Hubert Gościmski

To już tradycja, że rokrocznie w trzecią sobotę września na terenie przy sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach spotyka się młodzież z terenu diecezji, a okazją ku temu jest Festiwal Light for Life. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji, która przyciągnęła ponad tysiąc młodych, stały się słowa Chrystusa skierowane do apostołów: „Pokój wam!”. W ten sposób organizatorzy nie tylko zwrócili uwagę na bolesne wydarzenia na świecie, ale także zachęcili do spojrzenia w głąb siebie i walki o pokój wewnętrzny.

Potrzeba serca wytrwałego

Intencja pokoju towarzyszyła nabożeństwom oraz Eucharystii, której przewodniczył bp Marek Mendyk. I choć właśnie podczas Mszy świętej nastąpiło załamanie pogody, młodzi dzielnie wytrwali i z uwagą słuchali skierowanego do nich słowa. Biskup świdnicki wskazywał, że tak jak Jezus często był odrzucany z powodu głoszonych wartości, podobnie współczesny uczeń Chrystusa może spotkać się z niezrozumieniem i odrzuceniem.

– Dlatego potrzeba Wam serca wytrwałego, otwartego na Jezusa. Niech On wypełnia całe Wasze życie, byśmy mogli kiedyś powiedzieć: „żyję już nie ja, lecz żyje we mnie Chrystus!” – zachęcał hierarcha.

Modlitwę upiększyły aranżacje wykonane przez zespół muzyczny zaprzyjaźniony z Festiwalem oraz wokalistów pod opieką Anny Lutz, zaś przy ołtarzu stanęli członkowie Służby Liturgicznej z różnych zakątków naszej diecezji.

Zainspirowani świadectwem

Ważnym dla uczestników punktem Festiwalu była także Strefa Młodych, w ramach której zaproszeni goście dzielili się swoim świadectwem. O swoich nawróceniach opowiadali ks. Rafał Główczyński (popularny Ksiądz z Osiedla), finalistka Miss Polonia i influencerka Magdalena Czech, projektantka mody i blogerka Joanna Jóźwiak oraz ewangelizator Krzysztof Sowiński.

– W drodze do odkrycia i zaakceptowania siebie bardzo pomogła mi modlitwa. Nieocenione było również wsparcie dojrzałych osób, które zadawały mi pytania: „Jaka jest Asia i czego pragnie?”. Bliscy i przyjaciele naprawdę mogą pomóc w poznawaniu własnej tożsamości i wartości, gdyż często mamy przed oczami bardzo fałszywy obraz nas samych – przekonywała Joanna Jóźwiak.

Klaudia Karczmarz

Reklama

Jedną ze stref poprowadziła Joanna Jóźwiak, blogerka modowa

Jedną ze stref poprowadziła Joanna Jóźwiak, blogerka modowa

Perspektywa uczestników

Odpowiedzialny za Festiwal ks. Paweł Kilimnik, w rozmowie z Niedzielą Świdnicką wskazywał, że Light for Life to radość ze wspólnoty oraz przestrzeń, w której młodzi ludzie mogą zobaczyć, że ze swoją wiarą nie są odosobnieni. Jego słowa znalazły odbicie w spostrzeżeniach uczestników.

– Wspólna modlitwa nawet mimo deszczu była niesamowitym przeżyciem, doświadczyłem wówczas życzliwości zupełnie obcych osób: jedna z pań pożyczyła swoją parasolkę, a znajomi po Eucharystii podzielili się przekąskami. Cenne były dla mnie wspólne animacje i tańce, podczas których zawarłem nowe znajomości – dzielił się Bartosz Grabowiec z parafii św. Stanisława Męczennika w Roztoce, który na festiwal zawitał po raz drugi i, jak sam stwierdził, na pewno nie ostatni.

W podobnym tonie wypowiadała się Klaudia Karczmarz z parafii św. Józefa Oblubieńca NPM w Starych Bogaczowicach.

– Festiwal stał się dla mnie przestrzenią spotkania z Bogiem oraz ludźmi, którzy dodali mi skrzydeł, zarazili swoją energią i całkowicie zmienili moje nastawienie – przekonywała, a następnie zachęciła swoich rówieśników, by w przyszłym roku również wybrali się do Wambierzyc.

Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się dwa koncerty: tegorocznymi gwiazdami Light for Life były zespoły Muode Koty oraz OWCA.

Klaudia Karczmarz

Na scenie pojawili się m. in. członkowie hip-hopowego zespołu Muode Koty.

Na scenie pojawili się m. in. członkowie hip-hopowego zespołu Muode Koty.

2022-09-17 21:00

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Redakcja "Niedzieli" serdecznie zaprasza wszystkich Czcicieli Matki Bożej na nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. "Dozwól nam chwalić Cię, Panno Przenajświętsza, i daj nam moc przeciwko nieprzyjaciołom Twoim". Spraw, byśmy pełni miłości i ufności biegli "do stóp Twoich kornie błagając" w różnych potrzebach.

CZYTAJ DALEJ

Bp Turzyński: wyjazd na Światowe Dni Młodzieży doświadczeniem Kościoła pełnego entuzjazmu

2022-12-04 19:04

[ TEMATY ]

Światowe Dni Młodzieży

bp Piotr Turzyński

Archiwum bp. Piotra Turzyńskiego

Nasze spotkanie zakończyliśmy zachętą do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie, który dla młodych będzie okazją do bycia we wspólnocie, doświadczenia Kościoła pełnego entuzjazmu i mającego przyszłość – powiedział portalowi polonijnemu polskifr.fr delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej bp Piotr Turzyński, który 3 grudnia przewodniczył kolejnej edycji Kongresu Młodzieży Polonijnej online.

Temat niedawno zakończonego Kongresu brzmiał: „Bóg, Honor, Ojczyzna. Czy polskość ma sens?”. Wzięło w nim udział ok. 50 młodych ludzi m.in. z Niemiec, Francji, Grecji, Norwegii, Australii, USA, Włoch i Anglii. Spotkanie było formą kontaktu i duszpasterstwa młodych ze środowisk polonijnych.

CZYTAJ DALEJ

MŚ 2022 - Francja - Polska 3:1

2022-12-04 17:56

[ TEMATY ]

sport

piłka nożna

PAP/EPA/Abedin Taherkenareh

1/8 finału: Francja - Polska 3:1 (1:0).

Bramki: 1:0 Olivier Giroud (44), 2:0 Kylian Mbappe (74), 3:0 Kylian Mbappe (90+1), 3:1 Robert Lewandowski (90+9-karny).

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję