Z wielką radością zapraszamy na niezwykłe błogosławieństwo z okazji dnia św. Walentego. W Sanktuarium Rodzinnych Błogosławieństw w Leśniowie błogosławieństwo to przyjmuje podwójny charakter: najpierw odbywają się zaręczyny par, które pragną taki obrzęd przeżyć u tronu Leśniowskiej Patronki Rodzin, a następnie błogosławimy pary narzeczeńskie, indywidualnie, w bardzo bogaty sposób (ryt obrzędu przygotowany jest specjalnie na to spotkanie przez duszpasterzy leśniowskich).
Błogosławieństwo odbędzie się w niedzielę poprzedzającą dzień św. Walentego, czyli 10 lutego, podczas Mszy św. o godz. 16.30. W intencji wszystkich par, które zaangażują się w to błogosławieństwo, zostanie odprawiona Eucharystia przed Cudowną Figurą Leśniowskiej Patronki Rodzin.
Zapraszamy wszystkich, którzy pragną przeżyć coś niepowtarzalnego, coś, co zostanie w ich sercach do końca życia.
Każda para, która weźmie udział w błogosławieństwie, zostanie ugoszczona wytworną kawą i ciasteczkami leśniowskimi, wypiekanymi na mące klasztornej (z pól sanktuarium) z dodatkiem cudownej wody leśniowskiej.
Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin
ul. Leśniowska 99
42-310 Żarki
(woj. śląskie)
tel. (0-34) 314-80-22
www.lesniow.pl
Nowenna do św. Maksymiliana M. Kolbego w oparciu o teksty z "Pism" świętego. Modlitwę rozpoczynamy 5 sierpnia.
Święty Maksymilianie, zapalony miłością Boga, opromieniony światłem Niepokalanej Dziewicy, wskazywałeś ludowi Bożemu rozliczne formy apostołowania do zwycięstwa dobra i dla rozszerzenia królestwa Bożego na całym świecie. Uproś nam światło i siłę, abyśmy mogli czynić dobro i pociągać innych do Chrystusowej miłości. Wstaw się do Pana o łaskę dla nas, abyśmy owładnięci tym samym zapałem miłości, wiarą i czynem mogli świadczyć o Chrystusie wśród naszych braci i dojść razem z Tobą do posiadania Boga w chwale wiecznej. Amen.
Ten, kto poszukuje prawdy, poszukuje Boga, bez względu na to, czy sobie z tego zdaje sprawę, czy nie. Była o tym przekonana Edith Stein – św. Teresa Benedykta od Krzyża. Żydówkę, filozofa, karmelitankę i męczennicę, jedną ze współpatronek Europy, Kościół katolicki wspomina w liturgii 9 sierpnia. Przed 79 laty, 9 sierpnia 1942 roku, Edyta Stein i jej siostra Rosa zostały zamordowane w komorze gazowej niemieckiego obozu zagłady Auschwitz.
“Była wielką córką narodu żydowskiego i wierzącą chrześcijanką pośród milionów niewinnie zamęczonych ludzi” – mówił podczas jej beatyfikacji w 1987 roku Jan Paweł II. Papież podkreślił, że „jako Benedicta a Cruce (Benedykta od Krzyża) pragnęła wraz z Chrystusem nieść krzyż za zbawienie swego narodu, swego Kościoła, całego świata”.
Podziel się cytatem
Krzysztof Stanowski, znany dziennikarz i właściciel Kanału Zero dał słowo prezydentowi Karolowi Nawrockiemu jeszcze w kampanii wyborczej, że pójdzie do spowiedzi. Po tym, jak internauci przypomnieli nagranie z obietnicą, dziennikarz zabrał głos.
Dwa dni temu na Kanale Zero ukazało się nagranie, na którym Karol Nawrocki - prezydent-elekt, przygotowujący się do zaprzysiężenia wspomina o obietnicy dotyczącej spowiedzi, jaką złożył mu Krzysztof Stanowski.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.