Reklama

Komputer dla bardzo początkujących

Obrazek lub tekst w ramce

W sprzedaży pojawiły się już ramki na zdjęcia, które można... wgrać do pamięci urządzenia. Zdjęcia, oczywiście, mogą się w takich ramkach zmieniać. A czy można do naszych publikacji w Wordzie, do wstawionych tam np. zdjęć, dodać jakieś ramki? Oczywiście, że tak. Jak to zrobić? W starszych wersjach edytora wybieramy w menu „Format” „Obramowanie i cieniowanie”. Znajdziemy tam wiele opcji, w tym rodzaje ramek, ich grubość, cieniowanie. W najnowszej wersji Worda po zaznaczeniu obrazka (klikamy na nim dwa razy) u góry pojawia się zestaw opcji do wykorzystania. Można też po najechaniu kursorem na obrazek kliknąć prawym przyciskiem myszki i wybrać opcję „Obramowanie i cieniowanie”. Można również dodać obramowanie do części tekstu. Zaznaczamy obraz, tabelę lub tekst, do którego chcemy zastosować obramowanie. Na karcie „Układ strony” w grupie „Tło strony” klikamy przycisk „Obramowania stron”. W oknie dialogowym „Obramowanie i cieniowanie” klikamy kartę „Obramowanie”, a następnie klikamy jedną z opcji obramowania znajdujących się w obszarze „Ustawienie”. Wybieramy styl, kolor i szerokość obramowania.
Teraz możemy już w liście do narzeczonej wstawić swoje zdjęcie, dodać jakąś ładną ramkę. Warto sobie tę opcję poćwiczyć. Znam też księży proboszczów, którzy do ogłoszeń duszpasterskich lub intencji mszalnych na cały tydzień, umieszczanych w gablotce przed kościołem, dodają zdjęcie świątyni. Minęły już czasy, że takie rzeczy wypisywano na starej, rozklekotanej maszynie do pisania, która dzisiaj służyć może co najwyżej jako ciekawy element dekoracyjny, zabytek postawiony w biurze.
Za tydzień w naszym liście lub ogłoszeniach spróbujemy pokombinować z akapitami i marginesami. I pamiętajmy: ćwiczenie czyni mistrza. A dla tych, którzy się zniechęcają, fragment tekstu na jednej ze stron internetowych: „Aby skutecznie posługiwać się Wordem, trzeba się sporo naczytać i dużo ćwiczyć”.

komputer@niedziela.pl

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wzrasta liczba ofiar współczesnego niewolnictwa

2022-12-02 20:27

[ TEMATY ]

Watykan

niewolnictwo

PublicDomainPictures/pixabay.com

Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień na rzecz Zniesienia Niewolnictwa. Papież napisał na Twitterze, że wszyscy jesteśmy wezwani, do budowania odnowionego społeczeństwa zorientowanego na wolność, sprawiedliwość i pokój, aby przezwyciężyć wszelkiego rodzaju nierówności i dyskryminację, aby żaden człowiek nie zniewalał drugiego człowieka.

W ostatnich pięciu latach znacznie wzrosła liczba wymuszonych małżeństw oraz ilość niewolniczej pracy – podkreśla Międzynarodowa Organizacja Pracy. Agenda ONZ zaznacza, że zjawisko to dotyka całego globu.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Redakcja "Niedzieli" serdecznie zaprasza wszystkich Czcicieli Matki Bożej na nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. "Dozwól nam chwalić Cię, Panno Przenajświętsza, i daj nam moc przeciwko nieprzyjaciołom Twoim". Spraw, byśmy pełni miłości i ufności biegli "do stóp Twoich kornie błagając" w różnych potrzebach.

CZYTAJ DALEJ

Choinka. 2000 lat tradycji Bożego Narodzenia

2022-12-03 14:29

[ TEMATY ]

książka

Biały Kruk

Biały Kruk

Choinka. 2000 lat tradycji Bożego Narodzenia

Choinka. 2000 lat tradycji
Bożego Narodzenia

Nowa książka wydawnictwa Biały Kruk.

Wielka i pompatyczna na placu Rockefellera w Nowym Jorku. skromniejsza z aniołkami i gwiazdami na polskich świerkach czy egzotyczna i zaskakująca w formie cisów czy drzewek pomarańczowych w Ameryce Południowej. Choinka jest uniwersalnym znakiem Świąt Bożego Narodzenia, znanym, ogromnie lubianym i stosowanym na całym świecie. Jak to się jednak stało. że zwykłe zielone drzewko stało się symbolem Narodzin Jezusa?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję