Reklama

Sięgnij po oręż modlitwy

Ponad 30 lat temu ks.Reilly rozpoczął w USA walkę o życie. On i jego współpracownicy stosowali różne metody: blokowali dostęp do klinik aborcyjnych, pisali apele, prowadzili konferencje, organizowali demonstracje uliczne, nawet odmawiali płacenia podatków. Bez powodzenia. Po 20 latach działalności zrezygnowany ks. Reilly ukląkł przed Najświętszym Sakramentem, wołając do Boga: „Już nie mam siły do walki! Próbowałem tylu sposobów, by poruszyć ludzkie sumienia, a moja praca nie przynosi spodziewanych owoców”.
Usłyszał wówczas wewnętrzny głos: „Dlaczego nie zaczynasz od modlitwy?”. Ksiądz przeżył wstrząs, pod wpływem którego wraz z innymi obrońcami życia zmienił sposób działania. Na pierwszym miejscu - zanim rozpoczęto jakąkolwiek akcję - znalazły się modlitwa, post i ofiara. Kapłan, wraz ze współpracownikami, zaczął wynajmować nieopodal klinik aborcyjnych pomieszczenia, w których odbywała się nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu. Przed wejściem do klinik natomiast stały dwie osoby - jedna odmawiała Różaniec, a druga nawiązywała kontakt z kobietą, która przybyła zabić dziecko, by odwieść ją od tego zamiaru.
I oto w krótkim czasie przyszedł sukces. Nowy - modlitewny sposób działania ks. Reilly przyczynił się do zamknięcia dziesiątek klinik aborcyjnych w USA, co zwiększyło liczbę uratowanych dzieci.
W duchu przesłania ks. Reilly, Fundacja „Głos dla Życia” przygotowała wyjątkową pozycję - pierwszy w Polsce „Modlitewnik obrońcy życia i rodziny”. Jego głównym autorem jest ks. Marek Dziewiecki. Modlitewnik składa się z dwóch części. Pierwsza część, przygotowana w tygodniowym układzie, obejmuje siedem najważniejszych intencji dotyczących życia i rodziny. Każda intencja składa się z rozważania, odpowiednio dobranego psalmu, fragmentu Pisma Świętego i specjalnej modlitwy do patrona (np. Świętej Rodziny, św. Joanny Beretty Molli, św. Tomasza Morusa). W ten sposób powstał szkielet gotowego nabożeństwa. Tygodniowy układ modlitw stanowi w praktyce wieczystą nowennę poświęconą najważniejszym sprawom obrony życia i rodziny.
Druga część modlitewnika zawiera modlitwy już obecne w duchowości Kościoła, niemniej część z nich, tj. Droga Krzyżowa i rozważania różańcowe - została napisana specjalnie na potrzeby tej publikacji. Poza tym są tu litanie, modlitwy Jana Pawła II, modlitwy duchowej adopcji, Światowa Krucjata Obrońców Życia czy Koronka do Miłosierdzia Bożego.
Modlitewnik ma poręczny format oraz piękną oprawę graficzną, która pomaga stawać w obecności Bożej. Można go z powodzeniem wykorzystać w codziennej modlitwie osobistej, jak również podczas liturgii poświęconej życiu i rodzinie. Wystarczy wymienić obchody Dnia Świętości Życia, obrzęd przystąpienia do duchowej adopcji, wspomnienie patronów życia i rodziny, Niedzielę Świętej Rodziny, spotkania oraz pielgrzymki rodzin.
Osoba wrażliwa, która chce włączyć się w dzieło ratowania dzieci poczętych i pragnie budować cywilizację miłości, nie musi już pytać, co robić? Zawsze może sięgnąć po duchowy oręż - „Modlitewnik obrońcy życia i rodziny”. Może włączyć do swej codziennej duchowej praktyki modlitwę w intencji tych wszystkich małych ludzi, którzy są zagrożeni w łonach matek.


Zamówienia: Fundacja „Głos dla Życia” ul. Forteczna 3, 61-362 Poznań
tel. (0-61) 653-03-91
wydawnictwo@prolife.com.pl
cena: 12 zł

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra: spotkanie Komisji Maryjnej Konferencji Episkopatu Polski

2022-11-26 18:24

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

Komisja Maryjna KEP

Karol Porwich/Niedziela

Abp Wacław Depo

Abp Wacław Depo

Na Jasnej Górze odbyło się dziś jesienne spotkanie Komisji Maryjnej Konferencji Episkopatu Polski. Wśród tematów obrad znalazły się m.in. zagadnienia wynikające z potrzeby koordynacji także treści nauczania grup modlitewnych, apostolskich o rysie maryjnym, realizacja dzieła peregrynacji kopii Jasnogórskiego Obrazu w kolejnym jego, trzecim etapie, popularyzacja dokumentu „Maryjne Vademecum Duszpasterza”.

Przewodniczący Komisji abp Wacław Depo zwrócił uwagę na potrzebę podjęcia zadania nie tylko koordynacji osobowej, ale także treści nauczania grup modlitewnych, apostolskich o rysie maryjnym, jak np. Wojownicy Maryi i innych.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Adwentowe Czwartki na Nowym Dworze [Zaproszenie]

2022-11-26 19:59

Karol Porwich/Niedziela

Duszpasterze parafii Opatrzności Bożej we Wrocławiu Nowym Dworze ul. Nowodworska 64, zapraszają na „Adwentowe Czwartki na Nowym Dworze”. W ramach wydarzenia sprawowana będzie Msza św. roratnia, podczas której wygłoszona zostanie tematyczna homilia. Po Eucharystii nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpocznie się Uwielbienie Chrystusa Eucharystycznego. Na poszczególne czwartki zostały zaproszone zespoły i diakonie muzyczne, które swoim śpiewem wprowadzą w klimat adwentowy i uwielbieniowy. Wydarzenie odbywa sie pod patronatem Niedzieli Wrocławskiej.

Roraty dla młodzieży i dorosłych* - 4 homilie liturgiczne + Uwielbienie

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję