Reklama

Aspekty

Dwa jubileusze w Żarach

Parafialny Zespół Caritas i Parafialna Świetlica Bajka świętowały jubileusz.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Parafialny Zespół Caritas przy parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarach obchodził jubileusz 20-lecia działalności, z kolei parafialna Świetlica Bajka liczy już sobie 10 lat. Uroczystości rozpoczęły się 23 października Eucharystią pod przewodnictwem dyrektora Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej ks. Stanisława Podfigórnego. Mszę św. koncelebrowali proboszcz parafii ks. Jerzy Gałązka oraz założyciel PZC ks. Andrzej Tymczyj.

Po zakończeniu Eucharystii odbyło się spotkanie, podczas którego podsumowano dokonania działalności Parafialnego Zespołu Caritas oraz Świetlicy. W spotkaniu uczestniczyli wolontariusze, osoby wspierające działania zespołu oraz zaproszeni goście.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2022-10-24 12:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dwie dekady pomagania

Niedziela wrocławska 7/2023, str. I

[ TEMATY ]

Parafialny Zespół Caritas

Paweł Trawka

Uroczyste wprowadzenie sztandaru

Uroczyste wprowadzenie sztandaru

Pan Jezus wzywa swoich uczniów, wzywa nas, swoją wspólnotę, do pełnienia uczynków miłosierdzia – powiedział w jubileuszowej homilii ks. Dariusz Amrogowicz.

We wrocławskim kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego świętowano jubileusz 20-lecia działalności Parafialnego Zespołu Caritas. – Posługa charytatywna w naszej parafii ma jednak znacznie dłuższą, ponad 40-letnią historię – podkreślił ks. Czesław Majda, wieloletni proboszcz tej parafii.
CZYTAJ DALEJ

Sosnowiec: Komisja uzyskała dostęp do zarchiwizowanego dziennika kurii

2026-02-24 14:10

[ TEMATY ]

komunikat

Red.

Odnaleziono zarchiwizowany dziennik korespondencji elektronicznej kurii z lat 2011-2016, do którego komisja nie miała wcześniej dostępu, a także zwrócono część dokumentów zabezpieczonych w 2024 r. - poinformował przewodniczący Komisji „Wyjaśnienie i Naprawa” spraw wrażliwych w Diecezji Sosnowieckiej Tomasz Krzyżak. Informację o odnalezieniu dziennika przekazał również wcześniej w rozmowie z KAI bp Artur Ważny.

Komisja Wyjaśnienie i Naprawa spraw wrażliwych diecezji sosnowieckiej, która 12 lutego opublikowała częściowy raport ws. seksualnego wykorzystywania małoletnich, uzyskała dostęp do dziennika korespondencji kurii z lat 2011-2016 i części dokumentów zabezpieczonych przez prokuraturę w sądzie biskupim.
CZYTAJ DALEJ

Papież: tylko serca pełne pokoju budują sprawiedliwy i trwały pokój

2026-02-24 16:32

[ TEMATY ]

Leon XIV

Vatican Media

Nieznany dotąd wstęp Leona XIV do książki „Peace Be with You!”, wydanej przez HarperCollins, ukazuje pokój jako „dar i zobowiązanie” i „jedną z wielkich kwestii naszych czasów”. Od 24 lutego publikacja jest dostępna w Stanach Zjednoczonych i innych krajach anglojęzycznych jako angielska wersja książki „E pace sia!”, ogłoszonej w sierpniu 2025 r. przez Libreria Editrice Vaticana. Książka ukazała się po polsku nakładem Wydawnictwa Diecezjalnego i Drukarni w Sandomierzu pod tytułem „Pokój wam!”.

We wstępie Papież Leon XIV podejmuje refleksję nad pokojem jako rzeczywistością o podwójnym wymiarze: „zarówno dar, jak i zobowiązanie”. Pokój jest - jak pisze - „darem od Boga budowanym przez mężczyzn i kobiety na przestrzeni wieków”, ale równocześnie zadaniem powierzonym ludzkiej odpowiedzialności.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję