Reklama

Kościół

USA: organizacja katolicka broni przedszkolanki, która nie chciała mówić dzieciom o LGBT

Amerykańskie katolickie Stowarzyszenie im. Tomasza Morusa podjęło się obrony Nelli Parisenkovej, przedszkolanki z Kalifornii, która kierując się wiarą chrześcijańską nie chciała czytać 5-letnim dzieciom książek o LGBT.

[ TEMATY ]

USA

homoseksualizm

gender

LGBT

Adobe Stock

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dyrekcja zarządzanego przez firmę „Bright Horizons” przedszkola w mieście Studio City na przedmieściach Los Angeles zwolniła ją za to z pracy.

Kobiecie, która pracowała tam od 4 lat, nakazano niespodziewanie odczytanie dzieciom 12 książek, z których 5 propagowało ideologię gender.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Gdy ta sprzeciwiła się temu, usłyszała ostrą odpowiedź, że „ponieważ nie chce uszanować różnorodności [ludzi], nie ma tu już dla niej miejsca”, po czym dano jej 15 minut na zebranie swoich rzeczy i wyprowadzono ją siłą na ulicę.

Podziel się cytatem

Reklama

Całe zdarzenie nagłośniły media amerykańskie, m.in. telewizja CBN News, Fox-News i „The Washington Post”, a także strony katolickie poświęcone oświacie i wychowaniu. W efekcie sprawą zajęło się katolickie Stowarzyszenie im. Tomasza Morusa. Jej przedstawiciel, prawnik Paul Jonna zauważył w tym „wyjątkowy przejaw dyskryminacji religijnej”. Wskazał, że gdy zarząd przedszkola „dowiedział się o religijnych przekonaniach przedszkolanki, użył wszystkich swych sił, aby ją zastraszyć i ostatecznie wyrzucił ją z pracy”.

Reklama

Jonna zauważył, że „pani Parisenkova nie okazywała żadnych negatywnych zachowań dotyczących kontaktów homoseksualnych. Nie chciała tylko uczestniczyć w tego rodzaju propagandzie, która jest sprzeczna z jej przekonaniami religijnymi, dlatego ją zwolniono, a my postanowiliśmy podjąć ten temat w sądzie”.

Istniejąca od 1976 firma „Bright Horizons” ma charakter międzynarodowy i zatrudnia ok. 26 tys. osób. Od 2018 otwarcie popiera ona ideologię LGBT a jej pracownicy biorą udział w różnych „marszach równości” i podobnych wydarzeniach.

Z kolei założone w 1997 Stowarzyszenia Tomasza Morusa (Thomas More Society) z siedzibą w Chicago jest zatwierdzone przez Konferencje Biskupów Katolickich Stanów Zjednoczonych jako „społeczne stowarzyszeni katolików”. Jest to w istocie firma prawnicza, która angażuje się w spory sądowe, tzw. amerykańskie „wojny kulturowe”, dotyczące głównie spraw aborcji i ideologii gender.

Podziel się cytatem

2022-11-07 16:39

Ocena: +7 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowa Zelandia: pierwsze „śluby” homoseksualne w Oceanii

W Nowej Zelandii odbyły się pierwsze „śluby” między osobami tej samej płci. Tym samym stała się ona 14 państwem świata, a pierwszym w Oceanii dopuszczającym „małżeństwa” homoseksualne. Odpowiednie prawo zostało przyjęte przez parlament w kwietniu br. 77 głosami przeciw 44. Stowarzyszenie Family First (Najpierw Rodzina) nazwało to „aroganckim aktem wandalizmu na polu moralnym”.

CZYTAJ DALEJ

Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy

[ TEMATY ]

Trójca Święta

Adobe.Stock

Tradycyjnie w niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego przypada jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich – uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Jej źródła sięgają IV i V wieku, kiedy to trwały spory teologiczne dotyczące bóstwa i pochodzenia Chrystusa, a na soborach formułowano ortodoksyjne definicje tej doktryny i Credo. Liturgiczne święto powstało dopiero w XI w., a w całym Kościele wprowadził je papież Jan XXII w 1334 r.

Św. Rupert, opat z Ottobeuren (zmarł ok. 1180) tłumaczy, dlaczego święto Najświętszej Trójcy umieszczono w kalendarzu liturgicznym w najbliższą niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego: "Albowiem wkrótce po Zstąpieniu Ducha Świętego prawda Chrystusowa i chrzest przez Niego nakazany w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego były udzielane po całym świecie. Tak przeto uroczystość dzisiejsza jest najpiękniejszym zamknięciem cyklu zbawienia".

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję