Reklama

Cierpienie ma sens

Ponad 2 tys. osób przybyło 7 lipca na Jasną Górę na 43. Pielgrzymkę Apostolstwa Chorych i Niepełnosprawnych. Tradycyjnie pielgrzymki chorych odbywają się w święto Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, które w tym roku było obchodzone 6 lipca.
- Tutaj, na Jasnej Górze, w szczególny sposób czujemy się tą wielką grupą, rodziną, która jest pod wyjątkową opieką Matki Bożej - mówił ks. prał. Stanisław Michałowski, krajowy duszpasterz Apostolstwa Chorych. - Może ta pielgrzymka da ludziom zdrowym jakąś lekcję, szkołę na nasze codzienne życie, bo przecież chorych mamy nie tylko w szpitalach, ale spotykamy ich także na ulicy. Czasami trzeba przepuścić w kolejce, czasami ktoś zasłabnie. Trzeba wówczas podejść, porozmawiać. Tutaj właśnie też się tego uczymy.
Spotkanie rozpoczęło się w Sali Papieskiej. Następnie, Mszy św. w Bazylice Jasnogórskiej przewodniczył metropolita częstochowski abp Stanisław Nowak. Eucharystię koncelebrowało 15 kapłanów na czele z bp. Gerardem Bernackim z Katowic, duchowym opiekunem Apostolstwa Chorych. - Ta pielgrzymka ma szczególny charakter, bo w tym roku obchodzimy 150. rocznicę objawień Matki Bożej w Lourdes, a Lourdes stało się miejscem wielkiej łaski dla chorych - przypomniał w homilii abp Nowak. Wskazując na sens cierpienia, powiedział: - Tak bym chciał, żebyście w duchu wiary rozumnej odkryli, że jest sens w tym wszystkim, co się z nami dzieje. Obyście osiągnęli tę prawdę o sensie życia, gdy jest cierpienie, gdzie jest choroba.
Pielgrzymi wzięli udział w Drodze Krzyżowej, a następnie uczestniczyli w Nabożeństwie Lourdzkim, podczas którego bp Bernacki udzielił chorym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zielona Góra. 5 lat Diecezjalnej Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio

2021-09-23 20:19

[ TEMATY ]

Zielona Góra

Diecezjalna Grupa Modlitewna św. Ojca Pio

Karolina Krasowska

Bp Tadeusz Lityński przewodniczył Mszy św. inaugurującej kolejny rok formacji Diecezjalnej Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio

Bp Tadeusz Lityński przewodniczył Mszy św. inaugurującej kolejny rok formacji Diecezjalnej Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio

Diecezjalna Grupa Modlitewna św. Ojca Pio, dziękując za minione 5 lat, 23 września, we wspomnienie swojego Patrona, rozpoczęła kolejny rok formacji. Uroczystość odbyła się w parafii pw. św. Alberta w Zielonej Górze z udziałem bp. Tadeusza Lityńskiego.

Szósty rok to kontynuacja trzyletniego programu duszpasterskiego i pogłębienie tematu: Posłani w pokoju Chrystusa” wraz z mottem biblijnym: „ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6, 57).

CZYTAJ DALEJ

Episkopat: zmarł biskup senior diecezji kaliskiej Edward Janiak

2021-09-23 16:13

[ TEMATY ]

zmarły

bp Edward Janiak

Diecezja Kaliska

KAI

Bp Edward Janiak

Bp Edward Janiak

Zmarł biskup senior diecezji kaliskiej Edward Janiak - poinformowało w czwartek biuro prasowe Episkopatu Polski. Od marca tego roku hierarcha miał zakaz uczestniczenia w publicznych celebracjach na terenie diecezji kaliskiej i nakaz zamieszkania poza nią.

Biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski potwierdziło w czwartek, że biskup senior diecezji kaliskiej Edward Janiak zmarł.

CZYTAJ DALEJ

Pakistan: ustawa chroniąca mniejszości religijne sprzeczna z Koranem

2021-09-24 17:19

[ TEMATY ]

Pakistan

kobiety

mniejszości religijne

porwania

Vatican News

Religijni przywódcy Pakistanu odrzucili ustawę zapobiegającą porwaniom dziewcząt i młodych kobiet w celu przymusowych konwersji i małżeństw. Przedstawiciele mniejszości uznają to za przyzwolenie na utrzymanie procederu.

W Pakistanie nie spada liczna porwań nieletnich dziewcząt i młodych kobiet wyznań niemuzułmańskich, głównie chrześcijanek i hinduistek, które są zmuszane do przejścia na islam i zawarcia małżeństwa z muzułmanami. Choć pakistańska konstytucja z 1973 roku zapewnia wszystkim obywatelom równe szanse i status, na porządku dziennym są przestępstwa, takie jak przymusowa konwersja na islam, ułatwiane przez systemową dyskryminację i tolerancyjną postawę wobec takich nadużyć ze strony grup politycznych i religijnych w muzułmańskiej większości.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję