Reklama

Na Placu Zamkowym

I Festiwal Muzyki Dobrej

Sławomir Wilański
Edycja warszawska (st.) 42/2002

5 i 6 października na Placu Zamkowym w Warszawie odbył się I Festiwal Muzyki Dobrej. Przez dwa dni występowały zespoły i soliści, którzy w swej twórczości reprezentują nurt muzyki chrześcijańskiej.
W ostatnich latach coraz więcej wykonawców gra muzykę niosącą pozytywne przesłanie w sensie humanistycznym i chrześcijańskim. Organizator imprezy, Radio Warszawa Praga, zaprosiło na Festiwal wielu wykonawców, reprezentujących różne nurty w muzyce popularnej, od piosenek popowych, folkowych, rockowych aż do jazzu. Licznie zgromadzona publiczność mogła usłyszeć utwory, w rozmaity sposób inspirowane wspomnianymi nurtami muzycznymi. Ważna była treść wykonywanych piosenek, niosąca przesłanie miłości i wiary.
W trakcie imprezy wystąpili znani artyści, jak "New Life´m", "Saruel", "Mate. O", "Trzecia Godzina Dnia", Edyta Geppert, Stanisław Sojka, Mietek Szcześniak i Magda Anioł, a także początkujące zespoły, np. "Euangelion", "Leaf" i "3siostry". Festiwal Muzyki Dobrej udowodnił, że istnieje dziś wielki potencjał muzyki odwołującej się do wartości chrześcijańskich. Wielu młodych muzyków przez swoją aktywność artystyczną przeciwstawia się panującej modzie na piosenki agresywne i nihilistyczne. Okazuje się, że taki koncert mógł zgromadzić wielu słuchaczy, którzy nie traktują muzyki popularnej jako samej rozrywki, lecz szukają w niej głębszych przeżyć i refleksji duchowych. Mimo deszczowej pogody na Placu Zamkowym dopisała publiczność. Byli to głównie młodzi, którzy słuchali wykonawców przyznających się do chrześcijańskich korzeni.

Watykan: papież przyjął rezygnację dwóch biskupów

2019-05-20 12:55

st (KAI) / Watykan

Ojciec Święty przyjął rezygnację z rządów pasterskich złożoną przez biskupa Helsinek, 72. Letniego Teemu Sippo oraz biskupa Chur w Szwajcarii, 77-letniego Vitusa Huondera – podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Grzegorz Gałązka

Biskup Teemu Sippo, SCI był pierwszym od czasów Reformacji Finem- biskupem katolickim w tym kraju. Kierował diecezją w Helsinkach obejmującą terytorium całej Finlandii od 2009 roku. Natomiast w Chur Ojciec Święty mianował administratorem apostolskim sede vacante et ad nutum Sanctae Sedis 74. letniego byłego biskupa Reykjavíku, Szwajcara, Petera Bürchera.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Kuria warszawsko-praska: oświadczenie ws. artykułu na portalu Wirtualna Polska

2019-05-22 14:48

dw-p.pl, lk / Warszawa (KAI)

W opublikowanym na swojej stronie komunikacie kuria diecezji warszawsko praskiej poinformowała, że nie dotarła do niej żadna skarga związana z domniemaną projekcją na lekcji religii filmu „Tylko nie mów nikomu” Tomasza Sekielskiego.

Bożena Sztajner/Niedziela

Poniżej tekst komunikatu:

Komunikat ws. artykułu na portalu Wirtualna Polska

22 maja 2019 roku

Kuria Warszawsko-Praska informuje, że artykuł „Kuria ostrzega. Mogą być kary za pokazanie filmu” na portalu Wirtualna Polska zawiera stwierdzenia i wypowiedzi nieprawdziwe.

Kategorycznie oświadczamy, że do tej pory nie wpłynęła do Kurii Biskupiej Diecezji Warszawsko-Praskiej żadna informacja bądź skarga, związana z domniemaną przez Autorkę artykułu projekcją na lekcji religii filmu „Tylko nie mów nikomu”. Dlatego też Kuria nie mogła zająć żadnego stanowiska w takiej sprawie. Kanclerz Kurii, ksiądz Dariusz Szczepaniuk również nie zabierał w tej kwestii głosu – wkładane w jego usta słowa nigdy nie zostały wypowiedziane.

Po wniesionym przez Biuro Prasowe DW-P sprostowaniu artykuł zniknął z portalu WP.PL. Publikacja jest jednak powielana bezrefleksyjnie przez inne portale, z których mogą ją zaczerpnąć kolejne media. Władza Diecezjalna nie ma wpływu na rozpowszechnianie tych fałszywych informacji i nie bierze za nie żadnej odpowiedzialności.

Dyrektor Biura Prasowego

Jakub Troszyński

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem