Reklama

Wiadomości

PSP: Tragiczny weekend – 6 ofiar pożarów i czadu

Aż sześć osób zginęło w miniony weekend w wyników pożarów i zatrucia czadem – poinformował w poniedziałek rzecznik KG PSP bryg. Karol Kierzkowski.

[ TEMATY ]

straż

PAP/Tomasz Wiktor

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Do najbardziej dramatycznego zdarzenia doszło w niedzielę w Ustroniu (woj. śląskie). W wyniku eksplozji – najprawdopodobniej - gazu dom składający się z dwóch mieszkań został całkowicie zniszczony. Spod gruzów ratownicy wydobyli żywą kobietę. Trafiła do szpitala. Dwie inne osoby poniosły śmierć.

Jedna osoba zginęła w pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Bobrza (świętokrzyskie). Również w Warszawie śmierć w pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym poniosła jedna osoba.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W wyniku zatrucia tlenkiem węgla zmarły w weekend 2 osoby. W tym sezonie grzewczym czad zabił już 25 osób.

Tylko w niedziele strażacy brali udział w 748 akcjach, ugasili 247 pożary – poinformował Kierzkowski. (PAP)

wnk/ akub/

2022-12-05 08:13

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież do strażaków: wcielacie w życie solidarność i altruizm

[ TEMATY ]

straż

Karol Porwich/Niedziela

„Wasze oddanie, gotowość, altruizm, odwaga, zdolność ofiarowania siebie zostają dostrzeżone i ludzie słusznie są z was dumni” – powiedział Ojciec Święty do włoskich strażaków. Franciszek przyjął ich przedstawicieli na audiencji. Wyraził swoje uznanie i wdzięczność za tak potrzebną działalność, wymieniając m.in. to, co ostatnio służby robią na wyspie Ischii, którą dotknęła tragiczna lawina błotna.

Papież zauważył, że praca strażaków daje ludziom poczucie bezpieczeństwa. W swoim rozważaniu skierowanym do obecnych na audiencji Franciszek odniósł się do ewangelicznej historii o miłosiernym Samarytaninie.
CZYTAJ DALEJ

Nigeria: biskup katolickiej diecezji Kontagora potwierdził uwolnienie 130 uczniów i personelu porwanych ze szkoły

2025-12-23 15:02

[ TEMATY ]

porwanie

Nigeria

uwolnieni

Vatican Media

W poniedziałek biskup Bulus Dauwa Yohanna, ordynariusz katolickiej diecezji Kontagora w Nigerii, potwierdził uwolnienie 130 uczniów i personelu porwanych ze szkoły podstawowej i średniej św. Maryi w Papiri 21 listopada. Ofiary te stanowiły część grupy 315 osób, które zostały uprowadzone nocą z terenu szkoły przez uzbrojonych napastników.

Według nigeryjskich władz, wszyscy uczniowie i personel związani z tą szkołą są już wolni. Wiadomość o uwolnieniu jako pierwszy podał w serwisie X rzecznik prezydenta Nigerii.
CZYTAJ DALEJ

Watykan: Papież zaapelował o 24-godzinny świąteczny rozejm na Ukrainie i na całym świecie

2025-12-23 21:09

[ TEMATY ]

Papież Leon XIV

pokój na świecie

Vatican Media

Papież Leon XIV zaapelował we wtorek o 24-godzinny świąteczny rozejm na Ukrainie i na całym świecie. Wyraził zarazem smutek, że Rosja możliwość takiego rozejmu już odrzuciła.

Podczas rozmowy z dziennikarzami przed powrotem z podrzymskiej rezydencji w Castel Gandolfo do Watykanu papież powiedział: - Naprawdę wśród rzeczy, które bardzo mnie zasmucają, jest fakt, że Rosja odrzuciła bożonarodzeniowy rozejm.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję