Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

A ja? Czy poznaję Jezusa?

Rozważania do Ewangelii Mk 3, 7-12.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Czwartek, 19 stycznia. 2023. Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, wsp. dow.

• Hbr 7, 25 – 8, 6 • Ps 40, 7-8a.8b-10.17 • Mk 3, 7-12

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jezus oddalił się ze swymi uczniami w stronę jeziora. A szło za Nim wielkie mnóstwo ludu z Galilei. Także z Judei, z Jerozolimy, z Idumei i Zajordania oraz z okolic Tyru i Sydonu szło do Niego mnóstwo wielkie na wieść o Jego wielkich czynach. Toteż polecił swym uczniom, żeby łódka była dla Niego stale w pogotowiu ze względu na tłum, aby się na Niego nie tłoczyli. Wielu bowiem uzdrowił i wskutek tego wszyscy, którzy mieli jakieś choroby, cisnęli się do Niego, aby się Go dotknąć. Nawet duchy nieczyste, na Jego widok, padały przed Nim i wołały: «Ty jesteś Syn Boży». Lecz On surowo im zabraniał, żeby Go nie ujawniały.

Podążam za Jezusem wraz z całym tłumem. Widzę, jak wszyscy się pchają dookoła, chcą Go dotknąć, stanąć z Nim twarzą w twarz. Każdy uważa, że ma większe prawo do Jezusa niż inni. W tej sytuacji używają siły, żeby się zbliżyć do Niego jak to tylko możliwe. Jednakże Jezus widzi zachowanie tłumu. On dobrze wie, kim kto jest i co nosi w sercu. Jezus chciałby każdemu poświęcić tyle czasu, ile trzeba, ale wie, że Jego czas na ziemi jest ograniczony. Musi znaleźć sposób, aby dotrzeć do każdego i dlatego wchodzi do łodzi. Wszystko to ma miejsce, bo tłum rozpoznaje, kim naprawdę jest Jezus. W Nim widzą twarz Ojca i Jego miłość. Nawet i demony Go rozpoznają i tym samym potwierdzają, kim On jest. A ja? Czy poznaję Jezusa? Byłoby dobrze, gdybym postarał się zbliżyć do Niego. Nie muszę ciągle czekać, aż On przyjdzie do mnie. Panie, daj mi odwagę na wzór Piotra, który do Ciebie szedł po jeziorze, abym i ja poszedł, nie bojąc się głębi i fal. Dodaj mi odwagi w sercu, abym szukał Cię w każdej okoliczności, abym nie poddał się w tych poszukiwaniach.

Reklama

K.M.P.

WSZYSTKIE ROZWAŻANIA DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "Żyć Ewangelią" DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-01-02 13:39

Ocena: +18 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Służba Boga wobec człowieka to miłość

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Magdalena Pijewska/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Łk 12, 35-38.

Wtorek, 24 października

CZYTAJ DALEJ

Tarnów: Zmarł śp. ks. Mariusz Kmak. Miał 37 lat. Znane są szczegóły pogrzebu

2024-07-09 11:07

[ TEMATY ]

śmierć

Parafia NSPJ we Florynce

Diecezja tarnowska informuje, że zmarł śp. ks. mgr lic. Mariusz Kmak – notariusz i kierownik kancelarii Sądu Diecezjalnego w Tarnowie.

7 lipca 2024 roku, w wieku 37 lat życia, w 11 roku kapłaństwa, zmarł śp. Ks. mgr lic. Mariusz Kmak – notariusz i kierownik kancelarii Sądu Diecezjalnego w Tarnowie. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa we Florynce w środę (10 lipca) o godz. 11.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

CZYTAJ DALEJ

Na Jasnej Górze trwa pierwszy wakacyjny szczyt pielgrzymkowy

2024-07-15 21:29

[ TEMATY ]

Pielgrzymki 2024

Karol Porwich /Niedziela

Przede wszystkim z modlitwą za rodziny, o powołania kapłańskie, o ducha jedności w małych wspólnotach i w Ojczyźnie, ze świadectwem wiary na Jasną Górę przybyły pierwsze w tym roku diecezjalne pielgrzymki piesze, a także kilka mniejszych grup. To tradycyjnie na lipcowy odpust Matki Bożej z Góry Karmel - 16 lipca. Na Jasnej Górze trwa pierwszy wakacyjny tzw. szczyt pielgrzymkowy.

Suma odpustowa sprawowana będzie we wtorek o godz. 11.00 na jasnogórskim Szczycie. Mszy św. przewodniczyć ma karmelita bosy o. Marcin Fizia. Drogę Krzyżową o godz. 15.00 odprawią pielgrzymi 90. Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski w Kaplicy Matki Bożej poprowadzi ks. Jan Markowski, kierownik Pielgrzymki Poznańskiej. Po Apelu odbędzie się Procesja Maryjna.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję