Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Jezus chce się dziś z Tobą spotkać i powiedzieć Ci pełne otuchy słowa!

Rozważania do Ewangelii Mt 5, 13-16.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Niedziela, 5 lutego 2023

• Iz 58, 7-10 • Ps 112, 4-5.6-7.8a i 9 • 1 Kor 2, 1-5 • Mt 5, 13-16

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Wy jesteście solą dla ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi. Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu. Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie».

Wy jesteście solą ziemi… Zacznę od anegdoty: Mama rano budzi syna: – Synku, wstawaj, pora iść do szkoły. – Jeszcze nie… – Wstawaj, bo się spóźnisz… – Jeszcze trochę… Mama w końcu mówi zniecierpliwiona: – Wstawaj, bo nie zdążysz do szkoły! – Ale dzieci się ze mnie śmieją… – Synku, przecież ty jesteś dyrektorem… Jeśli i ty masz czasem problemy z tożsamością i czujesz się zagubiony w dzisiejszym świecie, chciałbyś się gdzieś schować za „siódmą górą”, jeśli zastanawiasz się, kim jesteś, kim masz być i jakie masz zadanie do spełnienia na tej ziemi, to ten komentarz z pewnością jest dla ciebie. Jeśli teraz czytasz te słowa, to znaczy, że otrzymałeś szczególne zaproszenie od Jezusa. Tak, tak, nie oglądaj się, chodzi właśnie o Ciebie! Jezus chce się spotkać z Tobą i powiedzieć Ci te pełne otuchy słowa: „Nie jesteś sam i niczego nie musisz robić sam. Jestem przy Tobie i razem możemy uczynić wiele”. Jego Krew mówi: „Kocham Cię i nigdy Cię nie opuszczę. Jesteś Mi bardzo drogi. Wyryłem Cię na obu moich dłoniach”. Jezus chce, byśmy byli „solą ziemi i światłem świata”. Ukazywali innym smak życia i jego blask… Ale najpierw, abyśmy spotkali się z Jego miłością… Jezus zaprasza Cię na spotkanie i chciałby Ci to powiedzieć osobiście… Czeka na ciebie… Przyjdziesz?

Reklama

I.J.

WSZYSTKIE ROZWAŻANIA DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "Żyć Ewangelią" DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-01-07 15:07

Ocena: +22 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy często szukam Boga w lekturze Pisma Świętego?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Łk 24, 13-35.

Niedziela, 23 kwietnia 2023. III niedziela wielkanocna

CZYTAJ DALEJ

Watykan: wysłannik papieża zakończył wizytę w Kijowie, jej rezultaty będą przydatne

2023-06-06 18:54

[ TEMATY ]

Ukraina

PAP

Wysłannik papieża do spraw Ukrainy włoski kardynał Matteo Zuppi zakończył "krótką, ale intensywną wizytę w Kijowie"; jej rezultaty będą przydatne do tego, by rozważyć następne kroki - ogłosił we wtorek Watykan. W drugim dniu wizyty przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch spotkał się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

W wydanym komunikacie Stolica Apostolska podkreśliła, że kardynał Zuppi podziękował władzom cywilnym za spotkania, zwłaszcza z prezydentem Zełenskim.

CZYTAJ DALEJ

Boże Ciało w Częstochowie

2023-06-07 10:15

[ TEMATY ]

Częstochowa

Boże Ciało

Karol Porwich/Niedziela

Centralne obchody uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa rozpoczną się o godz. 10 na jasnogórskim szczycie. Mszy św. będzie przewodniczył abp Wacław Depo.

Następnie, ok. godz. 11, ojcowie i bracia paulini, kapłani diecezjalni, asysta, kapela, chóry jasnogórskie, pielgrzymi i wszyscy wierni przejdą w procesji eucharystycznej Alejami Najświętszej Maryi Panny do bazyliki archikatedralnej Świętej Rodziny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję