Reklama

Kultura

Album "Miłość mi wszystko wyjaśniła"

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

muzyka

Zaskakujące, osobiste, inspirujące – takie były i są spotkania ze św. Janem Pawłem II. Zarówno te, które odbywały się za jego życia, jak i współczesne, skoncentrowane wokół nauczania i twóczości literackiej papieża Polaka. Jednym z nich jest album "Miłość mi wszystko wyjaśniła". Jedenaście fragmentów poezji Karola Wojtyły połączonych z piękną muzyką Roberta Jansona i znakomitymi interpretacjami polskich artystów, tworzą przestrzeń spotkania, do którego zaproszony jest każdy – osoby, które znają już twórczość papieża Polaka i ci, którzy nie sięgali dotąd po jego utwory.

Zaskoczeniem jest efekt, jaki daje połączenie lekkich, choć nie banalnych, melodii z tekstami, które powstały jako owoc modlitwy i filozoficznych zamyśleń. Uznawana za trudną poezja, staje się przejrzysta i przystępna, nie tracąc przy tym nic ze swojej głębi. A pop-rockowe aranżacje okazują się ważnym elementem i znakomitym dopełnieniem tej interpretacji.

Osobisty charakter płyty jest jakby kontynuacją wspomnienia milionów osób, które miały okazję wymienić choćby krótkie spojrzenie z Janem Pawłem II. Wiele z nich zwraca uwagę na to, że papież na każdego spoglądał tak, jakby był jego jedynym rozmówcą, a nie jedną z osób w tłumie pielgrzymów. Podobnie jest z albumem pt. Miłość mi wszystko wyjaśniła. Choć jest adresowany do szerokiego grona słuchaczy, każdy może odkryć w nim fragment dla siebie: osobisty i przenikliwy, jak spojrzenie papieża.

Reklama

To także album, który inspiruje do kontynuowania nauczania Jana Pawła II. Jeden ze sposobów, to codzienna troska o tych, którzy potrzebują naszego wsparcia i spotkania z Chrystusem. Dzięki serdeczności Twórców: Roberta Jansona, Anny Józefiny Lubienieckiej, Urszuli, Ani Wyszkoni, Piotra Cugowskiego, Andrzeja Piasecznego, Tomka Szczepanika i Łukasza Zagrobelnego, album pt. Miłość mi wszystko wyjaśniła, daje możliwość takiego zaangażowania. Upamiętnia papieskie nauczanie w jeszcze jeden, nietypowy sposób. Jest cegiełką, budującą żywy pomnik Jana Pawła II, jakim są zainicjowane przez niego Światowe Dni Młodzieży. Nabywając ten album, wspieramy dzieło pomocy pielgrzymom ze Wschodu, zwane Biletem dla Brata, a więc: dokładamy realną cegiełkę do przyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Polski w 2016 r. wielu młodych z krajów Europy Wschodniej i Zakaukazia.

Dorota Abdelmoula
Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM
www.sdm.org.pl
www.biletdlabrata.pl

Płyta jest do nabycia w parafiach oraz w Wydziale Duszpasterskim Kurii Metropolitalnej w Częstochowie

Reklama

Na album pt. Miłość mi wszystko wyjaśniła, składają się:

- płyta CD zawierająca 11 premierowych utworów z tekstami Karola Wojtyły i muzyką Roberta Jansona, w wykonaniu: Ani Wyszkoni, Anny Józefiny Lubienieckiej, Urszuli, Piotra Cugowskiego, Andrzeja Piasecznego, Tomka Szczepanika, Łukasza Zagrobelnego;

- książeczka, zawierająca teksty utworów oraz reprodukcję rękopisów Tryptyku Rzymskiego + zwyczajową stopkę redakcyjną.

Premiera albumu wyznaczona jest na 13 kwietnia 2014 r.

Album promowany jest m.in. za pomocą plakatów dystrybuowanych przez diecezjalne Centra ŚDM oraz SONY MUSIC na terenie całej Polski.

2014-04-09 07:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Piosenka o nadziei

2020-04-05 10:42

[ TEMATY ]

muzyka

Wielki Post a.d. 2020 jest wyjątkowy dla nas wszystkich. Podobnie, jak Chrystus, spędzamy ten czas "na pustyni". Z powodu epidemii koronawirusa zostaliśmy nagle odłączeni od tego, co było dla nas powszednie i oczywiste: spotkań z przyjaciółmi, uścisków, podania rąk oraz wspólnej eucharystii.

Dlatego napisaliśmy utwór „I dobrze mi jest!” - piosenkę o nadziei i o tym, że Bóg jest blisko nas, niezależnie od tego, co dzieje się wokół. A jeśli On jest przy nas, wszystko będzie dobrze!

Utwór dedykujemy szczególnie kapłanom, którzy w tym czasie co dnia modlą się za nas w pustych kościołach.

CZYTAJ DALEJ

Ponad 100 tys. osób codziennie modli się różańcem on-line na „TeoBańkologii”

2020-04-06 09:07

[ TEMATY ]

różaniec

youtube.com

Statystyki wieczornych modlitw różańcowych na facebookowym profilu i kanale YouTube „TeoBańkologia” wskazują, że wierni coraz mocniej angażują się w nabożeństwa on-line. W rocznicę śmierci św. Jana Pawła II różaniec z ks. Teodorem Sawielewiczem z Oleśnicy zgromadził blisko 200 tys. osób.

Duchowny, który działa na portalach społecznościowych, m.in. prowadząc na profilu facebookowym „TeoBańkologia” modlitwy on-line czy zamieszczając grafiki z codziennym błogosławieństwem kapłańskim, ocenia, że to widoczny znak czasu. - Ludzie, którym pandemia ograniczyła realną możliwość pójścia do kościoła, zaczynają szukać innych przestrzeni rozwoju duchowego. Taką amboną staje się Internet, w którym wierni zyskują mocne poczucie wspólnoty - podkreśla ks. Sawielewicz.

Kapłan od kilku tygodni prowadzi na facebookowym i youtubowym profilu „TeoBańkologia” różaniec w intencji ustania trwającej epidemii koronawirusa, czy to formie odmawianej, czy to śpiewanej. Codziennie dołącza do niego około 2-3 tysiące nowych osób, które włączają się w modlitwę podczas trwania transmisji.

- Kolejne tysiące oglądają re-transmisję. Swoisty rekord padł w ostatni czwartek, kiedy w rocznicę śmierci papieża Polaka na „TeoBańkologii”, jak i innych kanałach YouTube, do których wysyłany jest sygnał transmisji modlitwy, czyli „Serce z nieba”, „Ku Bogu” i „EWTN Polska” zebrało się blisko 200 tys. osób! To wyraźnie pokazuje, że w sytuacji kryzysu modlitwa rodzinna prowadzona on-line zaczyna odgrywać bardzo istotną rolę - opisuje kapłan.

Potwierdzają to także uczestnicy modlitw. - Praktycznie codziennie odmawiamy on-line z różaniec i przeżywamy to bardzo mocno. Czuję, że to zbliża do siebie jeszcze bardziej całą rodzinę. Słowa księdza jakby dotyczyły bezpośrednio życia mojego i moich bliskich - brzmi jedno ze świadectw nadesłanych do ks. Sawielewicza.

Ks. Sawielewicz zaprasza serdecznie do wspólnej modlitwy na youtube oraz facebook. Zazwyczaj na „TeoBańkologii” odmawiany jest różaniec, ale w środę zebrani proszą o łaski za przyczyną św. Rity, a w piątki odprawiają Drogę Krzyżową.

Kapłan z Oleśnicy w diecezji wrocławskiej prowadzi także akcję „Zalewamy Facebooka błogosławieństwem!” na fanpejdżuZobacz. Przygotował dla księży specjalne grafiki, które mogą oni udostępniać na profilach, które prowadzą w mediach społecznościowych. Duchowny prowadzi również Internetowe Rekolekcje Nieparafialne pod wymownym tytułem „Pozbądź się wirusa…”.

CZYTAJ DALEJ

Świadectwa członków DDL o Wielkim Poście w czasie pandemii

Członkowie Diecezjalnej Diakonii Liturgicznej dzielą się swoimi świadectwami nt. Wielkiego Postu w czasie pandemii koronawirusa.

Świadectwa można przeczytać na stronie https://bit.ly/2USNp5A

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

Wspierają nas

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję