Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Nasze życie ma być wypełnione obecnością Boga

Rozważania do Ewangelii J 10, 31-42.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Piątek, 31 marca 2023. Wielki Post

• Jr 20, 10-13 • Ps 18, 2-3a.3b-4.5-6.7 • J 10, 31-42

Żydzi porwali kamienie, aby Jezusa ukamienować. Odpowiedział im Jezus: «Ukazałem wam wiele dobrych czynów pochodzących od Ojca. Za który z tych czynów chcecie Mnie ukamienować?» Odpowiedzieli Mu Żydzi: «Nie chcemy Cię kamienować za dobry czyn, ale za bluźnierstwo, za to, że Ty będąc człowiekiem uważasz siebie za Boga». Odpowiedział im Jezus: «Czyż nie napisano w waszym Prawie: „Ja rzekłem: Bogami jesteście?” Jeżeli Pismo nazywa bogami tych, do których skierowano słowo Boże – a Pisma nie można odrzucić – to jakżeż wy o T ym, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, mówicie: „Bluźnisz”, dlatego że powiedziałem: Jestem Synem Bożym? Jeżeli nie dokonuję dzieł mojego Ojca, to Mi nie wierzcie. Jeżeli jednak dokonuję, to choćbyście Mnie nie wierzyli, wierzcie moim dziełom, abyście poznali i wiedzieli, że Ojciec jest we Mnie, a Ja w Ojcu». I znowu starali się Go pojmać, ale On uszedł z ich rąk. I powtórnie udał się za Jordan, na miejsce, gdzie Jan poprzednio udzielał chrztu, i tam przebywał. Wielu przybyło do Niego, mówiąc, iż Jan wprawdzie nie uczynił żadnego znaku, ale że wszystko, co Jan o Nim powiedział, było prawdą. I wielu tam w Niego uwierzyło.

Jeżeli nie dokonuję dzieł mojego Ojca, to Mi nie wierzcie! Wielu ludzi w dzisiejszych czasach tylko zewnętrznie czci Boga, ale sercem są od Niego daleko. Modlitwa, niedzielna Msza Święta jest pewną tradycją, ale przez cały tydzień żyją życiem dalekim od kontaktu z Bogiem. Religia wtedy nie jest źródłem, które ożywia życie. Tak było z ludźmi oskarżającymi Jezusa, którzy chcieli Go nawet ukamienować. Gdy pobożność nie przechodzi w duchowość, a więc w sposób życia wg zasad Ewangelii, religia staje się tylko pustym rytuałem. Chrystus dzisiaj zwraca naszą uwagę na jedność postawy wiary i czynu. Nasze życie ma być wypełnione obecnością Boga, by mogło pięknie owocować, by owoce Ducha Świętego – jak radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, opanowanie… – ujawniały się w naszym życiu. Aby zwyciężały prawda, uczciwość i sprawiedliwość. Tam, gdzie Ty jesteś, budzi się życie. Tam, gdzie przechodzisz, rozkwita pustynia. Tam, gdzie Ty jesteś, niebo się przejaśnia. A w głębi serc naszych rodzi się pokój. Tam, gdzie Ty jesteś.

Reklama

K.K.

WSZYSTKIE ROZWAŻANIA DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "Żyć Ewangelią" DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-02-18 11:11

Ocena: +25 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy nałożyliśmy na siebie zbyt wiele modlitw?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 2, 23-28.

Wtorek, 17 stycznia 2023. Św. Antoniego, opata, wsp. dow.

CZYTAJ DALEJ

#WdzięczniJP2 – zapal w oknie świecę o godz. 21.37

2023-03-31 19:04

[ TEMATY ]

archidiecezja krakowska

#WdzięczniJP2

Karol Porwich/Niedziela

Archidiecezja krakowska zachęca, aby 2 kwietnia o godz. 21.37 zjednoczyć się w modlitwie, a jako znak pamięci i wdzięczności wobec św. Jana Pawła II zapalić świecę w oknach mieszkań i domów.

W kwietniu 2005 r. ulicami polskich miast przeszły Białe Marsze Wdzięczności. W Krakowie wzięło w nim udział prawie milion osób, które o godz. 21.37 na Błoniach zastygły w modlitewnym milczeniu, zapalając świece. – Jest tak, jakby On tu był! – mówili wówczas krakowianie. 18 lat od tych wydarzeń, w niedzielę 2 kwietnia ulicami wielu polskich miast ponownie przejdą marsze, upamiętniające św. Jana Pawła II.

CZYTAJ DALEJ

Przywódcy Chorwacji, Mołdawii, Słowacji i Słowenii wezwali do ukarania zbrodniarzy wojennych

2023-03-31 20:21

[ TEMATY ]

Słowacja

Chorwacja

Słowenia

Mołdawia

solidarni z Ukrainą

PAP/ANDRII NESTERENKO

Pokój w wojnie Rosji przeciwko Ukrainie powinien nastąpić zgodnie z propozycją Kijowa, a zbrodniarze wojenni powinni stanąć przed sądem - mówili w piątek liderzy Chorwacji, Mołdawii, Słowacji i Słowenii, którzy odwiedzili tego dnia Buczę pod Kijowem.

Jedynym planem pokojowym, który można zrealizować jest "plan pokojowy Ukrainy i jej prezydenta (Wołodymyra Zełenskiego). Powinniśmy go poprzeć" - powiedział premier Słowacji Eduard Heger. "Ukraina pokazała przywództwo i odwagę w obronie wartości. Ta wojna toczy się o naszą przyszłość. Wszyscy chcemy pokoju" - dodał.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję