Reklama

Aspekty

Cały czas można włączyć się w zbiórkę

W sklepach na terenie diecezji trwa zbiórka żywności pod hasłem „Tak, pomagam!”, zorganizowana przez diecezjalną Caritas. Cały czas można włączyć się w akcję.

[ TEMATY ]

zbiórka żywności

Caritas Diecezji Zielonogórsko‑Gorzowskiej

fb/centrumwolontariatu.zielonagora

Młodzi wolontariusze zachęcają do udziału w akcji

Młodzi wolontariusze zachęcają do udziału w akcji

Przedstawiciele Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas dziś i jutro będą widoczni w sklepach na terenie naszej diecezji. Wolontariusze zachęcają do udziału w akcji. Do koszów ustawionych w sklepach na terenie diecezji można przekazywać żywność z długim terminem ważności oraz produkty, które pomogą potrzebującym osobom przygotować godne święta Wielkanocy. - Każdy najmniejszy produkt z długim terminem ważności, czy to będzie cukier, mąka, dżem czy konserwa, będzie pomocny, dlatego już teraz dziękujemy wszystkim, którzy włączą się w organizowaną przez nas akcję - mówi Dominika Łapucha z Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

2023-03-17 15:41

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Obchody Światowego Dnia Ubogich w Zielonej Górze

W stołówce diecezjalnej Caritas w Zielonej Górze odbyły się dziś obchody VI Światowego Dnia Ubogich.

Ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej sprawował Mszę św. w intencji osób bezdomnych, ubogich i potrzebujących. Na co dzień korzystają oni ze stołówki Caritas przy ul. Bema, gdzie dostają ciepły posiłek. Dziś otrzymali oni także symboliczny prezent, którym była czapka na zimę.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2023 r.

2023-05-23 11:20

[ TEMATY ]

zmiany

zmiany księży

zmiany personalne

Zmiany proboszczów

Karol Porwich/Niedziela

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Miał w rękach światło. Pogrzeb śp. ks. Mariana Kubeckiego

2023-05-29 16:17

[ TEMATY ]

Msza św. pogrzebowa

ks. Marian Kubecki

Monika Jaworska

Uczestnicy Mszy św. żałobnej w Dębowcu.

Uczestnicy Mszy św. żałobnej w Dębowcu.

– Tylko ludzie święci i ci, którzy mocno kochają, mają słońce w swoim sercu i dłoniach. A kiedy przechodzą koło nas, przez nasze ścieżki życia, zostawiają ślad w naszej pamięci. Światło ma ten, który po nie sięga, kto je pielęgnuje. Światło i piękno jest na świecie, bo Pan Bóg je nam dał – powiedział ks. Leszek Kostrzewa, żegnając śp. ks. Mariana Kubeckiego, który odszedł do Pana w 76. roku życia i 50. roku kapłaństwa.

Mszę św. żałobną celebrowali licznie zgromadzeni kapłani 4 maja w parafii św. Małgorzaty w Dębowcu, gdzie ks. Kubecki był ponad 20 lat proboszczem. Przewodniczył jej bp Roman Pindel.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję