Reklama

Niedziela w Warszawie

Odnowili św. Józefa

W przeddzień liturgicznej uroczystości św. Józefa ponownie poświęcono odrestaurowaną figurę Opiekuna Świętej Rodziny, znajdującą się obok bloku przy ul. Jasnodworskiej 9 na żoliborskim Osiedlu Rudawka.

2023-03-19 17:35

[ TEMATY ]

św. Józef

Żoliborz

Łukasz Krzysztofka/Niedziela

W obrzędzie poświęcenia, którego dokonał ks. prałat dr Andrzej Kowalski, proboszcz parafii św. Jozafata w Warszawie, uczestniczyli przedstawiciele Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej z Barbarą Różewską, prezes zarządu spółdzielni, wierni sąsiednich żoliborskich parafii oraz mieszkańcy osiedla.

Rzeźba, przedstawiająca św. Józefa z Dzieciątkiem na ręku, pierwotnie ustawiona została przy kościele św. Jozafata i poświęcona 1 maja 1929 r. Na cokole umieszczono inskrypcję: „Święty Józefie! Ojcze ubogich i sierot. Wzorze małżonków. Opiekunie robotników. Módl się za nami.” W obecne miejsce figura została przeniesiona z powodu budowy Trasy Armii Krajowej.

W 2018 roku Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków wydał decyzję o wpisaniu rzeźby do rejestru zabytków ruchomych województwa mazowieckiego, m. in. ze względu na jej walory artystyczne.

Ocena: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W szkole św. Józefa

Niedziela zamojsko-lubaczowska 11/2014, str. 4-5

[ TEMATY ]

św. Józef

Archiwum s. Faustyny Marii

JOANNA SZUBSTARSKA: – W rozważaniach przed modlitwą „Anioł Pański” w 2010 r. Benedykt XVI mówił m.in. o św. Józefie jako tym, który „spogląda z ufnością i odwagą w przyszłość”. Jak ważna jest taka postawa dla ludzi nam współczesnych?

CZYTAJ DALEJ

Ks. Dominik Chmielewski odwołany z funkcji moderatora "Wojowników Maryi"

2023-03-20 10:32

[ TEMATY ]

Wojownicy Maryi

Karol Porwich/Niedziela

Ks. Dominik Chmielewski

Ks. Dominik Chmielewski

Rada Koordynatorów Ruchu "Wojowników Maryi" w piśmie datowanym na 19 marca, przekazała informację, iż dotychczasowy moderator ks. Dominik Chmielewski SDB decyzją przełożonego pilskiej prowincji salezjanów przestał pełnić funkcję moderatora "Wojowników Maryi". Jego następcą został ks Piotr Pączkowski SDB.

Jak przeczytamy dalej w piśmie, zmiana ta jest podyktowana przydzieleniem ks. Dominikowi Chmielewskiemu nowych zadań, dotyczących przekształcenia kompleksu klasztornego w Lądzie na Wartą w ośrodek rekolekcyjny. Jak podkreślono, ks. Chmielewski, w miarę możliwości wynikających z nowych obowiązków, nadal będzie wspierał "Wojowników Maryi" swoją obecnością i modlitwą. Dodano, że ks. Piotr Pączkowski "doskonale zna charyzmat Ruchu [...], co gwarantuje zachowanie ciągłości i spójności działania."

CZYTAJ DALEJ

Lublin. Papieski Marsz Wdzięczności

2023-03-24 06:24

NSZZ Solidarność Lublin

Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność”, jako wyraz wdzięczności za dar życia i nauczania św. Jana Pawła II, organizuje 2 kwietnia w Lublinie Papieski Marsz Wdzięczności.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję