Reklama

Wiara

Rozważanie na 5. niedzielę Wielkiego Postu, rok A

Kiedy jest już za późno

Co zrobić - Jak się zachować w sytuacji, którą możemy z różnych względów określić słowami: "jest już za późno". Taką sytuację bardzo bliską naszemu doświadczeniu przedstawia Ewangelia. Łazarz umarł - Jezus przybył za późno.

[ TEMATY ]

rozważanie

Materiał prasowy

Odnajdźmy siebie w tej Ewangelii. Może przeżywasz sytuację i sądzisz że już nic nie da się zmienić, że już jest za późno. A może Jezus chce Cie wydobyć z najgorszych sytuacji z najciemniejszego grobu w którym nie widzisz sensu.

„Jeśli do trudnej sytuacji w życiu zaprosisz Jezusa, On pokaże, co to znaczy zmartwychwstanie, co to znaczy zmartwychwstać z najgorszego grobu” – zapewnia w medytacji na 5. Niedzielę Wielkiego Postu, 26 marca 2023 r., ks. Marek Studenski. Duchowny przywołuje ewangeliczny opis wskrzeszenia Łazarza, a wcześniej wszyscy myśleli, że Jezus przybył za późno.

„Może przeżywasz sytuację i sądzisz, że już nic nie da się zmienić, że już jest za późno. A może Jezus chce cię wydobyć z najgorszych sytuacji, z najciemniejszego grobu, w którym nie widzisz sensu?” – zachęca wikariusz generalny i opowiada, jak skomplikowane i pełne dramaturgii, sytuacji granicznych było życie Zofii Kossak.

Spis:

Reklama

00:00 - Kiedy jest już za późno

01:21 - Zofia Kossak

03:50 - Liczy się tylko Bóg i drugi człowiek reszta - dym

07:25 - Postawa wiary Zofii Kossak

09:24 - Moc wiary i zaufania Jezusowi

Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany taką szklanką to zerknij tutaj: Zobacz

2023-03-24 19:06

Ocena: +29 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Św. Rita i bezcenna moc przebaczenia

[ TEMATY ]

rozważanie

rozważanie Słowa Bożego

Materiał prasowy

Moc przebaczenia - historia św Rity i przykład z życia Edisona pokazują jak bezcenna wartość przebaczenia. To wielka oczyszczająca i motywująca siła przebaczenia. Jak przebaczenie może odmienić życie? Zapraszamy na szklankę dobrej rozmowy.

Rozważanie: 7 niedziela zwykła rok A

CZYTAJ DALEJ

Informacje o tym, że abp Głódź jest w "szpitalu w stanie ciężkim" są nieprawdziwe

2023-06-02 14:55

[ TEMATY ]

abp Sławoj Leszek Głódź

BP KEP

Abp Sławoj Leszek Głódź

Abp Sławoj Leszek Głódź

Abp Sławoj Leszek Głódź czuje się dobrze, nie jest w szpitalu i przebywa u siebie w Bobrówce, nieopodal Białegostoku. W rozmowie z KAI zapewnił, że dzisiejsze informacje medialne, o tym, że jest w "szpitalu w stanie ciężkim": są całkowicie nieprawdziwe. "To typowa kaczka dziennikarska" - powiedział przed chwilą były metropolita gdański.

CZYTAJ DALEJ

Audycja biblijna: Zesłanie Ducha Świętego i pierwsze głoszenie Ewangelii

2023-06-02 19:13

[ TEMATY ]

podcast

audycja biblijna

Karol Porwich/Niedziela

41 wersetów z 2 rozdziału Dziejów Apostolskich opisuje jedno z najważniejszych wydarzeń w historii zbawienia, wydarzenie Zesłania Ducha Świętego. Słowa Pisma Świętego wspominają nie tylko znaki, które objawiały działanie Ducha Świetego jak szum wiatru czy ogniste języki, ale przede wszystkim wspominają przemówienie świetego Piotra, który po raz pierwszy głosi możliwość zbawienia przez Jezusa Chrystusa.

Biskup Roman zaprasza nas w swoim najnowszym odcinku podcastu do wsłuchania się w słowa z Dziejów Apostolskich opisujących zesłanie Ducha Świetego. Rozważając wraz z nim ten tekst, możemy nie tylko odkrywać jakie znaczeni ma to wydarzenie dla człowieka, ale również co każdy z nas powinien z nim zrobić. Wydarzenie to ma bowiem charakter odwracający fundamentalne nieposłuszeństwo człowieka z Księgi Rodzaju. Jest wezwaniem do decyzji, która przynosi człowiekowi ocalenie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję