Reklama

Niedziela Małopolska

100 dni do wyprawy

    Kilka miesięcy temu informowaliśmy o pomyśle wyprawy ROWEROWEŚDM na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Lizbonie na początku sierpnia 2023 roku.

plakat organizatorów

    Dziś wracamy do naszych odważnych rowerzystów, bo okazja jest szczególna. Dokładnie za 100 dni wsiądą oni na rowery, by podjąć się najprawdopodobniej jednej z najtrudniejszych wypraw w życiu. Jak idą przygotowania? Co się zmieniło od ostatniego naszego spotkania? Te pytania zadaliśmy ks. Marcinowi Naporze, który koordynuje przygotowania do tejże wyprawy.

    Czas zimowy wykorzystaliśmy na przygotowania techniczne i organizacyjne. Zostały zakupione odpowiednie rowery wraz z wyposażeniem, sakwami bagażowymi oraz sprzęt zastępczy w razie małych awarii w czasie wyprawy. Sprzęt został skonsultowany z firmą KROSS. Wierzymy, że rowery te zawiozą nas na drugi koniec Europy.

    Przyjęto również ostateczną wersję trasy, którą będziemy podążać w kierunku Lizbony. Na jej kształt wpływ miały ukształtowanie terenu oraz zgłaszane informacje o chęci przyjęcia pielgrzymów na nocleg. W rezultacie powstał szlak, który wiedzie przez 7 krajów, a jego początek znajduje się w Wyższym Seminarium Archidiecezji Krakowskiej, w którym zostanie odprawiona Msza Św. inaugurująca wyprawę. Odbędzie się ona 8 lipca o godzinie 9.00. Zostaną na nią zaproszeni wszyscy uczestnicy ŚDM oraz zaproszeni goście. W czasie Mszy Św. będziemy się modlić o bezpieczną podróż i siły dla rowerzystów. Po Mszy św. chętni będą mogli towarzyszyć pielgrzymom, jadąc z nimi wybrany odcinek trasy. Już dziś zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

    Wybór miejsca startu wyprawy nie jest przypadkowy. Intencją rowerzystów jest bowiem modlitwa o powołania kapłańskie z archidiecezji krakowskiej. Nie ma więc godniejszego miejsca, z którego należałoby wystartować.

    Kraków oddalony jest od Lizbony o około 4000 km. Planujemy pokonać tę trasę w 24 dni. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, w Lizbonie zameldujemy się około 1 sierpnia. Nieustannie prosimy o modlitwę, by przedsięwzięcie się udało.

Reklama

    Ostatnie tygodnie to czas intensywnego organizowania noclegów na trasie. Udało się już zapewnić noclegi na terenie Polski oraz Niemiec. Dziękujemy wszystkim, którzy zadeklarowali chęć przyjęcia rowerzystów na nocleg. Potrzebujemy jeszcze noclegów we Francji i Hiszpanii. Za wszelką moc dziękujemy.

    Wiosna to czas, w którym należy rozpocząć ostatnie przygotowania formy i wytrzymałości. Oby nasze starania przyniosły oczekiwany efekt. Do zobaczenia na trasie.

2023-03-31 12:26

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kapłan jest pośrednikiem pomiędzy Bogiem a ludźmi

2023-05-10 09:35

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mt 26, 36-42.

Czwartek, 1 czerwca. Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, święto

CZYTAJ DALEJ

Rozwód, aborcja, masturbacja, alkoholizm... - Kiedy wierny nie dostanie rozgrzeszenia?

2023-05-29 13:16

[ TEMATY ]

spowiedź

pokuta

Karol Porwich/Niedziela

W sakramencie pokuty i pojednania, katolicy mają możliwość doświadczenia Bożego przebaczenia i uzyskania rozgrzeszenia za swoje grzechy. Sakrament ten jest dla wierzących wyjątkowo ważny, ponieważ pomaga wkroczyć na drogę nawrócenia oraz umożliwia zbudowanie głębszej relacji z Bogiem. Istnieją jednak pewne okoliczności, w których wierny może napotkać trudności w uzyskaniu rozgrzeszenia.

Sakrament pokuty i pojednania jest zawsze spotkaniem z miłosiernym Bogiem i przystępując do spowiedzi należy zawsze o tym pamiętać. Przede wszystkim petent powinien być szczery i konkretny w wyznawaniu grzechów, co pomaga w głębszym zrozumieniu ich natury i skutków. Wyznanie przewinień jest ważnym elementem, który umożliwia oczyszczenie sumienia i otrzymanie rozgrzeszenia.

CZYTAJ DALEJ

#LudzkieSerceBoga: Pojemność ludzkiego serca? Nieskończona!

2023-06-03 21:00

[ TEMATY ]

#LudzkieSerceBoga

jorisvo/fotolia.com

Zrób sobie dzisiaj „rachunek sumienia” z dostrzegania nieskończonego majestatu Boga, który objawiał się w ostatnich godzinach/dniach w tobie i w ludziach obok ciebie. Ale nie po to, by się „zdołować” tym, jak często zdarza ci się go przeoczyć; lecz po to, by się nim – choćby i po fakcie – ucieszyć i zachwycić.

Biblia wielokrotnie opiewa majestat Boga. Majestat, czyli dostojeństwo, powagę, potęgę, okazałość, splendor, moc, chwałę i tak dalej. W litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa wołamy: Serce Jezusa, nieskończonego majestatu… Ponieważ zwykliśmy (całkowicie słusznie) myśleć i mówić o Zbawicielu w samych superlatywach, to wezwanie to nie robi na nas większego wrażenia, nie zdumiewa nas i nie zastanawia. Ot, jeszcze jeden, jak najbardziej „zasłużony” modlitewny „komplement” wobec Pana Jezusa. Tymczasem warto poświęcić mu chwilę i odrobinę więcej uwagi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję