Reklama

Niedziela Sandomierska

Świąteczne dary

Biskup Krzysztof Nitkiewicz za pośrednictwem Caritas Diecezji Sandomierskiej przekazał kosze z wiktuałami na wielkanocne śniadanie dla ubogich i schronisk funkcjonujących na terenie diecezji.

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Poświęcając pokarmy, Biskup Ordynariusz podkreślił znaczenie braterskiego posiłku przy wspólnym stole, które przywołuje Ostatnią Wieczerzę oraz objawienia zmartwychwstałego Chrystusa apostołom. Życzył obecnym, aby potrafili rozpoznać Go w drugim człowieku.

Ks. Bogusław Pitucha, dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej powiedział, że osoby samotne, bezdomne, ubogie są traktowane w placówce jak rodzina – Przygotowane przez nas paczki mają pomóc naszym podopiecznym przygotować śniadania wielkanocne. Naszym pragnieniem jest, aby przeżyli oni święta jak najlepiej zarówno pod względem duchowym, jak i materialnym. Myślę, że przekazane przez nas produkty pozwolą na spokojne i radosne świętowanie Zmartwychwstania Chrystusa – dodał dyrektor.

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

Kosze wypełnione wędliną, jajkami oraz wieloma innymi produktami zostały przekazane przedstawicielom schronisk oraz 50 osobom, które codziennie korzystają z przygotowanych obiadów. Świąteczne dary trafiły do: Schroniska dla Bezdomnych Kobiet w Rudniku nad Sanem, Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn w Sandomierzu, Schroniska dla Bezdomnych w Tarnobrzegu oraz Domu Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Emerytek i Chorych w Lipowej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-04-06 07:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Włochy/ Władze: wśród rannych w Modenie jest Polka

2026-05-17 16:51

[ TEMATY ]

ranni

PAP

W sobotę rozpędzony samochód uderzył w grupę przechodniów w Modenie, raniąc osiem osób, w tym trzy ciężko.

AKTUALIZACJA: Włochy/ Burmistrz miejscowości koło Modeny: ranna jedna Polka, Ansa błędnie podała moje słowa.
CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2026 r.

[ TEMATY ]

zmiany kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

2026 rok przynosi zmiany personalne wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.
CZYTAJ DALEJ

Jerozolima: systematyczna przemoc wobec chrześcijan, bezkarność napastników

2026-05-18 07:41

[ TEMATY ]

Jerozolima

Vatican Media

Do incydentów antychrześcijańskich dochodzi w biały dzień, a sprawcy ponoszą minimalne kary lub w ogóle pozostają bezkarni. Atmosfera wrogości przekształca się w systematyczną przemoc. Chrześcijanie nie mogą czuć się bezpiecznie w Świętym Mieście Jerozolimie. Mówią o tym najnowsze dane Rossing Center for Education and Dialogue, które wskazują, że w 2025 roku doszło do 155 incydentów wymierzonych w wyznawców Chrystusa.

Ta międzyreligijna organizacja z siedzibą w Jerozolimie, działa na rzecz zwalczania uprzedzeń oraz promowania integracji w społeczeństwie przedstawicieli wszystkich religii zarówno w Izraelu, jak i w Palestynie. Ośrodek prowadzi m.in. kampanię edukacyjną „Poznaj swojego sąsiada” (Know Your Neighbor), która w języku hebrajskim, arabskim i angielskim, dostarcza rzetelnych informacji na temat praktyk religijnych i kulturowych społeczności żyjących w Ziemi Świętej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję