Reklama

Kościół

Jasna Góra: 90 urodziny Stanisławy Nowickiej z Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, świadka życia błogosławionego kardynała

90. urodziny przeżywa dziś Stanisława Nowicka z Instytutu Prymasa Wyszyńskiego. W Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze dziękowała podczas Mszy św. za dar swojego powołania i 30 lat posługi blisko bł. Prymasa Wyszyńskiego. Jest świadkiem jego życia, a podążając jego drogą większość swojego życia związała z Jasną Górą.

2023-05-26 12:52

[ TEMATY ]

bł. kard. Stefan Wyszyński

Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Stanisława Nowicka na Jasnej Górze pracowała najpierw w Poradni dla Młodych, którą też zainicjowała i tworzyła, potem w Poradni Życia Rodzinnego a także w Jasnogórskim Telefonie Zaufania. Tu włączała się w nieustanną modlitwę o beatyfikację kard. Wyszyńskiego, zwłaszcza w czasie nocnych czuwań.

Jak podkreśla to bł. Prymas Tysiąclecia nauczył ją przede wszystkim miłości do Matki Bożej. - Dla Niej, z Nią, przez Nią wszystko, bo to jest ta droga do Jezusa, jak mówił, najprostsza. Takie zdanie, które zapadło mi w duszę, to to, że nie istnieje niemożliwe, gdy prowadzi i wspiera Maryja, bo ona pierwsza uwierzyła w niemożliwe. To co było niemożliwe u ludzi, u Boga jest możliwe – mówiła Jubilatka.

Stanisława Nowicka do Instytutu Prymasa Wyszyńskiego wstąpiła na początku lat pięćdziesiątych. - Jestem w Instytucie już tyle lat i codziennie Bogu dziękuję za tę drogę. Mam cały czas poczucie, że moje życie jest wyreżyserowane przez Pana Boga, ja nawet nie dokonuję wyborów, ja tylko widzę tę jedną linię, którą idę. Tak, jak Prymas, który powtarzał: „wszystko postawiłem na Maryję” – podkreślała w jednym z wywiadów.

- Cieszę się, że mogłem się dzisiaj też dołączyć do modlitwy za panią Stanisławę, w rocznicę jej urodzin, dziękując za jej piękne życie - mówił bp Andrzej Przybylski podczas porannej Mszy św., w której uczestniczyła Jubilatka. Podziękował za jej duchowe macierzyństwo wobec wielu ludzi, małżeństw i matek - powiedział bp Przybylski.

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Oratorium w intencji pokoju

Jutro – 6 marca – w parafii św. Jana Kantego na Żoliborzu odbędzie się koncert oratoryjny, który będzie modlitwą o pokój na Ukrainie.

Szczególnymi orędownikami w błaganiu o dar pokoju będą Najświętsza Maryja Panna i bł. Stefan kard. Wyszyński, których wstawiennictwu zostanie zawierzona cała Ukraina. Tak jak w 1920 r. Boża Opatrzność sprawiła, że stał się Cud nad Wisłą, teraz ku Niebu popłynie wołanie o Cud nad Dnieprem.

CZYTAJ DALEJ

Diecezja tarnowska: parafie księży neoprezbiterów

2023-06-01 11:22

[ TEMATY ]

zmiany kapłanów

zmiany kapłańskie 2023

Karol Porwich/Niedziela

30 maja 2023 r. Biskup tarnowski Andrzej Jeż wręczył nominacje na pierwsze parafie dziesięciu neoprezbiterom.

Posłani kapłani przyjadą do tych parafii w ostatnich dniach sierpnia.

CZYTAJ DALEJ

Wymazać pocałunek Judasza. Maria Pierina de Micheli

2023-06-01 21:25

[ TEMATY ]

Maria Pierina de Micheli

pl.wikipedia.org

Objawienia, które będą jej towarzyszyć przez całe życie, będą raz po raz wspierane przez obecność i słowa Matki Najświętszej. Będą to jednak tylko uzupełnienia i komentarze do tego, co przekazywał jej Zbawiciel. Jednak nie tylko te dwie osoby będą przychodzić do niej z wyżyn niebieskich. Pojawią się też różni święci, ale na tyle okazjonalnie, że nie na nich zwracamy uwagę.

Kiedy myślimy o trzeciej osobie, która – obok Jezusa i Maryi – będzie ukazywać się Marii Pierinie, musimy wypowiedzieć najciemniejsze ze słów. Przyszłej błogosławionej objawiać się będzie także diabeł. Może to zdumiewające, ale częściej niż Jezus. Jednak to nie Szatan wygra walkę o jej duszę. Na chrzcie, który jeszcze w dniu jej urodzin odbył się w miejscowej parafii pod wezwaniem św. Piotra, otrzymała imię Józefina Franciszka Janina Maria. Ma cztery patronki w niebie, ale tylko ta ostatnia będzie się jej objawiać razem z Jezusem. Życie będzie prowadziła zwyczajne i proste. Pochodzi z wielodzietnej, pobożnej rodziny. Gdyby nie fakt, że dwa lata po jej narodzinach umiera na zawał jej ojciec, wszystko byłoby tu takie samo jak w sąsiedztwie. Może z tą różnicą, że dwie starsze siostry dorabiają w sklepie z tytoniem, by zebrać na wiano do klasztoru, a jeden z braci uczy się w seminarium. Właściwie wszystko jest zwyczajne. Tak jest przynajmniej – podkreślmy to „przynajmniej” – na zewnątrz. Do 1897 roku. Gdy Józefina ma zaledwie siedem lat, przestaje być taka jak inne dzieci. To wtedy wszystko się zaczyna…

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję