Reklama

Niedziela Częstochowska

Prawdziwa przyjaźń tylko z Jezusem. Zawierciańskie Spotkanie Eucharystyczne Dzieci za nami

„Mój Przyjaciel Jezus” - pod takim hasłem w Zawierciu odbyło się Spotkanie Eucharystyczne Dzieci. Po tak pięknie przeżytym dniu, nikt z obecnych nie miał wątpliwości, że prawdziwą przyjaźń pokazać może tylko Jezus!

[ TEMATY ]

Zawiercie

Agata Kowalska /Niedziela

Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu w sobotnie przedpołudnie tętniła życiem! Dzieci wraz z rodzicami miały okazję do wielkiego dziękczynienia za dar Pierwszej Komunii Świętej. Wspólna Eucharystia, katecheza, późniejsza integracja, taniec i zabawy, a na sam koniec koncert uwielbieniowy - to wszystko po to, by dziękować, ale i pokazać, że życie z Panem Jezusem może być naprawdę piękną przygodą, a w Kościele jest miejsce dla każdego - od najmłodszych lat. Swoim talentem ze wszystkimi podzieliła się Marta Madejska, która wraz z zespołem i scholką „Nie ma takiego jak Jezus” z zawierciańskiej bazyliki zadbali o muzyczną oprawę nie tylko Mszy św., ale również o koncert wieńczący spotkanie.

Podczas koncertu wystąpili także laureaci zawierciańskiego konkursu „Mam talent od Jezusa”. Wcześniej, m.in. w czasie katechezy, nauczyciele rozdawali specjalne zaproszenia, które potem służyły do wzięcia udziału w konkursie z nagrodami. Tak o spotkaniu dowiedziały się Maja, Antonina i Weronika, które dotarły do bazyliki z innych parafii, a w rozmowie z „Niedzielą” podkreśliły, że nie tylko bardzo dobrze się bawiły, ale również zobaczyły Kościół z innej strony niż dotychczas.

To podkreślają również rodzice: - Kościół nie jest zaściankowy i ma bardzo wiele do zaoferowania, nie ma tu nudy. Takie spotkania jak to pokazują, że w kościele można zorganizować festyn połączony z Eucharystią, że w Kościele można się modlić, ale i też dzięki Kościołowi dobrze bawić - mówi pani Joanna, mama jednej z uczestniczek.

Reklama

To był piękny czas radości, śpiewu, tańca, modlitwy i przede wszystkim - spotkania z Panem Jezusem! Wszystko po to, by każdy dowiedział się, że najlepszym przyjacielem jest On. Jezus!

Więcej w edycji częstochowskiej „Niedzieli” nr 25/2023.

2023-06-04 10:30

Ocena: +1 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dziękczynienie Panu żniwa

Niedziela częstochowska 35/2020, str. V

[ TEMATY ]

dożynki

Zawiercie

dziękczynienie

Paweł Kmiecik

Dożynki zgromadziły wielu wiernych

Dożynki zgromadziły wielu wiernych

– Czego możemy się nauczyć od tych darów natury, zbóż? Owocowania, byśmy wydali dobre, słodkie owoce naszego życia – powiedział bp Andrzej Przybylski podczas dożynek w Zawierciu.

W parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła zgromadzili się: prezydent Zawiercia Łukasz Konarski, starosta zawierciański Gabriel Dors, delegacje z całego powiatu zawierciańskiego oraz dożynkowi starostowie (reprezentujący sołectwo Skarżyce) Jadwiga Kaczmarzyk i Witold Leśniak. Wszyscy przybyli w konkretnym celu – by dziękować za udane zbiory i modlić się w intencji rolników. Na zaproszenie odpowiedział również bp Przybylski, który wypraszał kolejne łaski i błogosławieństwo dla osób pracujących dla roli.

CZYTAJ DALEJ

Licheń: zakończył się II Kongres Teologii Praktycznej „Parafia Jutra”

2023-09-21 20:24

[ TEMATY ]

parafia

teologia

Licheń

BIURO PRASOWE SANKTUARIUM MARYJNEGO

Pod hasłem „Razem odnawiajmy nasze parafie” w dniach 19-21 września w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej odbył się II Kongres Teologii Praktycznej „Parafia Jutra”. Duchowni oraz wierni świeccy spotkali się, by podjąć synodalną refleksję nad sytuacją polskich parafii i wytyczyć kierunki ich odnowy, Wydarzenie zgromadziło ponad 150 osób, reprezentujących różne ośrodki naukowe, stowarzyszenia, parafie.

W kongresie wzięli udział przedstawiciele Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski, Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji KEP, Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP, Komisji ds. Wychowania Katolickiego KEP, Rady ds. Rodziny KEP, Ogólnopolskiej Rady Ruchów czy Rady ds. Apostolstwa Świeckich.

CZYTAJ DALEJ

Hospicjum to dzieło Bożej miłości

2023-09-21 19:32

[ TEMATY ]

Gorzów Wlkp.

Hospicjum św. Kamila

Kamil Krasowski

Bp Tadeusz Lityński sprawował Mszę św. dziękczynną za 30 lat gorzowskiego hospicjum

Bp Tadeusz Lityński sprawował Mszę św. dziękczynną za 30 lat gorzowskiego hospicjum

Najpierw była Msza św., a później uroczysta gala w Teatrze im. Juliusza Osterwy – tak gorzowskie Hospicjum św. Kamila świętowało dziś jubileusz 30-lecia swojej działalności.

- Hospicjum to dzieło Bożej miłości, dzieło samego Boga, realizowane przez ludzi, którzy również otworzyli się na tę miłość, aby ją dzielić z innymi. Bez Bożego błogosławieństwa i namaszczenia nie mogłoby ono przez tyle lat tak owocnie realizować swojej misji. Hospicjum dla pracowników, dla licznego grona wolontariuszy, darczyńców, ludzi dobrej woli było i jest wielką szkołą służby dla najsłabszych i cierpiących - mówił bp Tadeusz Lityński, podczas Mszy św. dziękczynnej za dar 30 lat gorzowskiego hospicjum, którą sprawował w kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję