Reklama

Niedziela Częstochowska

Boże Ciało w Częstochowie

Centralne obchody uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa rozpoczną się o godz. 10 na jasnogórskim szczycie. Mszy św. będzie przewodniczył abp Wacław Depo.

[ TEMATY ]

Częstochowa

Boże Ciało

Karol Porwich/Niedziela

Następnie, ok. godz. 11, ojcowie i bracia paulini, kapłani diecezjalni, asysta, kapela, chóry jasnogórskie, pielgrzymi i wszyscy wierni przejdą w procesji eucharystycznej Alejami Najświętszej Maryi Panny do bazyliki archikatedralnej Świętej Rodziny.

Zwieńczeniem dnia będzie koncert uwielbienia „JA JESTEM”, który odbędzie się na placu przy ul. Ogrodowej 28 (za archikatedrą) o godz. 19.30. Wydarzenie wpisuje się w ogólnopolskie uwielbienie za dar Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Podczas koncertu zagrają i zaśpiewają: Zespół 77FM Formacja z Mocą, częstochowscy muzycy – wokaliści, instrumentaliści i 50-osobowy chór oraz zespół dziecięcy Młode Serca. Modlitwę i uwielbienie poprowadzi Marcin Kupczyk ze Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Jana Chrzciciela w Archidiecezji Częstochowskiej.

„Koncert «JA JESTEM» to nie tylko wspaniała muzyka, to również doświadczenie żywego Boga, który chce przychodzić do każdego człowieka” – podkreślają organizatorzy.

2023-06-07 10:15

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wiosenne Dni Duszpasterskie o ŚDM 2016

[ TEMATY ]

Częstochowa

ŚDM w Krakowie

Ks. Mariusz Frukacz

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, z szczególnym uwzględnieniem przebiegu i organizacji Dni w Diecezjach, to temat Wiosennych Dni Duszpasterskich, które w dniach 20 i 21 maja odbywają się w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej.

W pierwszym dniu udział wzięli kapłani z Regionu Częstochowskiego i Zawierciańskiego. Spotkaniu przewodniczył abp Wacław Depo metropolita częstochowski, który wskazał m. in. na wielkie znaczenie jaki dla archidiecezji miała Peregrynacja Symboli Światowych Dni Młodych.

CZYTAJ DALEJ

Bp Kaszak napisał list do księży diecezji sosnowieckiej

2023-09-22 14:06

[ TEMATY ]

bp Grzegorz Kaszak

Diecezja Sosnowiec

Bp Grzegorz Kaszak napisał list do księży diecezji sosnowieckiej w nawiązaniu do opisanych przez media gorszących wydarzeń w Dąbrowie Górniczej.

Wyraził uznanie dla pracy księży i solidarność z wszystkimi kapłanami, którzy godnie wykonują swoją posługę. Zwrócił się do nich z prośbą o odprawienie nabożeństw ekspiacyjnych w duchu pokuty za zło, które się dokonało. „Pragnę z całą stanowczością podkreślić, że nie ma przyzwolenia na zło moralne. Każdy, kto zostanie uznany za winnego, zostanie ukarany wedle prawa kanonicznego, niezależnie od wyroku sądu cywilnego.

CZYTAJ DALEJ

Anty-religia. Jak świat chce dziś zniszczyć Kościół?

2023-09-25 09:20

[ TEMATY ]

Kościół

Artur Stelmasiak

Co leży u podstaw haseł nawołujących dziś do równości, sprawiedliwość i tolerancji? Kiedy człowiek w swym biegu zgubił Boga i jakie mogą być tego konsekwencje? Jak wrócić do prawdziwej definicji Prawdy, która jest zakorzeniona w tym, kim Jest Pan Bóg? Na te pytania odpowiada w swojej najnowszej książce „Godne to i sprawiedliwe” wybitny teolog - Scott Hahn i przypomina, jakimi wartościami każdy wierzący powinien się kierować w swoim życiu.

Książka objęta jest patronatem Tygodnika Niedziela.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję