Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Zadaniem i misją każdego wiernego jest głoszenie królestwa Bożego

Rozważania do Ewangelii Mt 10, 1-7.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Grażyna Kołek

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Środa, 12 lipca. Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, wsp. obow.

• Rdz 41, 55-57; 42, 5-7. 14-15a.17-24a • Ps 33(32), 2-3.10-11.18-19 • Mt 10, 1-7

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jezus przywołał do siebie dwunastu swoich uczniów i udzielił im władzy nad duchami nieczystymi, aby je wypędzali i leczyli wszystkie choroby i wszelkie słabości. A oto imiona dwunastu apostołów: pierwszy Szymon, zwany Piotrem, i brat jego Andrzej, potem Jakub, syn Zebedeusza, i brat jego Jan, Filip i Bartłomiej, Tomasz i celnik Mateusz, Jakub, syn Alfeusza, i T adeusz, Szymon Gorliwy i Judasz Iskariota, ten, który Go zdradził. Tych to Dwunastu wysłał Jezus, dając im następujące wskazania: «Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego. Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela. Idźcie i głoście: „Bliskie już jest królestwo niebieskie”».

Słowa, które apostołowie mieli wypowiadać: Bliskie już jest królestwo niebieskie, stanowią dla Jezusa podstawę głoszenia. Jezus użył tych samych słów, kiedy rozpoczął swoją działalność publiczną. Taki rodzaj głoszenia Słowa stawia nas przed podjęciem fundamentalnego zobowiązania: poddać się władzy Boga czy dalej żyć w buncie przeciwko Niemu. Podstawowym i niezbędnym warunkiem stania się częścią królestwa Bożego jest to, że nawrócimy się i uwierzymy w Ewangelię (por. Mk 1, 15). Prawdziwe nawrócenie składa się ze zmiany naszego podejścia do Boga, wyznania grzechów, odwrócenia od własnych ścieżek i poddania Bogu, Jego woli i planom, zamiast dążenia do życia według własnego planu. Termin „apostoł” oznacza „wysłannika” lub „pełnomocnika”. Ta nazwa odnosi się do dwunastu apostołów. Stawia ich w służbie Chrystusa oraz pozwala im działać w Jego imieniu. Władza i wypędzanie nieczystych duchów, leczenie wszelkich chorób i każdej boleści, są nieodzowną częścią tejże służby. Zadaniem i misją każdego wiernego jest głoszenie królestwa Bożego w zgodzie z powołaniem życiowym i możliwościami. Wierzę, że Pan chce zaangażować każdego z nas w tę służbę, ale jest to kwestia naszej otwartości i poświęcenia. Dzisiaj na nowo możemy odpowiedzieć na to pytanie: Czy jestem gotowy na poświęcenie swojego czasu, darów i talentów Bogu na głoszenie Jego królestwa?

Reklama

I.O.

WSZYSTKIE ROZWAŻANIA DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "Żyć Ewangelią" DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-06-14 10:56

Ocena: +28 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek u św. Marty: czułość cechą najlepiej określającą Boga

[ TEMATY ]

homilia

Franciszek

Grzegorz Gałązka

O czułości najlepiej określającej Boga mówił dziś papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. W swojej homilii Ojciec Święty odwołał się do pierwszego czytania dzisiejszej liturgii z księgi proroka Izajasza (Iz 41,13-20) oraz słów psalmu responsoryjnego (Ps 145,1 i 9,10-11,12-13ab), gdzie znajdujemy słowa: „a Jego miłosierdzie nad wszystkim, co stworzył”.

Franciszek zauważył, że z dzisiejszej liturgii Słowa wyłania się obraz Boga pochylającego się nad człowiekiem. Jego głos staje się podobnym do głosu dziecka, aby został przyjęty i zrozumiany. Ale Bóg przede wszystkim zapewnia: „Nie lękaj się, przychodzę ci z pomocą”. Zdawać by się mogło, że ten głos podobny jest do śpiewu kołysanki, bo czułość Boga podobna jest do czułości mamusi i tatusia wzglądem swojego dziecka. W tym kontekście papież przypomniał słowa z Iz 49,15: „Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu, ta, która kocha syna swego łona? A nawet, gdyby ona zapomniała, Ja nie zapomnę o tobie”. Zaznaczył, że to uniżenie i czułość Boga służyć ma temu, abyśmy Go zrozumieli, abyśmy Jemu ufali, i odważnie za św. Pawłem mówili: „Tato, Abba”.

CZYTAJ DALEJ

Francja mobilizuje się przeciwko eutanazji

2023-12-04 17:23

[ TEMATY ]

Francja

eutanazja

Adobe.Stock.pl

W minioną sobotę w całej Francji odbyły się manifestacje ostrzegające przed planami legalizacji w tym kraju wspomaganego samobójstwa. Inicjatywę promowały stowarzyszenia na rzecz życia. Podkreślono, że dostarczenie trucizny ludziom chorym nigdy nie będzie oznaczało współczucia.

Największa manifestacja odbyła się w Paryżu i wzięło w niej udział kilkanaście tysięcy osób. Podobne inicjatywy zorganizowano w prawie pięćdziesięciu miastach w całej Francji. Przypomniano na nich, że zapobieganie eutanazji dotyczy wszystkich i nikt nie powinien być wykluczony. Organizatorom chodziło o podniesienie alarmu w związku z rządowym planem legalizacji wspomaganego samobójstwa, który jest promowany przez prezydenta Macrona.

CZYTAJ DALEJ

Uczmy się od Maryi i Józefa Dobrej Nowiny o stracie

2023-12-04 20:30

[ TEMATY ]

#NiezbędnikAdwentowy2023

Karol Porwich/Niedziela

Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie, lecz nie zbliżał się do Niej, aż porodziła Syna*, któremu nadał imię Jezus*.

(Mt 1, 24-25)

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję