Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Panie Jezu, dziękujemy Ci, że jesteś naszym Bogiem i Zbawicielem

Rozważania do Ewangelii Mt 14, 1-12.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

s. Amata CSFN

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Sobota, 5 sierpnia. Rocznica poświęcenia rzymskiej bazyliki Najświętszej Maryi Panny, wsp. dow.

• Kpł 25, 1.8-17 • Ps 67(66), 2-3.4-5.7-8 • Mt 14, 1-12

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W owym czasie doszła do uszu tetrarchy Heroda wieść o Jezusie. I rzekł do swych dworzan: «To Jan Chrzciciel. On powstał z martwych i dlatego moce cudotwórcze działają w nim». Herod bowiem kazał pochwycić Jana i związanego wrzucić do więzienia. Powodem była Herodiada, żona brata jego Filipa. Jan bowiem upominał go: «Nie wolno ci jej trzymać ». Chętnie też byłby go zgładził, bał się jednak ludu, ponieważ miano go za proroka. Otóż kiedy obchodzono urodziny Heroda, tańczyła córka Herodiady wobec gości i spodobała się Herodowi. Zatem pod przysięgą obiecał jej dać wszystko, o cokolwiek poprosi. A ona, przedtem już podmówiona przez swą matkę, powiedziała: «Daj mi tu na misie głowę Jana Chrzciciela». Zasmucił się król. Lecz przez wzgląd na przysięgę i na współbiesiadników kazał jej dać. Posłał więc kata i kazał ściąć Jana w więzieniu. Przyniesiono głowę jego na misie i dano dziewczęciu, a ono zaniosło ją swojej matce. Uczniowie zaś Jana przyszli, zabrali jego ciało i pogrzebali je; potem poszli i donieśli o tym Jezusowi.

Prorok Jan Chrzciciel napominał króla Heroda. Starotestamentalny prorok Natan napominał króla Dawida (por. 2 Sm 12, 1-25). Różnica jest taka, że Dawid się nawrócił, a Herod? Tajemnica nieprawości ludzkiego serca nieraz doprowadzała do śmierci tego sprawiedliwego. Trzeba jednak wierzyć, że śmierć tych Bożych ludzi, męczenników nigdy nie idzie na marne, ale jest przypieczętowaniem świadectwa prawdy, a jednocześnie gruntem ludzkiego serca pod przyjęcie pokuty, nawrócenia i ostatecznego triumfu Dobrej Nowiny. A jest nią powszechne zbawienie w Jezusie Chrystusie. Odradzamy się w zbawczej ofierze Jezusa. Może przychodzi Ci na myśl ktoś taki, kto potrzebuje Twojej modlitwy, Twojej pokuty, Twojej ofiary, aby z Twoich łez Pan Bóg mógł zrobić użytek i oczyścić nimi grzesznika, za którego się modlisz. Nie odbierajmy nikomu szansy na nawrócenie. Nawet Herodowi i jego rodzinie.

Reklama

Panie Jezu, który nie odmawiasz robotnikowi ostatniej godziny takiej samej zapłaty, dziękujemy Ci, że Ty jesteś naszym Bogiem i Zbawicielem, który nas Krwią Swoją odkupił. Amen.

F.P.

WSZYSTKIE ROZWAŻANIA DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "Żyć Ewangelią" DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-07-11 12:52

Ocena: +25 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jak rozmawiać o wolności?

[ TEMATY ]

homilia

RED

Jak rozmawiać o wolności - najlepiej pokazać przykłady ludzi wolnych. Wolnych pomimo różnych trudności z którymi się zmagali, które po ludzku zabierały im wolność. Zapraszamy na "szklankę dobrej rozmowy".

Rozważanie 6. niedziela zwykła, rok A.

CZYTAJ DALEJ

Po co ten rząd rządzi?

2024-06-15 11:51

[ TEMATY ]

Samuel Pereira

Materiały własne autora

Samuel Pereira

Samuel Pereira

Codziennie słyszymy o rozliczeniach Prawa i Sprawiedliwości, które mają odwrócić uwagę od tego co się dzieje od grudnia zeszłego roku, a zamieniły się w groteskę, gdy np. Dariusz Joński przed wyborami za wszelką cenę chce ściągnąć na przedstawienie Daniela Obajtka (i to w sprawie, która w żaden sposób nie dotyczy jego i Orlenu, którym zarządzał), a gdy jest już po wyborach, to Joński niczym pingwinek z mema – już nie chce przesłuchiwać byłego prezesa największego koncernu paliwowego w tym rejonie Europy.

Boi się, że usłyszy, że zmiana władzy przyniosła Orlenowi spadek wyników w pięciu na sześć kluczowych biznesach? Albo Polacy dowiedzą się o wielkich odpisach obciążających wyniki 2023 r. m.in. przez opłaconą ropę, która nie dotarła do spółki? W czasie takiego posiedzenia komisji mogłaby paść również informacja o tym, że dzięki uśmiechniętej koalicji polski gigant paliwowo-energetyczny zaliczył duży zjazd w wynikach za pierwszy kwartał. Po co to komu, jak mają igrzyska trwać. Pogadajmy lepiej o Mateckim na dachu Sejmu.

CZYTAJ DALEJ

ME 2024 - rozpędzona kadra Probierza kontra osłabiona potęga z Holandii

2024-06-15 13:03

[ TEMATY ]

Euro 2024

PAP/Leszek Szymański

Reprezentacja Polski po ośmiu kolejnych meczach bez porażki, na razie bez Roberta Lewandowskiego, kontra osłabiona licznymi absencjami, ale wciąż mocna kadrowo Holandia. Biało-czerwoni w niedzielę o godz. 15 w Hamburgu rozpoczną swój piąty udział w mistrzostwach Europy.

"Ten mecz może nie jest kluczowy, ale bardzo ważny. Wiemy, że Holandia posiada dobrych zawodników, nawet światowej klasy. Ale nie boimy się ich. Wychodzimy na boisko, żeby wykonać swoją robotę" – zapowiedział napastnik reprezentacji Polski Krzysztof Piątek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję