Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Panie Jezu, dziękujemy Ci, że jesteś naszym Bogiem i Zbawicielem

Rozważania do Ewangelii Mt 14, 1-12.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

s. Amata CSFN

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Sobota, 5 sierpnia. Rocznica poświęcenia rzymskiej bazyliki Najświętszej Maryi Panny, wsp. dow.

• Kpł 25, 1.8-17 • Ps 67(66), 2-3.4-5.7-8 • Mt 14, 1-12

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W owym czasie doszła do uszu tetrarchy Heroda wieść o Jezusie. I rzekł do swych dworzan: «To Jan Chrzciciel. On powstał z martwych i dlatego moce cudotwórcze działają w nim». Herod bowiem kazał pochwycić Jana i związanego wrzucić do więzienia. Powodem była Herodiada, żona brata jego Filipa. Jan bowiem upominał go: «Nie wolno ci jej trzymać ». Chętnie też byłby go zgładził, bał się jednak ludu, ponieważ miano go za proroka. Otóż kiedy obchodzono urodziny Heroda, tańczyła córka Herodiady wobec gości i spodobała się Herodowi. Zatem pod przysięgą obiecał jej dać wszystko, o cokolwiek poprosi. A ona, przedtem już podmówiona przez swą matkę, powiedziała: «Daj mi tu na misie głowę Jana Chrzciciela». Zasmucił się król. Lecz przez wzgląd na przysięgę i na współbiesiadników kazał jej dać. Posłał więc kata i kazał ściąć Jana w więzieniu. Przyniesiono głowę jego na misie i dano dziewczęciu, a ono zaniosło ją swojej matce. Uczniowie zaś Jana przyszli, zabrali jego ciało i pogrzebali je; potem poszli i donieśli o tym Jezusowi.

Prorok Jan Chrzciciel napominał króla Heroda. Starotestamentalny prorok Natan napominał króla Dawida (por. 2 Sm 12, 1-25). Różnica jest taka, że Dawid się nawrócił, a Herod? Tajemnica nieprawości ludzkiego serca nieraz doprowadzała do śmierci tego sprawiedliwego. Trzeba jednak wierzyć, że śmierć tych Bożych ludzi, męczenników nigdy nie idzie na marne, ale jest przypieczętowaniem świadectwa prawdy, a jednocześnie gruntem ludzkiego serca pod przyjęcie pokuty, nawrócenia i ostatecznego triumfu Dobrej Nowiny. A jest nią powszechne zbawienie w Jezusie Chrystusie. Odradzamy się w zbawczej ofierze Jezusa. Może przychodzi Ci na myśl ktoś taki, kto potrzebuje Twojej modlitwy, Twojej pokuty, Twojej ofiary, aby z Twoich łez Pan Bóg mógł zrobić użytek i oczyścić nimi grzesznika, za którego się modlisz. Nie odbierajmy nikomu szansy na nawrócenie. Nawet Herodowi i jego rodzinie.

Reklama

Panie Jezu, który nie odmawiasz robotnikowi ostatniej godziny takiej samej zapłaty, dziękujemy Ci, że Ty jesteś naszym Bogiem i Zbawicielem, który nas Krwią Swoją odkupił. Amen.

F.P.

WSZYSTKIE ROZWAŻANIA DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "Żyć Ewangelią" DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-07-11 12:52

Ocena: +25 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy postarałem się pogodzić ze wszystkimi?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mt 5, 20-26.

Piątek, 3 marca 2023. WIELKI POST

CZYTAJ DALEJ

Kard. R. Sarah: "To brak wiary w Kościele jest główną przyczyną kryzysu w Kościele"

2024-06-18 09:53

[ TEMATY ]

Kościół

wiara

kryzys

Kard. Sarah

Episcopat News/ Flickr.com

Obecny kryzys w Kościele spowodowany jest nie tyle przez świat zewnętrzny i panujące w nim zło, ile przede wszystkim przez brak wiary w samym Kościele - powiedział prefekt-senior Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kard. Robert Sarah. 13 czerwca na Katolickim Uniwersytecie Ameryki (CUA) w Waszyngtonie wygłosił on przemówienie do biskupów Stanów Zjednoczonych, wzywając ich i cały Kościół katolicki w tym kraju do mężnego przepowiadania Jezusa Chrystusa, umieszczając Go w centrum nauczania. Skrytykował też pojawiające się w nim dążenia do przystosowywanie teologii moralnej i praktyk liturgicznych do praktyk świeckich naszych czasów.

Gwinejski kardynał kurialny, który 15 czerwca skończył 79 lat, a którego św. Jan Paweł II mianował sekretarzem Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, Benedykt XVI uczynił kardynałem, a Franciszek - prefektem tego urzędu, był nim do 2021, gdy skończył 75 lat. Jest znany z niezachwianej wiary oraz licznych publikacji i wystąpień publicznych, w których twardo broni prawowierności katolickiej. Swe prawie godzinne przemówienie wygłosił w wypełnionej po brzegi sali konferencyjnej Busch School of Business, działającej w ramach CUA a było ono współsponsorowane przez Instytut NAPA i Katolicki Ośrodek Informacji w Waszyngtonie.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent: "Pracodawca Przyjazny Pracownikom" to nagroda za wzorcowe przestrzeganie prawa pracy

2024-06-18 13:36

[ TEMATY ]

prezydent

praca

nagroda

Prezydent Andrzej Duda

PAP/Marcin Obara

"Pracodawca Przyjazny Pracownikom" to nagroda za wzorcowe przestrzeganie prawa pracy, za stwarzanie takich warunków w zakładzie, że pracownik ma poczucie, że to jest jego miejsce, w którym czuje się dobrze - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas wręczenia statuetek w XVI edycji konkursu.

Podczas uroczystości wręczenia statuetek i certyfikatów w XVI edycji Konkursu "Pracodawca Przyjazny Pracownikom", która odbyła się we wtorek w Warszawie prezydent podkreślił, że żadne państwo nie rozwinie się na niewolniczej pracy społeczeństwa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję