Reklama

Niedziela Łódzka

Spotkanie z żywym Kościołem – Domowy Kościół

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W czasie rekolekcji oazowych 3 stopnia każdego wieczoru odbywa się spotkanie z osobami zaangażowanymi w życie Kościoła w ramach cyklu spotkań z żywym Kościołem. W czwartym dniu uczestnicy młodzieżowej oazy rzymskiej spotkali się z Adam i Monika Tataradzińskimi, którzy od lat należą Ruchu Światło – Życie, a żyjąc w małżeństwie, idą drogą formacji w Domowym Kościele oraz są współorganizatorami Rzymskiej Oazy Rodzin.

Wśród wielu pytań, przygotowanych przez uczestników Rzymskiej Oazy Młodzieżowej, pojawiły się pytania o formację małżeństw w Domowym Kościele oraz o codzienne życie najpierw narzeczeńskie, a potem małżeńskie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Nie wiem, czy już macie to przepracowane, że najbardziej ranią was najbliżsi. Jak ktoś jest wam obojętny, ktoś, kogo nie znacie,2 na ulicy przejdzie obok was i nawet splunie wam w twarz – będziecie nawet zszokowani, zdziwieni, ale pójdziecie dalej – jakoś mocno was to nie złamie, ale wyobraźcie sobie, że ktoś, kto jest dla was mega ważny robi wam przykrość i wiecie, że robi to świadomie. To jest czasem bardzo trudno unieść. Nie ma idealnych małżeństw w tym sensie, że on zawsze był dla niej serdeczny, a ona nigdy nie była zmęczona. Życie przynosi różne sytuacje, czasem doświadczamy tego, że dla siebie nawzajem jesteśmy krzyżem. Bo ja doświadczam w małżeństwie ogromnego błogosławieństwa. Pan Bóg mówi przez moją żonę, że mnie bardzo kocha. Codziennie mi to mówi – mówił podczas spotkania Adam Tatardziński – nauczyciel i diakon stały posługujący w Archidiecezji Łódzkiej.

- Jak jest jakaś trudność w małżeństwie, to uważam, że – nie, no znów coś – czyli nie lubię trudności. Ale nauczyłam się, że trudność może być zadaniem. To, że jesteśmy tutaj, świadczy o tym, że nie boję się trudności, ale zawsze bierzemy to na siebie. Ja przez wiele lat miałam w głowie coś takiego, że powinnam sama pewne rzeczy rozwiązać – bo na pewno sobie dam radę, bo potrafię te rzeczy, ale kiedy widzę, że razem podejmujemy pewne sprawy to te sprawy się odczarowywyują i nie są tak trudne, jakby się wydawało – zauważa Monika Tataradzińska – psycholog.

Reklama

Pod koniec spotkania o swoim doświadczeniu spotkania i towarzyszenia wspólnotom Domowego Kościoła podzielił się ks. Jarosław Kaliński – proboszcz parafii pw. św. Antoniego z Padwy w Łodzi, moderator Rzymskiej Oazy Rodzin i długoletni duszpasterz oazy. Zauważył on, że Rodziny zaangażowane w Ruch Światło-Życie pozwalają mu jeszcze lepiej zrozumieć swoją misję kapłańską i ukochać Kościół, któremu służy w posłudze Panu Bogu i ludziom.


2023-07-20 11:30

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kard. G. Ryś: czy nasza obecność przy Bogu otworzy w nas pragnienie i gotowość do pojednania?

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Czy nasza obecność przy Bogu dzisiaj - tutaj, w towarzystwie św. Jana Pawła II, otworzy w nas pragnienie i gotowość do pojednania? Czy będziemy - deklarując swoją pobożność - tkwić we wszystkich naszych podziałach, wojnie, nie-wybaczeniu, agresji, hejcie, nienawiści, polaryzacji? – pytał kard. Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Nowi proboszczowie. Zmiany personalne duchowieństwa w archidiecezji warszawskiej

2024-05-24 09:21

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany personalne

zmiany kapłanów

fot. Wojciech Łączyński/archwwa.pl

W czasie uroczystości w kaplicy Domu Arcybiskupów Warszawskich nowi proboszczowie złożyli przysięgę i wyznanie wiary oraz złożyli podpisy pod dekretami, które wręczył im metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Nowi proboszczowie obejmą parafie 24 czerwca. Publikujemy listę zmian.

Kard. Nycz wręczył dekrety ośmiu nowym proboszczom, z których jednego skierował do nowo utworzonej parafii bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Szeligach. Ponadto mianował nowego dyrektora Domu Rekolekcyjno-Wypoczynkowego “Dobry Zakątek w Konstancinie-Jeziornie. Na uroczystości zabrakło nowego proboszcza parafii św. Tomasza, ks. Eryka Czarneckiego, który odbierze dekret w późniejszym terminie.

CZYTAJ DALEJ

Ks. prof. Waldemar Chrostowski: na kartach Pisma Świętego spotykamy ludzi karmiących nas wiarą

2024-05-28 10:12

[ TEMATY ]

wiara

Pismo Święte

ks. prof. Waldemar Chrostowski

Karol Porwich/Niedziela

„Na kartach Pisma Świętego spotykamy ludzi, którzy karmią nas swoją wiarą” - powiedział ks. prof. Waldemar Chrostowski. Wybitny biblista był gościem Bydgoskiego Kluby Frondy. Wydarzenie w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym nosiło tytuł: „Jak czytać Pismo Święte? Przyczynek do nowego tłumaczenia Pięcioksięgu Mojżeszowego”.

Według ks. prof. Chrostowskiego, zetknięcie się z Pismem Świętym, kształtuje pamięć o spotkaniu Boga z ludem Jego wybrania, o doświadczeniach religijnych tych, którzy żyli ponad dwa tysiące lat temu. Pamięć o Chrystusie, utrwaloną przez tych, którzy Go znali. - Kształtuje wreszcie pamięć o tradycji chrześcijańskiej, w przypadku Polski, zwłaszcza katolickiej, gdzie od ponad tysiąca lat karmieni jesteśmy biblijnymi wątkami, które pozwalają nam zrozumieć kulturę europejską - mówił.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję