Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Naśladowanie Chrystusa jest sposobem na jak najlepsze wykorzystanie życia

Rozważania do Ewangelii Mt 19, 16-22.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Poniedziałek, 21 sierpnia. Św. Piusa X, papieża, wsp. obow.

• Sdz 2, 11-19 • Ps 106(105), 34-35.36-37.39-40.43ab i 44 • Mt 19, 16-22

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Pewien człowiek zbliżył się do Jezusa i zapytał: «Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby otrzymać życie wieczne?» Odpowiedział mu: «Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden tylko jest Dobry. A jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowaj przykazania». Zapytał Go: «Które?» Jezus odpowiedział: «Oto te: nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, czcij ojca i matkę oraz miłuj swego bliźniego jak siebie samego». Odrzekł Mu młodzieniec: «Przestrzegałem tego wszystkiego, czego mi jeszcze brakuje? » Jezus mu odpowiedział: «Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną». Gdy młodzieniec usłyszał te słowa, odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.

Co mam zrobić ze swoim życiem? Uciec od niego czy je dobrze wykorzystać? Ten młody człowiek, o którym słyszymy w dzisiejszym fragmencie Ewangelii, poczuł w głębi duszy niepokój. Postanowił zerwać z grzechem. Z pewnością miał przyjaciół, którzy w życiu poszli za egoizmem, przyjemnościami, przemocą, obojętnością na cierpienie innych. Ale on taki nie był. Chciał osiągnąć życie wieczne, więc zwrócił się do Jezusa z pytaniem, co powinien czynić. Czy kiedykolwiek zadawałeś sobie to pytanie? A jaka była odpowiedź? Czy była to odpowiedź podyktowana miłością? Bo ten młody człowiek, choć był dobrze sytuowany i dobrze usposobiony, nie umiał temu sprostać i odszedł smutny. Jest w tym pewna sprzeczność. Miał przecież wiele rzeczy i zamiast być szczęśliwym, odszedł z twarzą naznaczoną smutkiem i rozczarowaniem. W głębi serca nie chciał powiedzieć „tak” Jezusowi i zdecydować się pójść za Nim. Naśladowanie Jezusa wymaga wysiłku, a czasami porzucenia tego, co się najbardziej kocha. To oznacza oczywiście poświęcenie, ale także radość i spełnienie. Nie powinniśmy obawiać się tego, czego wymaga od nas autentyczne doświadczenie pójścia za Chrystusem, ponieważ nie jesteśmy i nie zostaniemy sami. Czy Chrystus nas opuści? Czy nie towarzyszy nam na co dzień, a szczególnie czy nie przychodzi do nas w swoich sakramentach? Czy nie pocieszy nas za każdym razem, gdy rozmawiamy z Nim w modlitwie? Naśladowanie Chrystusa jest sposobem na jak najlepsze wykorzystanie życia.

Reklama

W.Cz.

WSZYSTKIE ROZWAŻANIA DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "Żyć Ewangelią" DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-07-22 09:36

Ocena: +34 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rozważania na Boże Narodzenie: Stając się dzieckiem, Jezus dał z siebie wszystko

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii na uroczystość Narodzenia Pańskiego.

Poniedziałek, 25 grudnia

CZYTAJ DALEJ

Kraków-Łagiewniki: dziś beatyfikacja ks. Michała Rapacza, męczennika komunizmu

2024-06-15 08:52

[ TEMATY ]

beatyfikacja

Ks. Michał Rapacz

Archiwum parafialne sanktuarium Matki Bożej w Płokach

Ks. Michał Rapacz, 1904-46

Ks. Michał Rapacz, 1904-46

Dziś w bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach odbędą się uroczystości beatyfikacyjne męczennika komunizmu Księdza Michała Rapacza - zamordowanego 12 maja 1946 r. Uroczystościom beatyfikacyjnym przewodniczyć będzie kard. Marcello Semeraro, prefekt watykańskiej Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych. Zaproszenie na uroczystości skierowane zostały do całego Episkopatu Polski. Przybędzie wielotysięczna rzesza wiernych.

Uroczystości beatyfikacyjne

CZYTAJ DALEJ

Wyszli głosić i ...słuchać

2024-06-15 18:57

[ TEMATY ]

Legnica

ewangelizacja miasta

ks. Piotr Nowosielski

Już po raz III, osoby pochodzące z różnych wspólnot z diecezji legnickiej, dzielili się przeżyciem swej wiary, z mieszkańcami miasta. Na to wydarzenie wybrano sobotę, 15 czerwca 2024 r.

Najpierw uczestnicy wydarzenia spotkali się w legnickim Domu Słowa, jako miejscu formacji ewangelizacyjnej, aby przez zawiązanie wspólnoty, udział w modlitwie uwielbienia animowanej przez zespół Nazaret, wysłuchanie katechezy kerygmatycznej i konferencji biskupa legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego, a także udział w Eucharystii, przygotować się do ewangelizacji miasta.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję