Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Kim jest dla mnie Jezus, że tak troszczy się o mnie?

Rozważania do Ewangelii Łk 9, 7-9.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Czwartek, 28 września. Św. Wacława, męczennika, wsp. obow.

• Ag 1, 1-8 • Ps 149, 1-2.3-4.5-6a i 9b • Łk 9, 7-9

Tetrarcha Herod usłyszał o wszystkich cudach zdziałanych przez Jezusa i był zaniepokojony. Niektórzy bowiem mówili, że Jan powstał z martwych; inni, że Eliasz się zjawił; jeszcze inni, że któryś z dawnych proroków zmartwychwstał. Lecz Herod mówił: «Ja kazałem ściąć Jana. Któż więc jest Ten, o którym takie rzeczy słyszę?» I chciał Go zobaczyć.

Jezusowe cuda!

Zaniepokojenie Heroda z powodu cudów Jezusa mówi nam o tym, kim tak naprawdę jest Jezus. Istnieje niebezpieczeństwo, że tak jak do wielu innych rzeczy różnych nowych osiągnięć komputerowych elektronicznych możemy się przyzwyczaić, że nie będzie to na nas już robić żadnego wrażenia. Bóg ciągle wychodzi do człowieka ze swoją inicjatywą i propozycją, dając rożne znaki swojej obecności i miłości. Istnieje też niebezpieczeństwo, że możemy w ogóle tego nie zauważać lub ignorować, uważając, że to tak ma być. Zastanów się, czy Jezusowe cuda, które dokonywał i nieustannie dokonuje w naszym życiu, potrafią Cię zachwycić, wprowadzić w zadumę uwielbienia i dziękczynienia, chociażby ten codzienny cud nad cudami, który się dokonuje każdego dnia na ołtarzu podczas sprawowanej Mszy Świętej. Czy będąc na tej uczcie eucharystycznej, karmiąc się Słowem Bożym, korzystając z sakramentu spowiedzi, przyjmując Jezusa w Komunii Świętej, dostrzegasz tę wielką troskę i miłość Boga do Ciebie? Nie tylko Herod zastanawia się kim jest Jezus, że takie cuda działa. Są różne też przypuszczenia i odpowiedzi. Staraj sobie też postawić to pytanie i odpowiedzieć na nie. Kim jest dla mnie Jezus, że tak troszczy się o mnie, karmiąc mnie tym niebiańskim pokarmem, który daje życie wieczne? Karmi mnie przecież swoim Ciałem i swoją Przenajdroższą Krwią.

Reklama

Z.L.

WSZYSTKIE ROZWAŻANIA DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "Żyć Ewangelią" DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-08-10 14:33

Ocena: +38 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pasterz troszczy się o swoje owce i od tego zależy jego życie

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii J 10, 11-18.

Poniedziałek, 1 maja. Św. Józefa Rzemieślnika, wsp. dow.

CZYTAJ DALEJ

Medal "Pro Bono Poloniae" oraz "Pro Patria" dla Tygodnika „Niedziela”

2023-11-27 13:39

[ TEMATY ]

nagroda

Karol Porwich/Niedziela

Dnia 27 listopada bieżącego roku, w siedzibie czasopisma Tygodnik Katolicki Niedziela w Częstochowie, szef Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Kasprzyk odznaczył zasłużonych medalami "Pro Bono Poloniae" oraz "Pro Patria".

Słynny już od 97 lat Tygodnik Katolicki Niedziela oraz Instytut Niedziela zostali uhonorowani odznaczeniem "Pro Bono Poloniae" za znaczący wkład w propagowanie, rozpowszechnianie oraz pielęgnowanie pamięci o polskich bohaterach i historycznych dziejach RP.

CZYTAJ DALEJ

Szlachetna Paczka: Prawie 2 mln Polaków nie może zaspokoić swoich podstawowych potrzeb

2023-11-28 15:22

[ TEMATY ]

szlachetna paczka

Materiał prasowy

1,8 mln Polaków nie jest w stanie zaspokoić swoich podstawowych potrzeb - podała Szlachetna Paczka w najnowszym raporcie o biedzie. Wraz z raportem powstało też badanie pt. „Na co nie stać Polaków”. Wynika z niego m.in., że w związku z inflacją i wzrostem cen 4 na 5 Polaków kupuje mniej lub zdecydowanie taniej. Ubóstwo to jednak nie tylko braki materialne - bieda wielu osobom zabiera wszystko, także spokój, szacunek i bliskość. Szlachetna Paczka jest jednym z największych w Polsce projektów społecznych.

W skrajnym ubóstwie wciąż żyje blisko 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów. W ciągu roku przybyło ich ponad 40 tys. "W Szlachetnej Paczce widzimy to zjawisko. Ma twarze konkretnych ludzi i rodzin, które w zderzeniu z kryzysem ekonomicznym, wypadły na boczny tor życia. Codziennie dokonują wyborów tak trudnych, że trudno słuchać ich opowieści. Ale właśnie bycie wysłuchanym i zauważonym to być może dla nich jedyna szansa na życie” - napisała we wstępie do Raportu o biedzie 2023 Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, które organizuje Szlachetną Paczkę.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję