Reklama

Aspekty

Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

Trwa konkurs na świąteczną kartkę

Chociaż do świąt Bożego Narodzenia jeszcze trochę czasu, Caritas diecezjalna już teraz ogłasza konkurs na projekt kartki świątecznej.

[ TEMATY ]

Caritas Diecezji Zielonogórsko‑Gorzowskiej

materiały organizatora

Zwycięski projekt wyłoni komisja złożona z pracowników Caritas diecezjalnej

Zwycięski projekt wyłoni komisja złożona z pracowników Caritas diecezjalnej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Konkurs skierowany jest do dzieci z całej diecezji, a szczególnie do tych związanych z różnymi dziełami Caritas (świetlice, Parafialne Zespoły Caritas, Szkolne Koła Caritas, Program „Skrzydła”).

Prace konkursowe muszą być wykonane w formacie A4, techniką umożliwiającą ich zeskanowanie. Projekt należy podpisać na odwrocie (imię, nazwisko, data urodzenia autora oraz podmiot zgłaszający pracę i kontakt). Konkurs trwa do 10 listopada 2023. Prace należy przekazać na adres: Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej, ul. Bema 32-34, 65-170 Zielona Góra. Spośród nadesłanych prac komisja złożona z pracowników Caritas diecezjalnej wyłoni projekt, który następnie zostanie umieszczony na kartkach świątecznych wysyłanych do darczyńców, podopiecznych, urzędów, instytucji, firm czy przyjaciół Caritas.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jak co roku organizatorzy proszą, by symbole religijne były głównymi motywami pracy i przeważały nad treściami świeckimi czy komercyjnymi.

Bliższych informacji udziela Dominika Łapucha, tel. 600 986 494, mail: wolontariat.zg@caritas.pl

2023-10-16 12:54

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowa forma - ta sama pomoc

[ TEMATY ]

Wielkanoc

Caritas Diecezji Zielonogórsko‑Gorzowskiej

Caritas

Nowe wielkanocne świece Caritas

Nowe wielkanocne świece Caritas

Od 24 marca będzie można kupić wielkanocną świecę Caritas. - W tym roku chcemy zaproponować nowy kształt świecy. Nie ma ona formy paschalika (jak w latach ubiegłych), a kształt jajka z wielkanocną aplikacją jako świeca ozdobna na stół wielkanocny – mówi Anna Maria Fedurek z Caritas diecezjalnej.

Część dochodu ze sprzedaży świec, zgodnie z sugestią bp. Tadeusza Lityńskiego, przekazana zostanie na pomoc kolejnym syryjskim rodzinom, w ramach akcji Rodzina Rodzinie. - Dzięki współpracy i życzliwości tylko w ostatnich dwóch latach mogliśmy jako diecezja zaadoptować 26 syryjskich rodzin – podkreśla rzeczniczka. Świece będzie można nabyć w kościołach i Księgarniach św. Antoniego. Ofiara za świecę to 15 zł.

CZYTAJ DALEJ

Duchowny z Chersonia: niektórzy wracają zobaczyć stan swojej własności

2024-03-02 08:20

[ TEMATY ]

wojna

rkc.org.ua

„Niektórzy wracają, ponieważ zostawili wszystko za sobą, a teraz przychodzą zobaczyć stan swojej własności i ponownie wyjeżdżają” - powiedział ks. Maksym, wikariusz parafii w Chersoniu. W dniach 2-3 marca 2022 r. Rosjanie zdobyli miasto, które Ukraińcy odzyskali 11 listopada 2022 r. Ciągle jednak Chersoń jest niszczony przez rosyjskie ostrzały.

Jak poinformował ks. Maksym, w Chersoniu nie ma wielu ludzi. Część z nich opuściła miasto po okupacji. „W niedzielę na nabożeństwa może przyjść do 25 osób, jeśli nie ma silnego ostrzału, ponieważ ludzie muszą przejść długą drogę do kościoła” - podkreślił duchowny, który wraz z proboszczem pracuje w Chersoniu od czasu wyzwolenia miasta, pomimo ostrzałów i licznych niebezpieczeństw.

CZYTAJ DALEJ

Rozmowa z abp Depo: Trzecia niedziela Wielkiego Postu

2024-03-02 18:44

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

abp Wacłaaw Depo

Karol Porwich/Niedziela

Abp Wacław Depo

Abp Wacław Depo

Jak wygląda życie codzienne Kościoła, widziane z perspektywy metropolii, w której ważne miejsce ma Jasna Góra? Co w życiu człowieka wiary jest najważniejsze? Czy potrafimy zaufać Bogu i powierzyć Mu swoje życie? Na te i inne pytania w cyklicznej audycji "Rozmowy z Ojcem" odpowiada abp Wacław Depo.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję