Reklama

Polska

Promuj wierność, czystość i szlachetność. Rusza kampania „Szlachetny Piątek”

„Szlachetny Piątek” to kampania Centrum Życia i Rodziny, która ma za zadanie promować szlachetność, czystość i wierność. Inicjatorzy akcji zachęcają, aby w piątek 27 października założyć biały element garderoby. Wskazują również, że to pozytywna i wartościowa odpowiedź na tzw. „tęczowe piątki LGBT”.

[ TEMATY ]

rodzina

czystość

Centrum Życia i Rodziny

Szlachetny Piątek

Centrum Życia i Rodziny

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Inicjatorzy „Szlachetnego Piątku” wskazują na potrzebę promowania uniwersalnych i wartościowych idei i postaw jak czystość, wierność i szlachetność. Pomóc ma w tym kampania w mediach społecznościowych, zachęcająca do ubioru 27 października białego elementu garderoby oraz zamieszczenia swojego zdjęcia w sieci z wykorzystaniem hasztagu #SzlachetnyPiątek. Inicjatorzy wskazują, że wystarczy założyć białą koszulę, szal, apaszkę lub choćby wstążkę, aby aktywnie włączyć się w promowanie czystości, szlachetności i wierności w mediach społecznościowych.

Organizatorzy podkreślają, że kampania jest odpowiedzią na niebezpieczne inicjatywy środowisk LGBT, które wykrzywiają prawdziwy obraz rodziny i małżeństwa.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Centrum Życia i Rodziny w ramach kampanii promuje również wartościowe materiały i publikacje. Na stronie https://szlachetnypiatek.pl udostępnia film pt. „To nic takiego”, wskazujący na zagrożenia płynące z programów seksedukacyjnych opartych o założenia WHO. To jednak nie jedyne materiały udostępniane w ramach kampanii. Wśród nich jest również publikacja „Utopia tęczowej rewolucji” oraz poradnik dla nauczycieli, rodziców i pedagogów wyjaśniający w jaki sposób reagować, gdy w ich szkole będzie realizowany tzw. „tęczowy piątek” promujący agendę LGBT. Wszystkie materiały są udostępniane bezpłatnie.

– Naszym obowiązkiem jest dbanie o prawdziwe dobro dzieci i młodzieży oraz przekazywanie im trwałych i pewnych wartości, na których mogą zbudować swoją przyszłość, szczęśliwe i spełnione życie. Chcemy, aby mogli oprzeć je na trwałym fundamencie emocjonalnej dojrzałości, stabilności i rozsądku – mówi Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.

Z kolei Aleksandra Gajek dodaje, że „Szlachetny Piątek” to wyjątkowa kampania i propozycja skierowana do wszystkich, aby nie podążali za ideologią, a przyjęli jako własne uniwersalne i szlachetne wartości.

Reklama

– Mamy dla młodych dobrą propozycję. Chcemy zachęcić ich, aby: nie podążali za ideologią narzucaną przez organizacje LGBT; byli wierni i godni zaufania, a nie niekonsekwentni i zmienni w uczuciach; żyli wolni w czystości, a nie zniewoleni rozwiązłością; wyróżniali się szlachetnością serca, a nie mroczną odmiennością – podkreśla Aleksandra Gajek z Centrum Życia i Rodziny.

Więcej o kampanii „Szlachetny Piątek” znajduje się na stronie: https://szlachetnypiatek.pl oraz w mediach społecznościowych pod hasztagiem #SzlachetnyPiątek.

2023-10-26 17:32

Ocena: +4 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kościół ma problem z rodziną?

Jak pisze Beata Zajączkowska dla Stacja7.pl, wyniki ankiety przeprowadzonej na prośbę papieża Franciszka, analizującej globalny obraz rodziny, pokazują szokujące statystyki: co pół minuty rozpada się jedno małżeństwo w Europie. Polska jest na 5 miejscu. Wyprzedzają nas Niemcy, Wielka Brytania, Francja i Hiszpania.

To nie jest obraz rozhisteryzowanych publicystów, to wynik „Sprawozdania z ewolucji na temat rodziny w Europie”, co znalazło swój oddźwięk w ankiecie przeprowadzonej na prośbę papieża Franciszka – pisze autorka portalu Stacja7.pl.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2024 r.

2024-05-22 15:45

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany personalne

zmiany kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

Maj i czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Bp Ważny: będę wspólnie ze skrzywdzonymi prowadzić rekolekcje dla biskupów i kapłanów

2024-06-21 07:33

[ TEMATY ]

bp Artur Ważny

Karol Porwich/Niedziela

Bp Artur Ważny

Bp Artur Ważny

W najbliższym czasie będę wspólnie ze skrzywdzonymi prowadzić rekolekcje dla biskupów i kapłanów – powiedział PAP biskup sosnowiecki Artur Ważny. Dodał, że osoby skrzywdzone często oskarżane są o to, że szkodzą Kościołowi, co zadaje im kolejne cierpienie.

W sobotę odbędzie się ingres nowego biskupa sosnowieckiego bp. Artura Ważnego do bazyliki katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję