Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Kresem, zwieńczeniem i celem życia jest dom Ojca, w którym jest wiele mieszkań

Rozważania do Ewangelii.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Czwartek, 2 listopada. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

I Msza: • Hi 19, 1.23-27a • Ps 27(26), 1.4.7.8b.9a.13-14 • 1 Kor 15, 20-24a.25-28 • Łk 23, 44-46.50.52-53; 24, 1-6a; II Msza: • Dn 12, 1-3 • Ps 42(41), 2-3.5; Ps 43(42), 3.4 (R.: por. Ps 42(41), 3a) • Rz 6, 3-9• J 11, 32-45; III Msza: • Mdr 3, 1-6.9 • Ps 103(102), 8 i 10.13-14.15-16.17-18 (R.: por. Ps 37(36), 39a) • 2 Kor 4, 14 – 5, 1 • J 14, 1-6

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Było już około godziny szóstej i mrok ogarnął całą ziemię aż do godziny dziewiątej. Słońce się zaćmiło i zasłona przybytku rozdarła się przez środek. Wtedy Jezus zawołał donośnym głosem: «Ojcze, w Twoje ręce powierzam ducha mojego ». Po tych słowach wyzionął ducha. Był tam człowiek dobry i sprawiedliwy, imieniem Józef, członek Wysokiej Rady. On to udał się do Piłata i poprosił o ciało Jezusa. Zdjął je z krzyża, owinął w płótno i złożył w grobie, wykutym w skale, w którym nikt jeszcze nie był pochowany. W pierwszy dzień tygodnia poszły skoro świt do grobu, niosąc przygotowane wonności. Kamień od grobu zastały odsunięty. A skoro weszły, nie znalazły ciała Pana Jezusa. Gdy wobec tego były bezradne, nagle stanęło przed nimi dwóch mężczyzn w lśniących szatach. Przestraszone, pochyliły twarze ku ziemi, lecz tamci rzekli do nich: «Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał».

Jakże radosną nowinę oznajmia nam dziś Jezus. Utwierdza nas w tej prawdzie o naszym życiu, którego kresem, zwieńczeniem, celem, jest dom Ojca, w którym jest wiele mieszkań – dla każdego z nas. I jeszcze jedna dobra nowina: Jezus idzie przed nami, by przygotować dla nas to miejsce. My mamy tylko jedno zadanie: kroczyć drogą, którą On nam wyznacza i którą On jest. Często myślimy o swoim życiu bardzo egoistycznie, że ono jest moje, do mnie należy. I to też jest prawda: życie jest moje, ale ja należę do Jezusa. A On chciałby być obecny, mieć miejsce w moim życiu – w swojej własności. Nie muszę więc niczego się bać i lękać. Wręcz przeciwnie: mam radować się i cieszyć, powierzając Mu siebie, radować się i cieszyć, że mam takiego przewodnika, który jest gotowy oddać za mnie swoje życie.

Reklama

H.C.

ROZWAŻANIA NA ROK 2024 JUŻ DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "ŻYĆ EWANGELIĄ". DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-10-20 13:13

Ocena: +27 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek: nie nazywajcie komunistami księży, czy biskupów mówiących o ubogich

[ TEMATY ]

homilia

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Niesłuszne jest określanie mianem „komunistów” tych księży czy biskupów, którzy mówią o ubogich – powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej Eucharystii w Domu Świętej Marty. Nawiązując do dzisiejszych czytań liturgicznych papież zaznaczył, że bez ubóstwa nie można zrozumieć Jezusowego orędzia. Podkreślił, że nie jest ono ideologią, ale tajemnicą uniżenia Chrystusa.

Papież wskazał, że w pierwszym dzisiejszym czytaniu (2 Kor 8,1-9) mowa jest o zbiórce organizowanej w Kościele Korynckim na rzecz przeżywającego trudności Kościoła w Jerozolimie. Zauważył, że podobnie jak wówczas, tak i dziś ubóstwo jest słowem, które budzi zakłopotanie. Często słyszymy, jak ludzie narzekają, że ten ksiądz, czy biskup, osoba świecka, lub zakonnica mówią zbyt dużo o ubóstwie. Oskarżani są o „komunizm”.

CZYTAJ DALEJ

Kiedy żyjemy według Ducha Świętego, Bóg jest uwielbiony w nas i przez nas

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii J 15, 26-27; 16, 12-15.

Niedziela, 19 maja. Niedziela Zesłania Ducha Świętego

CZYTAJ DALEJ

Rozpoczęli rekolekcje przed święceniami kapłańskimi

2024-05-19 10:20

ks. Łukasz Romańczuk

12 diakonów [archidiecezja wrocławska, diecezja świdnicka i legnicka oraz Zgromadzenie Misjonarzy Synów Niepokalanego Serca Błogosławionej Maryi Dziewicy] rozpoczęło swoje przygotowanie - rekolekcje przed przyjęciem święceń prezbiteratu.

Swoje rekolekcje odbywają w Domu Formacji Stałej Prezbiterów w Sulistrowiczkach. 7 z nich przyjmie święcenia kapłańskie w Archikatedrze Wrocławskiej - 25 maja br. Polecamy ich naszej modlitwie. A są to:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję