Reklama

Niedziela Wrocławska

Parafa pw. NMP Matki Miłosierdzia we Wrocławiu - Kowalach

Maryja jest obrazem, symbolem całego Ludu Bożego

We wrocławskiej parafii pw. NMP Matki Miłosierdzia przy ul. Brucknera Mszy św. odpustowej przewodniczył ks. kan. Stanisław Bakes, proboszcz wspólnoty pw. św. Wojciecha w Jeleniej Górze.

Marek Zygmunt

Mszy św. odpustowej przewodniczył ks. Stanisław Bekas

Mszy św. odpustowej przewodniczył ks. Stanisław Bekas

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

We wstępie do Liturgii, ks. Jan Adamarczuk przywołał osobę kard. Henryka Gulbinowicza, którego 3. rocznicę śmierci obchodziliśmy 16 listopada. - Kardynał Gulbinowicz poświęcił ten kościół i wielokrotnie przybywał do tej wspólnoty. Dlatego dziś podczas tej Eucharystii prosimy dla długoletniego pasterza naszej archidiecezji, o szczęście wieczne w Królestwie Zbawionych w niebie -apelował ks. Adamarczuk.

Ksiądz Proboszcz powitał serdecznie uczestniczących w tej odpustowej Mszy św. parafian oraz przedstawicieli : Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ „ Solidarność”, Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej, Stowarzyszenia „ Niezłomni:” i Skautów Europy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Maryja jest obrazem albo symbolem całego Ludu Bożego, ponieważ w tajemnicy Kościoła błogosławiona dziewica Maryja stała się wzorem dziewicy i Matki - mówił podczas homilii ks. Bakes, dodając: - Maryjo w Kościele obecna. Patrzę dziś na Ciebie światłem Twojej wielkości. Świadom wielkości tamtych co przed nami, co z Bogurodzicą na ustach zwierali szyki pod Grunwaldem, co na Jasnej Górze Szwedom się nie dali, co pod Wiedniem z Tobą na sztandarach Europę obronili, co nosili Ciebie na rękawach, co do Ciebie podczas wojen się modlili, którzy z Tobą tu w tej parafii, w naszych rodzinach, sąsiedztwach żyli. Ale patrzę świadom mojej słabości, letniości mojej wiary, świadom mojej miłości, o którą dbam wtedy kiedy mi przyjemność przynosi, świadom mojej pokręconej nadziei, którą pokładam w człowieku- akcentował kaznodzieja.

Kończąc homilię kapłan stwierdził: -Wiem, że jesteś Matką Miłosierdzia. Za bł. ks. kard Stefanem Wyszyńskim, który powiedział „Wszystko postawiłem na Maryję” proszę Cię, obym zapatrzony na Matkę jako żywą część Kościoła tworzył mistyczne ciało Chrystusa. Niech stają się do Ciebie podobni, niech stają się do Niego podobni”.

Po Eucharystii odbyło się Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Miłosierdzia, a odpustowe uroczystości zakończyło odśpiewanie “Te Deum Laudamus”.

2023-11-17 08:46

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Alarm bombowy w kościele w Tenczynie

2025-12-19 11:42

[ TEMATY ]

Kościół

alarm

KPP Myślenice

We wtorek, 16 grudnia 2025 roku, policjanci z Myślenic interweniowali po zgłoszeniu o podłożeniu ładunku wybuchowego w kościele w Tenczynie. Informacja okazała się fałszywa, a sprawca został szybko ustalony i zatrzymany.

Około godziny 16.30 dyżurny myślenickiej komendy otrzymał zgłoszenie przekazane przez numer alarmowy 112. Anonimowy mężczyzna poinformował, że w kościele w Tenczynie podłożył bombę, po czym natychmiast się rozłączył, nie przekazując żadnych dodatkowych szczegółów. Na miejsce niezwłocznie skierowano policyjne patrole. Teren został zabezpieczony, a wspólnie ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej wyznaczono strefę bezpieczną. W działaniach brał udział również policyjny pirotechnik.
CZYTAJ DALEJ

Kalendarz Adwentowy: Głos rodzi się z milczenia

2025-12-18 21:00

[ TEMATY ]

Kalendarz Adwentowy 2025

Adobe Stock

• Sdz 13, 2-7. 24-25a • Łk 1, 5-25
CZYTAJ DALEJ

Zaangażowanie na rzecz pokoju przy kontemplacji oblicza Dzieciątka

2025-12-19 17:47

[ TEMATY ]

strefa gazy

żłóbek

Papież Leon XIV

@Vatican Media

Szopka w Gazie - 2025 rok

Szopka w Gazie - 2025 rok

Papież Leon zaprasza, aby pokonać pokusę postrzegania pokoju jako czegoś odległego i niemożliwego, przezwyciężyć „logikę agresji i konfrontacji”, według której pokój osiąga się przez wyścig zbrojeń.

„Nikt, jak tylko dziecko, nie potrafi tak nas przemienić. I być może właśnie myśl o naszych synach i córkach, o dzieciach, a także o tych, którzy są tak samo bezbronni jak one, przeszywa nasze serca” – to słowa, których użył papież Leon w swoim Orędziu na Światowy Dzień Pokoju.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję