Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Żyjemy dla nieba

Rozważania do Ewangelii Łk 21, 29-33.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe.Stock

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Piątek, 1 grudnia

Dn 7, 2-14 • Dn 3, 77-78a.79a.80a.81a.82 • Łk 21, 29-33

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jezus powiedział swoim uczniom przypowieść: «Patrzcie na drzewo figowe i na inne drzewa. Gdy widzicie, że wypuszczają pączki, sami poznajecie, że już blisko jest lato. Tak i wy, gdy ujrzycie, że to się dzieje, wiedzcie, iż blisko jest królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się wszystko stanie. Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą».

Słowa świętej Ewangelii, wspominające apokaliptyczne wydarzenia, mogą nam się wydawać odległe, jakby nigdy nie miały się wydarzyć. Z perspektywy dzisiejszej filozofii życia ważne jest mieć i posiadać. Zachodni świat skupił się na kapitalistycznym systemie, zgodnie z którym każdy musi sobie zabezpieczyć swoją egzystencję. Nie jest popularne myślenie o śmierci ani o tym, dokąd prowadzi mnie mój styl życia. Zaledwie kilka wersetów przed tą Ewangelią, którą stawia przed nami Kościół, Pan mówi o beznadziejnym niepokoju, strachu i o zagrożeniach, których ludzie będą oczekiwać. Jednakże nam – chrześcijanom – Jezus mówi, że właśnie w tych momentach zbliża się nasze odkupienie. Mimo, że brzmi to sprzecznie, że niepokój, strach i zagrożenie przynoszą odkupienie, to spróbujmy spojrzeć na to oczami wiary. Zakończenie Apokalipsy przynosi nam słowa, w których wzywamy Pana, aby przyszedł. Podczas Mszy Świętej wypowiadamy słowa: Oczekujemy Twego przyjścia w chwale. Właśnie teraz znajdujemy się w Adwencie poświęconym oczekiwaniu na Jezusa, na Jego przyjście. Teraz, w tym czasie, potrzebujemy wyznaczyć granice i przemyśleć swoją drogę życia. Nie traktujmy tego tekstu jako zastraszania, ale raczej jako radosne oczekiwanie. Żyjemy dla nieba, nasza ojczyzna jest w niebie, a teraz jesteśmy tylko w podróży. Każdy z nas jest stworzony do życia w raju, do wiecznego przebywania w obecności Boga i przed Jego obliczem. Nie traćmy wieczności z powodu naszych próżnych dążeń do przyjemności z tego świata. Módlmy się razem: Przyjdź, Panie Jezu.

Reklama

I.O.

ROZWAŻANIA NA ROK 2024 JUŻ DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "ŻYĆ EWANGELIĄ". DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-11-20 09:45

Ocena: +16 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Matka Teresa: „Wszyscy jesteśmy powołani do czynienia małych rzeczy z wielką miłością”

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Grzegorz Gałązka

Rozważania do Ewangelii Mt 25, 31-46.

Poniedziałek, 19 lutego. Wielki Post

CZYTAJ DALEJ

Zakaz działalności dla wspólnoty "Domy Modlitwy św. Jana Pawła II" i "Królestwo Dwóch Serc Jezusa i Maryi"

2024-04-11 13:02

[ TEMATY ]

komunikat

Red.

Bp Marian Rojek, ordynariusz diecezji zamojsko - lubaczowskiej zakazał działalności wspólnot „Domy Modlitwy św. Jana Pawła II” oraz „Królestwo Dwóch Serc Jezusa i Maryi” na terenie tej diecezji. Jak czytamy w dokumencie opublikowanym na stronie diecezji, treści promowane przez te wspólnoty należy uznać za błędne i niezgodne z Urzędem Nauczycielskim Kościoła, a rzekome objawienia inicjatorki i liderki duchowej ruchów są teologicznie niepoprawne i nie mają aprobaty Kościoła.

Publikujemy treść dokumentu:

CZYTAJ DALEJ

Papież dziękuje Fundacji Papieskiej za pomoc ubogim i stypendia

2024-04-12 20:16

[ TEMATY ]

stypendium

ubodzy

papież Franciszek

Fundacja Papieska

Vatican Media/www.vaticannews.va/pl

Franciszek przyjmuje członków Fundacji Papieskiej

Franciszek przyjmuje członków Fundacji Papieskiej

Ojciec Święty podziękował Fundacji Papieskiej za jej służbę na rzecz „ubogich, uchodźców, imigrantów, dotkniętych wojną i przemocą” oraz za zapewnianie stypendiów. W tym roku Fundacja Papieska zapowiedziała przekazanie 14,7 miliona dolarów na stypendia i pomoc humanitarną, jako wyraz swej służby Ojcu Świętemu i Kościołowi katolickiemu na całym świecie.

Ojciec Święty podkreślił, że od momentu powstania Fundacja Papieska jest instrumentem wielkanocnej radości, niosąc bliskość, współczucie i czułość miłości Jezusa wielu braciom i siostrom na całym świecie. „Wasze wsparcie dla różnych projektów edukacyjnych, charytatywnych i apostolskich przyczynia się do integralnego rozwoju tak wielu osób, w tym ubogich, uchodźców, imigrantów, a obecnie coraz większej liczby osób dotkniętych wojną i przemocą” - powiedział Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję