Reklama

Wiara

Dzień 6/2 grudnia 2023

Czy Pismo Święte to dla mnie „maszynka z wróżbami”?

Te rozważanie mają być pomocą w przeżywaniu Adwentu — niekoniecznie tylko w Adwencie, ale w każdym czasie, gdy zechcesz odnowić w sobie chrześcijańską postawę oczekiwania.

[ TEMATY ]

#NiezbędnikAdwentowy2023

Adobe Stock

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wtedy rzekła Maryja:

«Wielbi dusza moja Pana

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy.

Reklama

Bo wejrzał na uniżenie Służebnicy swojej.

Oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia,

gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny;

a święte jest Jego imię – i miłosierdzie Jego z pokoleń na pokolenia dla tych, co się Go boją.

On przejawia moc ramienia swego,

rozprasza pyszniących się zamysłami serc swoich.

Strąca władców z tronu, a wywyższa pokornych.

Głodnych syci dobrami, a bogaczy odprawia z niczym.

Ujął się za sługą swoim, Izraelem,

pomny na miłosierdzie swoje,

jak przyobiecał naszym ojcom –

Abrahamowi i jego potomstwu na wieki».

(Łk 1, 46-55)

Co z tym zrobić?

Koło jakiej człowieczej słabości/małości/krzywdy/biedy nie możesz dziś przejść obojętnie? Co realnie i konkretnie możesz zrobić? “Ubogich zawsze macie u siebie”.

Do dzieła!

Z czego możesz dziś świadomie i dobrowolnie zrezygnować, by pozostać/stać się choć trochę bardziej małym, skromnym i ubogim?

Jeśli nie masz jej na stałe pod ręką, to wyjmij dziś wreszcie swoją Biblię z półki. Odkurz ją, znajdź dla niej stałe miejsce, żeby była od tej pory “na podorędziu” i zanim ją tam odłożysz... znajdź w niej Słowo, które jest “tym twoim” (jeśli takiego jeszcze nie masz, to postaraj się znaleźć jakikolwiek fragment, o którym pamiętasz, że jakoś cię poruszył). Przeczytaj go, ucałuj i dopiero odłóż Biblię. Ale z mocnym postanowieniem, że jutro znów do niej wrócisz. Może warto pomyśleć, od której księgi chcesz wznowić regularną jej lekturę.

Przeczytaj: Ps 62.

Red.

ZOBACZ WIĘCEJ: #NiezbędnikAdwentowy2023

2023-12-01 21:25

Ocena: +30 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy wiara w Boga daje mi prawdziwe szczęście?

[ TEMATY ]

adwent

#NiezbędnikAdwentowy2023

Kosciół Nawiedzenia w Ain Karim/fot. Grażyna Kołek

Te rozważanie mają być pomocą w przeżywaniu Adwentu — niekoniecznie tylko w Adwencie, ale w każdym czasie, gdy zechcesz odnowić w sobie chrześcijańską postawę oczekiwania.

Maryja weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę. Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona okrzyk i powiedziała: «Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie. Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana».

CZYTAJ DALEJ

Komendant główny Ochotniczych Hufców Pracy podjął decyzję o likwidacji Krajowego Duszpasterstwa OHP

2024-02-28 15:02

[ TEMATY ]

OHP

Karol Porwich/Niedziela

Nowy komendant główny Ochotniczych Hufców Pracy podjął decyzję o likwidacji krajowego duszpasterstwa OHP - informuje Laboratorium Wolności Religijnej, zajmujące się badaniem przypadków naruszania wolności sumienia i wyznania.

Laboratorium Wolności Religijnej podało, że krajowy duszpasterz, ks. prał. Jarosław Sroka, został zwolniony z dniem 31 stycznia 2024 r. "Choć obecność kapelanów przy OHP nie posiada wprost umocowania ustawowego jak ma to miejsce w przypadku kapelanów szpitalnych, wojskowych czy więziennych, usunięcie ich z posługi może stanowić bezpośrednie naruszenie standardu wolności religijnej wynikającego z konstytucji i umów międzynarodowych" - czytamy w analizie LWR.

CZYTAJ DALEJ

Bp Marczak: czy znam imię mojego bliźniego?

2024-02-29 20:36

[ TEMATY ]

bp Marek Marczak

Łódz

www.archidiecezja.lodz.pl

Bp Marek Marczak

Bp Marek Marczak

„Dzisiejsza przypowieść domaga się od nas przyjrzenia naszym relacjom z innymi, w jaki sposób traktuję drugiego człowieka”- mówił w parafii Matki Boskiej Jasnogórskiej bp Marek Marczak.

W ostatni czwartek miesiąca wierni archidiecezji łódzkiej pielgrzymujący do kościołów stacyjnych spotkali się na wspólnej Eucharystii w parafii MB Jasnogórskiej na Widzewie. Mszy Św. przewodniczył bp Marek Marczak, który na początku swojej homilii mówił jak ważne jest to spotkanie w Kościele Stacyjnym, aby słuchać Słowa Bożego. „To czas i miejsce, aby wsłuchać się w to co Pan Bóg do nas mówi i wcielać to w życie” - podkreślał duchowny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję