Reklama

Wiara

Dzień 6/2 grudnia 2023

Czy Pismo Święte to dla mnie „maszynka z wróżbami”?

Te rozważanie mają być pomocą w przeżywaniu Adwentu — niekoniecznie tylko w Adwencie, ale w każdym czasie, gdy zechcesz odnowić w sobie chrześcijańską postawę oczekiwania.

[ TEMATY ]

#NiezbędnikAdwentowy2023

Adobe Stock

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wtedy rzekła Maryja:

«Wielbi dusza moja Pana

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy.

Reklama

Bo wejrzał na uniżenie Służebnicy swojej.

Oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia,

gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny;

a święte jest Jego imię – i miłosierdzie Jego z pokoleń na pokolenia dla tych, co się Go boją.

On przejawia moc ramienia swego,

rozprasza pyszniących się zamysłami serc swoich.

Strąca władców z tronu, a wywyższa pokornych.

Głodnych syci dobrami, a bogaczy odprawia z niczym.

Ujął się za sługą swoim, Izraelem,

pomny na miłosierdzie swoje,

jak przyobiecał naszym ojcom –

Abrahamowi i jego potomstwu na wieki».

(Łk 1, 46-55)

Co z tym zrobić?

Koło jakiej człowieczej słabości/małości/krzywdy/biedy nie możesz dziś przejść obojętnie? Co realnie i konkretnie możesz zrobić? “Ubogich zawsze macie u siebie”.

Do dzieła!

Z czego możesz dziś świadomie i dobrowolnie zrezygnować, by pozostać/stać się choć trochę bardziej małym, skromnym i ubogim?

Jeśli nie masz jej na stałe pod ręką, to wyjmij dziś wreszcie swoją Biblię z półki. Odkurz ją, znajdź dla niej stałe miejsce, żeby była od tej pory “na podorędziu” i zanim ją tam odłożysz... znajdź w niej Słowo, które jest “tym twoim” (jeśli takiego jeszcze nie masz, to postaraj się znaleźć jakikolwiek fragment, o którym pamiętasz, że jakoś cię poruszył). Przeczytaj go, ucałuj i dopiero odłóż Biblię. Ale z mocnym postanowieniem, że jutro znów do niej wrócisz. Może warto pomyśleć, od której księgi chcesz wznowić regularną jej lekturę.

Przeczytaj: Ps 62.

Red.

ZOBACZ WIĘCEJ: #NiezbędnikAdwentowy2023

2023-12-01 21:25

Ocena: +30 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Od Maryi uczmy się pokory wobec Boga

[ TEMATY ]

#NiezbędnikAdwentowy2023

Monika Książek

Adwent jest w pewnym sensie najbardziej "chrześcijańskim" okresem roku liturgicznego. A to dlatego, że streszcza istotę naszego doświadczenia wiary.

Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię, nadano Mu imię Jezus, którym zostało nazwane przez Anioła, zanim się poczęło w łonie [Matki].

CZYTAJ DALEJ

Ministranci i lektorzy grali w Radomsku

W Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku 24 lutego odbył się regionalny etap XIX Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej o Puchar KnC. W turnieju rywalizowało 19 drużyn z 9 dekanatów regionu radomszczańskiego w kategoriach: ministrant (roczniki 2012-16), lektor młodszy (2008-11) i lektor starszy (2003-07).

– Gromadzimy się w kościele, przy ołtarzu, na zbiórkach, ale też w hali sportowej, żeby realizować pasje. To przyciąga dzieci. Każdego roku nowi ministranci chcą brać udział w turnieju – powiedział ks. Michał Sokalski, wikariusz parafii św. Jana Chrzciciela w Nowej Brzeźnicy i współorganizator turnieju w regionie radomszczańskim. – Kiedy jechaliśmy dzisiaj do Radomska, chłopcy z mojej parafii mówili, że z emocji nie mogli spać – opowiadał.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: II Skupienie Synodalne

2024-02-24 22:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Pieśnią do Ducha Świętego rozpoczęło się drugie skupienie synodalne dla przedstawicieli tzw. synodów parafialnych, których prace trwają we wszystkich parafiach Archidiecezji Łódzkiej od ubiegłego roku. Tematem skupienia, które dla Łodzi odbyło się w parafii pw. św. apostołów Piotra i Pawła, była misja Kościoła w parafii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję