Reklama

Niedziela Sandomierska

Nigdy nie jest za późno

Pod takim hasłem odbywają się w sandomierskim seminarium rekolekcje dla młodzieży męskiej. W spotkaniu uczestniczyło 26 młodych z całej diecezji.

Tomasz Mycek

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Uczestnicy rekolekcji przyjechali w piątek i spędzą czas w seminarium do niedzielnego obiadu. W tym czasie młodzi mieszkają za seminaryjną furtą, poznają codzienne życie kleryków, spotykają się na modlitwie i pogodnych wieczorach. Nie brakuje również czasu na zwiedzanie Sandomierza.

Drugiego dnia uczestników rekolekcji odwiedził biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, który w rozmowie z młodymi podkreślił potrzebę słuchania siebie nawzajem, gdyż wymienianie się wzajemnym doświadczeniem jest wyjątkowo ważnym elementem rekolekcji. Biskup Ordynariusz rozmawiał z młodzieżą o ich zainteresowaniach oraz o tym, co zachęciło ich do bliższego spotkania z Jezusem. Pasterz diecezji wyraził nadzieję na ich kolejny przyjazd na wydarzenia organizowane przez sandomierskie seminarium.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Tomasz Mycek

Rekolekcjom pod hasłem „Nigdy nie jest za późno” towarzyszy biblijny Nikodem obecny na kartach Ewangelii według św. Jana. Uczestnicy wczytując się w konkretne fragmenty biblijne, konfrontują się z postacią Nikodema, tak aby uświadomić sobie te same trudności na drodze wiary, które przeżywał biblijny bohater.

Nad przebiegiem rekolekcji czuwa rektor seminarium ks. Michał Powęska. Pomagają mu w tym klerycy VI rocznika, którzy prowadzą spotkania w grupach, przewodniczą nabożeństwom oraz animują czas wolny.

2023-12-02 17:09

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież do dzieci: jesteście miłowane przez Boga

2024-03-02 13:20

[ TEMATY ]

orędzie

Orędzie papieża Franciszka

Grzegorz Gałązka/RED

O miłości Boga do każdego z dzieci, o tym, że są one radością nie tylko swoich rodziców, ale także Kościoła i ludzkości przypomniał Ojciec Święty w orędziu na Światowy Dzień Dziecka, który będzie po raz pierwszy obchodzony 25 i 26 maja w Watykanie. Jego hasłem są słowa: „Oto czynię wszystko nowe” (Ap 21, 5)

Orędzie Ojca Świętego Franciszka na I Światowy Dzień Dzieci

CZYTAJ DALEJ

Jaki jest mój obraz Boga dzisiaj?

2024-02-12 13:14

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Łk 15, 1-3.11-32.

Sobota, 2 marca. Wielki Post

CZYTAJ DALEJ

Rozmowa z abp Depo: Trzecia niedziela Wielkiego Postu

2024-03-02 18:44

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

abp Wacłaaw Depo

Karol Porwich/Niedziela

Abp Wacław Depo

Abp Wacław Depo

Jak wygląda życie codzienne Kościoła, widziane z perspektywy metropolii, w której ważne miejsce ma Jasna Góra? Co w życiu człowieka wiary jest najważniejsze? Czy potrafimy zaufać Bogu i powierzyć Mu swoje życie? Na te i inne pytania w cyklicznej audycji "Rozmowy z Ojcem" odpowiada abp Wacław Depo.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję