Reklama

Niedziela Lubelska

Koncert Chóru KUL w 105. rocznicę powstania uniwersytetu

Chór KUL

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Z okazji 105. rocznicy powstania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski, zaprasza na uroczysty koncert „Magnificat anima mea", który odbędzie się w Kościele Akademickim KUL 8 grudnia 2023 r. o godz. 20.00.

Słowa kantyku Maryi z Nieszporów stanowią wyraz wdzięczności za ponad stuletnią historię uczelni. Usłyszymy słynny tekst w nowoczesnym opracowaniu kompozytora francuskiego Rogera Calmela na sopran, mezzosopran, chór mieszany, dwie trąbki i organy. Efektowne dzieło wokalno-instrumentalne uzupełni blok współczesnych kompozycji organowych: Henriego Muleta, Williama Mathiasa oraz Mariana Sawy. W repertuarze organowym zaprezentuje się Stanisław Maryjewski, organista Archikatedry Lubelskiej i absolwent KUL, zaś kulminacyjny Magnificat wykona Chór Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II pod dyrekcją prof. Grzegorza Pecki.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie na rzecz Chóru Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Przedsięwzięcie jest realizowane dzięki wsparciu miasta Lublin "Lublin miasto inspiracji" oraz współfinansowane przez Województwo Lubelskie. Honorowym patronatem koncert objęli abp Stanisław Budzik Metropolita Lubelski, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski i Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk.

Reklama

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Koncert transmitowany online: https://youtube.com/live/Qoo75MEf9-I?feature=share


2023-12-04 20:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Józefowa piecza nad Jasną Górą

2024-03-01 11:36

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Episkopat Flickr

- Mało kto przyjeżdżając do Domu Matki wie, że nieopodal znajduje się Dom Józefa, gdzie już wiele osób znalazło sens swego życia - mówi jeden z paulinów opiekujących się duszpasterstwem „na Halach” pod szczególną pieczą św. Józefa, bo sercem jest kaplica pod jego wezwaniem. Obecności tego Świętego nie może zabraknąć w sanktuarium maryjnym jakim jest Jasna Góra. Przed nami marzec. W Kościele jest on tradycyjnie miesiącem dedykowanym Świętemu Józefowi, oblubieńcowi Maryi.

Na Jasnej Górze jest kilka wizerunków Opiekuna Jezusa, ale najważniejszym jest XVII-wieczny obraz św. Józefa z Dzieciątkiem Jezus malarza jasnogórskiego, na którym postacie zdobią srebrne sukienki. Wizerunek znajduje się w bocznym ołtarzu Bazyliki. Tu odprawiana jest przez cały miesiąc Msza św. o godz. 7.00, a przed uroczystością 19 marca nowenna.

CZYTAJ DALEJ

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

[ TEMATY ]

pierwsze soboty miesiąca

Karol Porwich/Niedziela

Osobom, które będą uczestniczyć w pierwszosobotnich nabożeństwach, Maryja obiecuje towarzyszenie w chwili śmierci i ofiarowanie im wszystkich łask potrzebnych do zbawienia.

1. Wielka obietnica Matki Bożej Fatimskiej

CZYTAJ DALEJ

Papież dostosowuje prawo Trybunału Sygnatury do reformy Kurii

2024-03-02 18:29

[ TEMATY ]

Watykan

Adobe Stock

Papież wydał Motu proprio Munus Tribunalis. Wprowadza ono pewne zmiany techniczno-leksykalne do norm regulujących funkcjonowanie Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej, który rozstrzyga spory wynikające z aktów kościelnej władzy administracyjnej.

Papieski dokument dostosowuje i harmonizuje prawo Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej z reformą Kurii wprowadzoną przez Konstytucję Praedicate Evangelium. „Pełniąc funkcję Najwyższego Trybunału Kościoła - pisze Franciszek w przedmowie - Trybunał Sygnatury Apostolska służy najwyższemu urzędowi pasterskiemu Papieża i jego powszechnej misji w świecie. W ten sposób, rozstrzygając spory powstałe w związku z aktem kościelnej władzy administracyjnej, Najwyższy Trybunał wydaje prawomocny wyrok w sprawie decyzji wydanych przez instytucje kurialne służące Następcy Piotra i Kościołowi powszechnemu”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję